Učenici OŠ Dobriše Cesarića (Požega) osvojili 1. mjesto na poluzavršnom natjecanju u odbojci i osigurali plasman na državnu završnicu

Odbojka 04. travnja 2019.

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održano poluzavršno natjecanje skupine Istok u odbojci za učenike 5. i 6. razreda Osnovnih škola u organizaciji Školskog sportskog saveza Požeško – slavonske županije. Natjecanje je otvorio predsjednik Saveza Albinko Bagarić. Nastupile su 4 ekipe, a prvo mjesto osvojili su učenici Osnovne škole Dobriše Cesarića koji su nastupali za svoje Školsko sportsko društvo Sokol.

U prvoj utakmici Požežani su pobijedili ŠSD Dunav (OŠ Siniše Glavaševića, Borovo naselje, Vukovarsko – srijemska županija) rezultatom 2:1 u setovima. U drugom polufinalu ŠSD Mladost (OŠ Mladost Osijek, Osječko – baranjska županija) je pobijedilo ŠSD Baqua (OŠ Vladimira Nazora, Nova Bukovica, Virovitičko – podravska županija) rezultatom 2:1.

U utakmici za 3. mjesto ŠSD Dunav je rezultatom 2:0 bilo bolja od ŠSD Baqua dok je istim rezultatom ŠSD Sokol slavilo u finalu protiv ŠSD Mladost.

Za ŠSD Sokol prvo mjesto osvojili su Leon Budoš, Luka Martić, Dominik Mesić, Domagoj Mesić, Matej Maglica, Leo Papak, Mihael Peharda, Gabriel Šunjo, Marko Tajs i Nikola Tomašević.  Vodio ih je profesor Goran Njavro. ŠSD Sokol je osvajanjem prvog mjesta osiguralo nastup na državnoj završnici Hrvatskog školskog sportskog saveza.