Ponedjeljak, 19 Veljača 2024 13:42

U 16. kolu 1. HRL Sjever rukometaši Požege poraženi na gostovanju kod Maksimir Pastele u Zagrebu

ZAGREB - Rukometaši Požege poraženi su jučet na gostovanju u Zagrebu od ekipe Maksimir Pastele rezultatom 34:32 (16:14) u susretu 16. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Nakon što su gosti na samo početku vodili 0-1 i 2-3, domaći su prvi put poveli u 6 minuti (4:3) i nakon toga bili u vodstvu sve do 43 minute kada je Požega serijom 4-0 izjednačila na 22:22.

Nakon toga se sve do 57 minute igralo u egalu, gol za gol, ali je domaćin stalno dolazio u vodstvo. U 57. minuti rezultat je bio 31:31. Igrači Maksimir Pastele tada postižu tri gola, odlaze na 34:31 i dolaze do pobjede konačnim rezultatom 34:32.

Najviše pogodaka kod Požege zabio je Marko Antunović koji se 9 puta upisao u strijelce, od toga je 6 pogodaka postigao iz sedmeraca (iz 6 pokušaja). Ivan Janjić zabio je 7, a Toma Draženović i Ivan Antunović dodali su svaki po 6 golova. Lovro Glasnović zabio je 2, a Marko Sertić i Karlo Grgurić po 1 pogodak.

Požega je trenutno na 7. mjestu sa 16 bodova (7 pobjeda, 2 remija, 7 poraza). U narednom, 17. kolu Požežani će ugostiti RK Vidovec čija ekipa je na 12. mjestu sa 9 bodova, a ta utakmica igrat će se u subotu, 24. veljače s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 323 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 19 Veljača 2024 14:05