Juniori Stolnoteniskog kluba Požega nastupili na 4. Turniru Hrvatskog stolnoteniskog saveza

Ostalo 03. ožujka 2017.

KRAPINA – U nedjelju, 26. veljače u Krapini je održan 4., posljednji turnir Hrvatskog stolnoteniskog saveza u Krapini. Na juniorskom dijelu turnira nastupili su juniori Stolnoteniskog kluba Požega Luka Kovačević i Andrej Samarđić.

Turnir je startao razigravanjem po grupama gdje je Luka Kovačević s dvije pobjede i jednim porazom zauzeo 2. mjesto skupine i plasirao se u glavni ždrijab natjecanja. Andrej Samarđić je sa dva poraza i jednom pobjedom zbog lošijeg skora u setovima zauzeo 4. mjesto skupine.

U izlučnom djelu natjecanja Luka Kovačević je u 1/16 pobijedio domaćeg igrača Nevena Spačeka rezultatom 3:0, da bi u osmini finala istim rezultatom izgubio od Luke Mateše iz Aquastila Duga Resa. Igrač Aquastila je dvije godine stariji i trenutno zauzima 8. mjesto službene juniorske rang liste HSTS.

Luka Kovačević je ovim nastupom osvojio novih 66,5 bodova i učvrstio svoje 30. mjesto juniorske rang liste u svojoj prvoj juniorskoj sezoni. Andrej Samarđić je trenutno na 42. mjestu rang liste najboljih juniora Hrvatske.

U iduću nedjelju, 05. ožujka u maloj dvorani Tomislav Pirc s početkom u 10,00 sati na rasporedu su dva kola 3. Hrvatske stolnoteniske lige gdje će igrači STK Požega 2 u derbiju proljetnog dijela prvenstva na domaćem terenu pokušati pobijediti ekipu Obrtničke škole Brod 2 i na taj način vjerojatno osigurati 1. mjesto na ljestvici i osvojiti 3. ligu.

Ekipa STK Požege 2 nastupiti će u sastavu Tomislav Lešković, Miroslav Kovačević, Andrej Samarđić i Antonio Lešković

Narednog vikenda u Svetom Martinu na Muri igra se i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske na kojem će nastupiti najbolji igrač STK Požega Fran Mihaljević koji se na to natjecanje plasirao kao prvak regije Slavonija Zapad.