Četvrtak, 28 Prosinac 2023 23:20

Veterani odigrali posljednje utakmice u skupinama nakon kojih su poznati svi četvrtfinalisti 32. BMNT "Požega 2023"

POŽEGA - U sklopu 4. natjecateljskog dana 32. BMNT "Požega 2023" odigrano je i 5 utakmica u veteranskoj kategoriji. To su bile i posljednje utakmice u skupinama nakon kojih su poznati svi četvrtfinalisti koji će se u subotu, 30. prosinca od 15,20 do 18,00 sati boriti za ulazak u polufinale.

U prvoj utakmici Alabama je uvjerljivo svladala MNK Tehničar rezultatom 5:1 iako je nakon prvog poluvremena rezultat bio 1:1. Svih 5 pogodaka za Alabamu postigao je Jurica Bešlić dok je jedini strijelac za "Tehničare" bio Mišo Hodak.

Kelvin je bio još uvjerljiviji protiv Restorana Marta slavivši rezultatom 8:3, a i tu je nakon prvih 15 minuta bio neriješen, odnosno 2:2. U drugom dijelu presudila je bolja fizička pripremljenost igrača Kelvina kod kojih su se posebno istakli Drago Marković koji je postigao hat - trick dok je dva pogotka dodao Nevio Berdi. Kod Marte dvosruki strijelac bio je Ivan Gril.

Autodijelovi Barišić su očekivano svladali Viševice gradnju i pobjedom rezultatom 3:1 (0:0) potvrdili prvo mjesto u skupini 3. Ekipa MNK Moby dicka Batrina je na vlastiti zahtjev odigrala u jednom danu oba svoja susreta u skupini.

Moby dick je prvo poražen od Wiener osiguranja rezultatom 0:3 uz dva pogotka Tomislava Topalovića, a nakon toga je druga utakmica protiv ekipe MNK Birtijca direktno odlučivala o prolasku te skupine. Hrvoje Wdovjak doveo je u 12. minuti Moby dick u vodstvo pogotkom za 1:0, a izjednačio je već minutu poslije Tomislav Grgić. U 18. minuti Dalibor Vukas je pogotkom za 1:2 doveo Birtijcu u vodstvo, a konačnih 2:2 postavio je Goran Abramović u 22. minuti. Nakon izvođenja penala ukupnim rezultatom 4:3 prolaz u četvrtfinale osigurao je Moby dick.

Prije te utakmice glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović uručio je igraču MNK Birtijca Draženku Kljajiću trofej za najboljeg strijelca Malonogometne lige veterana Požega u natjecateljskoj sezoni 2022./2023. Kljajić je u prošloj sezoni nastupao za ekipu Clarum - Tim Mišel i zabio fantastičnih 55 pogodaka.

Parovi četvrtfinala su: Wiener osiguranje - Rampa COR, MNK Moby dick Batrina - Kelvin, Autodijelovi Barišić - Vallis Aurea i HVIDRa - Alabama.

32. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR "POŽEGA 2023"

RASPORED I REZULTATI

Četvrtak, 28. 12. 2023. – 4. Dan

MNK Tehničar – Alabama  1:5 (Mišo Hodak / Jurica Bešlić 5) (4)

Kelvin - Restoran Marta 8:3 (Drago Marković 3, Nevio Berdi 2, Davor Kaurić, Mario Darmopil, Robert Hodak / Ivan Gril, Jurica Dokić) (2)

Viševice gradnja – Autodijelovi Barišić 1:3 (Rajko Mijatović / Marin Šarić, Miroslav Papak, Ivan Sesar) (3)

Wiener osiguranje – MNK Moby dick Batrina 3:0 (Tomislav Topalović 2, Igor Bošnjak) (1)

MNK Moby dick Batrina – MNK Birtijca  2:2 (penali 4:3) (Hrvoje Wdovjak, Goran Abramović / Tomislav Grgić, Dalibor Vukas) (1)