Ponedjeljak, 06 Svi 2024 09:24

Rukometaši Požege poraženi od Siska u posljednjem, 26. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege poraženi su na svom parketu od Siska rezultatom 24:29 (11:14) u utakmici 26. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Posljednji susret sezone Požežani su otvorili fantastično, igrali obranu kao u najboljim danima, a vratar Ivan Cota je bip praktički nesavladiv.

U tvrdoj utakmici, u 10. minuti rezultat je bio 1:1. Domaći su imali inicijativu, pomalo povećavali prednost i u 23. minuti imali vodstvo od 11:7. Nakon toga gosti neočekivano rade seriju 0:9 i na početku drugog poluvremena imaju vodstvo od 11:16. Punih 16 minuta Požežani nisu postigli pogodak.

U nekoliko navrata gosti su imali prednost od 6 pogodaka, zadnji put pri rezultatu 15:21 u 47. minuti. Nakon toga su se požeški rukometaši skoro potpuno vratili u ovaj susret jer su u  55. minuti došli na samo pogodak zaostatka pri rezultatu 22:23. Nažalost, više od toga nisu uspjeli, nekoliko povezanih grešaka gosti su kaznili i riješili pitanje pobjednika ove zanimljive utakmice.

Karlo Grgurić je bio najraspoloženiji u domaćim redovima postigavši 6 pogodaka, dok su po 5 zabili Jakov Jelovčić i Marko Antunović, a Marko Sertić i Ivan Antunović dodali su po 3 pogotka. Ivan Cota obranio je 10 udaraca prema golu.

Gledatelji su za kraj sezone mogli vidjeti odličnu utakmicu, dva motivirana protivnika gdje je gostima pobjeda imala puno veće značenje, a imali su i glasnu podršku svojih navijača. Domaći su također imali standardnu podršku požeških ljubitelja rukometa uz bučnu podršku najmlađih članova kluba.

Ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića sezonu je završila na solidnom, 5. mjestu.

Pročitano 208 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 06 Svi 2024 09:45