U 25. kolu MŽNL Požega poražena u Pakracu, Dinamo odigrao nedlučeno s Papukom (Velika)

Nogomet 31. svibnja 2022.

POŽEGA / SLAVONSKI BROD – Odigrani su i posljednji susreti 25. kola MŽNL PŽ-SB. Do kraja je ostalo još jedno rasterećeno kolo, no na kraju sezone se gleda svaki bod pa će mnoge ekipe htjeti pobjedama popraviti svoj plasman na kraju ove izrazito napete i zanimljive sezone.

HAJDUK – POŽEGA 4:0

U subotu je odigran je prvi susret 25. kola MŽNL PŽ-SB, a u kojem su nogometaši Hajduka u Pakracu ugostili i svladali nogometaše Požege 4:0 (3:0). Oglas Savršeno prvo poluvrijeme odigrali su domaći nogometaši, a u kojem su zabili tri gola.

Poveli su Pakračani u 11. minuti preko Filipa Matijaševića. U 35. minuti Filip Dietzman zabija za 2:0, a velikih 3:0 domaćoj momčadi donosi Matija Benković u 41. minuti. Konačnih 4:0 u 73. minuti donio je Marin Čakarić za domaću momčad. Posljednje kolo lige Hajduku donosi gostovanje u Novoj Kapeli, a Požega na domaćem terenu dočekuje Papuk.

PAPUK –  DINAMO 2:2

Zanimljiv susret odigrali su nogometaši Papuka i Dinama, a nakon dvostrukog vodstva gostiju ipak je završilo remijem 2:2 (2:2). Sve važno dogodilo se u prvom dijelu jer su u tom razdoblju zabijeni svi golovi na ovom susretu. Prvo vodstvo Dinamo je uzeo pogotkom Roberta Bognara u 26. minuti.

Nije se dugo čekalo na povratak Papuka jer su domaćini izjednačili dvije minute poslije pogotkom Mateja Zebe. Ipak, Dinamo je došao u novo vodstvo u 37. minuti, kada je za 1:2 zabio Valentin Miškić. Opet su domaćini odlično reagirali te su izjednačili u 44. minuti pogotkom Marijana Šubare. Nakon predaha bilo je još šansi za pogotke, no završilo je miroljubivim remijem u vrlo raspucanom susretu punom preokreta.

Nažalost utakmica ništa posebno, gdje smo mi imali terensku inicijativu, a protivnik zabijao. Nakon što smo gubili dva puta, uspjeli smo se vratiti i izjednačiti. Imali smo još koju priliku, ali nismo uspjeli zabiti. Čestitam Vidovcima na fer i korektnoj igri. –mišljenje je Ante Bulata, trenera Papuka.

Utakmica bez previše važnosti pa je tako i odigrana. Rezultat je realan po svemu što su ekipe pokazale. Dva puta smo vodili, ali nismo uspjeli zadržati vodstvo. Do kraja utakmice sve je bilo stihijski i bez konkretnih šansi. Čestitam ekipama na fer utakmici. -izjavio je Krunoslav Podoljak, trener Dinama.

BUDAINKA KOLONIJA – SLAVONAC 0:3

Očekivanu, no relativno kasno osiguranu pobjedu ostvarili su nogometaši Slavonca kod Budainke. Tek dobro odigranim drugim dijelom svladali su fenjeraše 0:3 (0:0). Nakon prvog dijela nije bilo pogodaka, no u drugom dijelu Slavonac je dostigao radnu temperaturu te su osigurali nove bodove.

Glavni kreator današnje pobjede bio je Dragan Sremac, koji je zabio hat-trick. Prvi pogodak Sremac je zabio u 53. minuti, a u 82. i 83. minuti je bio precizan za potvrdu današnje pobjede na gostovanju u Slavonskom Brodu.

MLADOST – SLOBODNICA 1:2

Dvoboj s velikim preokretom odigrali su Mladost i Slobodnica. Nakon vodstva domaćina pribrali su se gosti te su preokrenuli za konačnu pobjedu 1:2 (0:0). Iako je bilo šansi za golove, nakon prvog dijela mreže se nisu tresle. Prvi su mrežu zatresli domaćini, precizan u 53. minuti za 1:0 bio je Anto Gavran.

Kraj utakmice donio je preokret za Slobodnicu, a za to je zaslužan dvojac Velić-Opačak. Silvio Velić je prvo u 78. minuti realizirao kazneni udarac za goste, a konačni preokret i 1:2 Slobodnici Josip Opačak donio je u 81. minuti.

