Rukometaši Požege odigrali neodlučeno na gostovanju kod Rugvice u 5. kolu 1. HRL - Sjever

Rukomet 20. listopada 2022.

RUGVICERukometaši Požege jučer su gostovali u Rugvici kod istoimenog domaćina u sklopu 5. kola 1. Hrvatske rukometne lige – Sjever. Požežani su nakon dvije pobjede i dva poraza u prva četiri kola, protiv Rugvice odigali neodlučeno, 33:33 (18:18).

Požeški rukometaši na kraju moraju biti zadovolji jednim bodom u gostima jer je teško osvojen, a i većinu susreta bili su daleko od svog najboljeg izdanja. U 59. minutu Požežani su ušli s tri gola zaostatka (33:30) te je na kraju pravo čudo da su uspjeli doći do izjednačenja.

Prije svega obrana nije bila na visini ali su uspjeli to nekako kompenzirati u napadu. Ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića ušla je odlično u utakmicu, vodila i četiri razlike (9:13), ali je tada neočekivano stala i dopustila Rugvici da nadoknadi zaostatak te se na poluvrijeme otišlo u  egalu (18:18).

Koliko je bio dobar ulaz u prvo toliko je bio loš početak drugog poluvremena za goste. Domaćin je nakon desetak poveo 26:21. Nakon toga Požežani su hvatali priključak ali nikako se nisu uspjevali potpuno vratiti u susret. U posljednje dvije minute ipak su odigrali najbolje i uspjeli doći barem do tog jednog boda.

Najveći dobitak je uz osvojeni bod i povratak na parket Marka Sertića koji je izdržao cijelu utakmicu te je uz Vilima Gotala i Ivana Antunovića bio najbolji strijelac. Svi su zabili po 6 pogodaka. Ivan Janjić pogodio je 5 puta, dok je Ivan Cota obranio 13 udaraca.

Ljestvica je nakon pet odigranih kola i više nego zgusnuta. Između trećeplasiranog Novog Zagreba i desetog Vidovca razlika je samo dva boda. RK Požega je trenutno na 6. mjestu sa 5 bodova.

U 6. kolu požeški rukometaši će u subotu, 22. 10. 2022. s početkom u 19,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ugostiti vodeću Spačvu (Vinkovci). Dolazak prvenstvenog lidera svakako je najbolja pozivnica ljubiteljima rukometa da dobro ispune tribine Grabrika.