U posljednjem, 26. kolu MŽNL vidovački Dinamo pobijedio u Velikoj, a Požega domaćim porazom od Jakšića ispala iz lige

Nogomet 03. lipnja 2024.

POŽEGA / VELIKA – Sve utakmice posljednjeg, 26. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod / Požega odigrane su u nedjelju, 02. lipnja 2024.

Vidovački Dinamo je s minimalnih 0:1 slavio u Velikoj protiv domaćeg Papuka dok je Požega na svom terenu poražena od Jakšića rezultatom 1:2. Dinamo je svoju četvrtu uzastopnu sezonu u ovom rangu završio na 8. mjestu sa 35 bodova.

Nogometaši Požege u Međužupanijskoj ligi se natječu godinu duže, od 2019. godine kada je ustrojen ovaj rang, a u svojoj petoj sezoni su ispali iz lige. Uz Požegu koja je osvojila 16 bodova ispala je i posljednjeplasirana Slobodnica koja je skupila 14 bodova.

Mladost iz Sibinja je pogotkom u 92. minuti došla do pobjede rezultatom 2:1 na svom terenu protiv Sikirevaca. Tako je Mladost preskočila Požegu za jedan bod osvojivši 14. mjesto sa 17 bodova. Ukoliko požeška Slavonija prođe kvalifikacije za 2. NL klub iz Sibinja će ostati u ovom rangu, a ako požeški klub bude neuspješan kao i prošle godine Mladost će ispasti u 1. ŽNL Brodsko – posavsku i osloboditi mjesto Orioliku (Oriovac) koji će u tom također slučaju napustiti 3. NL – Istok i postati novi član MŽNL.

POŽEGA – JAKŠIĆ 1:2

Jakšić se pobjedom protiv Požege bodovno izjednačio sa Omladincem. Gosti su golovima u 10. i 31. minuti riješili pitanje pobjednika, strijelci su bili Krešimir Ivanković i Leonardo Nović. Utješni pogodak za Požegu je postigao Ivan Matanović u 85. minuti.

“Zahvaljujem se svojim nogometašima na utakmici koju smo odigrali protiv 12 igrača, koji je 1. poluvrijeme produžio za 5 minuta, a drugo za čak 10 minuta, bespotrebno. Inače ne komentiram suđenje, ali ovo je bilo van pravila korektnog suđenja. Šlag na tortu je bio dosuđeni nepostojeći penal i drugi žuti karton našem igraču, žao mi je što na kup utakmici protiv Slavonije dolazimo desetkovani, ipak se nadamo da ćemo biti dostojan protivnik Slavoniji.”– rekao je trener Jakšića, Ivan Marić.

PAPUK – DINAMO 0:1

Dinamo je u zadnjem kolu ove sezone osvojio 3 boda na teškom gostovanju kod Papuka. Jedini strijelac na utakmici je bio Tomislav Mahulik, koji je golom u 63. minuti donio sva 3 boda Dinamu.

Jedna čvrsta i prava muška utakmica u Velikoj za kraj sezone. Bili smo bolji i bodove nosimo u Vidovce. Čestitke svim sudionicima utakmice.”– izjavio je za Dinamo, Mario Raguž.

Rezultati 26. kola : Požega – Jakšić 1:2, Papuk – Dinamo 0:1, Mladost – Sikirevci 2:1, Hajduk – Psunj Sokol 2:2, Zadrugar – Slobodnica 3:0, Slavonac – Omladinac 5:4, Vinogorac – Lipik 1925 0:0.