Matej Jaroš pobjednik utrke Otvorenog prvenstva Hrvatske u motocrossu na stazi Villare

Ostalo 18. listopada 2021.

POŽEGA – U nedjelju, 17. listopada, Požega je bila domaćin Otvorenog prvenstva Hrvatske u motocrossu na stazi Villare, utrke koju već 20 godina organizira Moto klub „Požega-Promet“ pod pokroviteljstvom Grada Požege. Radilo se o posljednjoj utrci sezone koja je okupila 77 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije, najviše od svih utrka ove sezone.

Dobrodošlicu vozačima i gostima poželjeli su zamjenik županice Ferdinand Troha i zamjenik gradonačelnika dr.sc. Borislav Miličević.

Dragi prijatelji adrenalina i oktana, iznimna mi je čast na današnjem otvorenju ove utrke prenijeti čestitke gradonačelnika Grada Požege dr.sc. Željka Glavića, kao i zahvalu organizatorima, Moto klubu „Požega-Promet“. Nadam se da će u sljedećoj godini Moto klub dobiti još bolju i jači podršku Grada Požege za organizaciju ove utrke. – poručio je zamjenik Miličević.

U najjačoj klasi MX Open Matej Jaroš ostvario je pobjede u obje vožnje, no to mu nije bilo dovoljno za osvajanje naslova prvaka, već je sezonu završio na drugom mjestu. U ukupnom poretku ima isti broj bodova kao i prvak Luka Crnković, no ostvario je pobjedu manje ove sezone.

Zapažen rezultat ostvarila je Enola Šamu, pobjedom u klasi MX85 žene, te je osvojila šesto mjesto u ukupnom poretku te klase. U klasi MX2 Kristian Jakopec bio je šesti, a u klasi B 250 je Dejan Milinović zauzeo sedmo mjesto. U poretku klubova kod seniora MK Požega Promet s dva vozača je osvojio treće mjesto.