U 6. kolu 2. ŽNL Parasan pobijedio Slavoniju u Prekopakri, Lipa osvojila bod kod Dinama u Badljevini

Nogomet 02. listopada 2023.

PREKOPAKRA / BADLJEVINA – Proteklog vikenda odgirane su sve utakmice 6. kola 2. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske. Kolo su u Prekopakri otvorili nogometaši domaće Slavonije i Parasana (Golobrdci), a na igralištu “Matkovac” bolje su se snašli gosti koji su došli do sva 3 boda ostvarivši važnu pobjedu rezultatom 3:4 (1:3)

Slavoniju je u 5. minuti u vodstvo doveo Anto Meljankić zabivši za 1:0, a izjednačio je napadač gostiju Matej Ivanković na asistenciju Ivana Mendeša. Nakon toga je Ivanković asistirao kapetanu i predsjedniku kluba Domagoju Mandiću koji je zabio lijepi pogodak petom za vodstvo od 1:2 u 25. minuti. Marko Iličić je u 45. minuti povećao prednost Parasana postigavši gol za 1:3. Pobjedu je potvrdio Vlado Samardžija pogotkom za 1:4 u 65. minuti. Domaćin je do kraja susreta uspio smanjiti rezultat golovima Lea Svjetličića u 70. i Tome Markovića u 81. minuti, ali do izjednačenja nije došao.

Ostale četiri utakmice odigrane su u nedjelju, a Lipa (Stara Lipa) je na gostovanju kod Dinama u Badljevini odigrala, neodlučeno, 3:3 (0:1), iako je imala vodstvo od 0:1 i 2:3. Valerije Klanfar doveo je goste u vodstvo u 32. minuti, a izjednačio je Ivica Šugić u 47. minuti. Dinamo je u vodstvo doveo Stipo Šugić u 57. minuti, a na 2:2 izjednačio je David Šarić u 71. Klanfar je iz kaznenog udarca u 75. minuti svojim drugim pogotkom za 2:3 doveo Lipu u novo vodstvo da bi Stipo Šugić zabio po drugi put na utakmici za konačnih 3:3 u 82. minuti.

Ostali rezultati 6. kola : Sloga – Sulkovci 2:2, BSK – Eminovci 1:2, Graničar – Croatia 3:0. U 7. kolu, u nedjelju, 08. 10. 2023. u 15,45 sati sastaju se Lipa – Sloga, Parasan – Dinamo, Croatia – Slavonija, Eminovci – Graničar i Sulkovci – BSK.