Lipa u posljednjem, 18. kolu 2. ŽNL odigrala neodlučeno u Bučju kod novog prvaka Graničara, a Parasan uvjerljivo svladao Eminovce

Nogomet 05. lipnja 2024.

POŽEGA – U nedjelju, 02. lipnja 2024. odigrane su sve utakmice posljednjeg, 18. kola 2. Županijske nogometne lige Požeško-slavonske.

Naslov prvaka osvojila je momčad Graničara (Bučje) sa 38 bodova. Jednako bodova ima i drugoplasirana Croatia (Donja Obrijež) ali Graničar je prvo mjesto osvojio jer ima bolji međusobni skor. Treći je Dinamo (Badljevina) sa 34 boda.

Po propozicijama natjecanja 2. ŽNL tri prvoplasirane ekipe mogu ostvariti plasman u 1. ŽNL, odnosno ako Graničar ne želi ići u viši rang to pravo imaju Croatia (DO) pa Dinamo.

DINAMO-CROATIA 1:3

Croatia je bitnom gostujućom pobjedom se izjednačila po broju bodova u vrhu sa Graničarom, ali na njihove žalost su završili drugi. Domaćini su poveli u 21. minuti preko Matije Zdešića i 1. poluvrijeme je završilo rezultatom 1:0. Mihael Andrijanić izjednačava rezultat u 70. minuti. Igrala se 79. i 89. minuta kad se Antonio Josipović upisao u strijelce i odnosi 3 boda.

PARASAN-EMINOVCI 9:0

Parasan je bio izrazito motiviran protiv predzadnje ekipe na tablici. Prvo je Dragan Stanivuk postigao autogol u 7. minuti i doveo Parasan u vodstvo. Matej Ivanković je povećao vodstvo u 18. minuti. Čak dvojica igrača domaćina su postigla hattrick, Matej Jaroš golovima u 19., 23. i 54. minuti i Karlo Kuburdžić golovima u 28., 46. i 50. minuti. Za visokih 9:0 se upisao u strijelce Valentin Puklavac u 80. minuti.

SLAVONIJA-SULKOVCI 5:2

Bez obzira što je zadnje kolo i nijedna ekipa nije posljednja na tablici, utakmica se odigrala sa visokim intenzitetom. Prvo su domaćini poveli u 7. i povisili vodstvo u 11. minuti, a strijelci su bili Zvonimir Galko i Domagoj Ajman. Gosti nakon 2 primljena gola nisu odustali i vraćaju svoju nadu golovima u 29. i 52. minuti, strijelci su bili Stjepan Majetić i Krešo Šutić. Igrala se 56. minuta kad su se Josip Galko i Nemanja Sudar upisali u strijelce za Slavoniju i povećali vodstvo. Odlični Ajman se još jednom upisuje u strijelce u 59. minuti i rješava pitanje pobjednika.

GRANIČAR-LIPA 1:1

Graničar je sa jednim jedinim motivom ušao u utakmicu, a to je da im je dovoljan bod za osvajanje naslova i da ne smiju izgubiti što su na kraju i ostvarili. Prvo poluvrijeme se završilo bez pogodaka u visokom ritmu. Igrala se 70. minuta kad Graničar dolazi do vodstva preko Ivana Jakovljevića. Lipa izjednačava rezultat u 77. minuti, a strijelac je bio Hrvoje Mijatović. Do kraja utakmice Graničar je čuvao rezultat i osvojio Požeško-slavonsku 2. ŽNL.

BSK-SLOGA 0:7

Sloga je bila prejaka za BSK i to je dokazala visokom pobjedom. Mateo Jozić se upisao u strijelce u 14. i 40. minuti dok se Luka Banović upisao u 48. i 59. minuti. U 54. minuti Nikola Blažević trese mrežu domaćina. Igrala se 66. i 78. minuta kad su se Danijel Tomašević i Niko Jurilj upisali u strijelce i zaključili visoku pobjedu Sloge.