TOMISLAV  – SIKIREVCI 5:1

Izrazito raspucan susret u Donjim Andrijevcima igrali su Tomislav i Sikirevci. Nakon vrhunskih 90 minuta slavili su domaćini 5:1 (1:0). Nije previše toga donijelo prvo poluvrijeme jer je viđen samo jedan pogodak u mrežama vratara. On je djelo domaćeg igrača Ivana Jelića u 16. minuti. Ipak, po tmurnom i hladnom vremenu drugi dio je donio spektakularan nastavak. Robert Dančo je povisio na 2:0 u 50. minuti, a u 70. Ivan Tunuković zabija za 3:0.

Nisu tu domaćini usporili nego su zabili i za 4:0 preko Tomislava Bliznaca u 76. minuti. Samo dvije minute potom reagiraju i gosti te zabijaju za smanjenje na 4:1 preko Andreja Živića. Konačnih 5:1 i potvrdu ogromne pobjede domaće momčadi donio je Stjepan Tolić u 82. minuti današnjeg susreta u Donjim Andrijevcima.

Danas smo odigrali jednu jako dobru utakmicu i mislim potpuno zasluženo slavili protiv jako dobre ekipe Sikirevaca. Ekipi Sikirevaca čestitke na fer i korektnoj igri te im želimo sretno dalje. – izjavu nam je dao Ivan Pavković, trener Tomislava.

JAKŠIĆ – LIPIK 1925 6:2

Spektakl na Jajarama! U susretu dvije vrlo efikasne momčadi Jakšić je svladao ponešto oslabljeni Lipik 6:2 (4:1) u susretu kojeg se ne bi posramile ni najbolje svjetske lige. Počeli su domaćini odlično susret te su poveli već u 6. minuti pogotkom Dominika Dorića. Ubrzo je bilo i 2:0, strijelac za povećanje vodstva bio je Mislav Brnčić. U 23. minuti Marko Grbeš zabija svoj prvi pogodak na dvoboju, a u 38. minuti Brnčić svojim drugim golom podiže na 4:0.

Malo su se sabrali gosti tada te su u 41. minuti realizirali kazneni udarac preko Josipa Jozipovića. Drugi dio su bolje otvorili domaćini te su povećali na 5:1 u 54. minuti drugim pogotkom Grbeša. Izrazito raspoloženi Grbeš je kompletirao svoj hat-trick pogotkom u 62. minuti za 6:1, a konačnih 6:2 postavlja Ivan Rančić u 83. minuti.

SVAČIĆ – ZADRUGAR 3:1

U susretu prepunom javnih opomena, ali i u derbiju kola, Svačić je na domaćem terenu svladao odlični Zadrugar 3:1 (2:0). Podosta reda je sudac Filip Cindrić morao uvoditi žutim kartonima u ovom susretu. Čak 5 ih je udijelio domaćinima, dok su gosti dobili 2. Ipak, nisu izostali ni golovi u ovom odličnom susretu. Mrežu Zadrugara načeo je odlični Tomislav Žuljević u 22. minuti susreta.

Krajem prvog poluvremena na 2:0 povisio je Tomislav Kljajić. U 63. minuti gosti iz Oprisavaca su uspjeli smanjiti na 2:1, strijelac tog pogotka bio je Kristijan Blažević. Ipak, na samom kraju utakmice potvrdu pobjede domaće momčadi donio je Karlo Baričević pogotkom za 3:1.

Kao prvo želim čestitati Treneru, igračima i klubu NK Svačić na zasluženom osvajanju naslova prvaka i želim im puno sreće u višem rangu. Što se tiče utakmice može se reći da je bila dobra i da je Svačić zasluženo pobijedio. Čestitam im na tome, ali isto tako čestitam svojim igračima na svemu što su napravili do sada. –izjava je trenera Zadrugara, Braslava Ostojića.

Utakmice posljednjeg, 26. kola igrat će se u nedjelju, 05. 06. 2022. u 18,15 sati. Sastaju se Dinamo – Svačić, Zadrugar – Jakšić, Sikirevci – Mladost, Slobodnica – Budainka Kolonija i Slavonac – Hajduk.

Već u srijedu, 01. 06. 2022. u 18,00 sati svoj susret posljednjeg kola odigrat će Požega i Papuk, a u subotu, 04. 06. 2022. u 18,15 sati igrat će Lipik 1925 – Tomislav.