U 11. kolu MŽNL Požega poražena u Jakšiću, Dinamo u Vidovcima bolji od Sikirevaca

Nogomet 07. studenoga 2022.

VIDOVCI / JAKŠIĆ – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 11. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod – Požega. Dinamo je na svom terenu u Vidovcima bio bolji od Sikirevaca dok je Požega uvjerljivo poražena na gosotvanju u Jakšiću.

DINAMO  – SIKIREVCI 2:0

Uoči ovog kola trinaestoplasirana momčad prvenstva s pet osvojenih bodova Dinamo iz Vidovaca ugostio je Sikirevce koji su u deset prijašnjih kola obilježili učinak od jedne pobjede, dva ishoda bez pobjednika te sedam poraza. Na zahtjevnom kišnom terenu bolje su se snašli domaćini. Mihael Hlebec doveo je Dinamo u vodstvo u 21. minuti susreta pogotkom s bijele točke, a taj se rezultat zadržao do samog kraja susreta kada u sudačkoj nadoknadi Marko Vučetić postavlja konačnih 2:0 za Dinamo i njihovu drugu prvenstvenu pobjedu.

“Teška ali zaslužena pobjeda protiv vrlo dobrog protivnika. Utakmica je bila bez puno prilika i teška za igrati zbog natopljenog terena gdje smo se bolje snašli i došli do tri boda.Gostima sretno u nastavku prvenstva a mi ćemo probati što bolje završiti jesen.”– komentirao je Krunoslav Podoljak, trener Dinamo Vidovci.

“Opet jedno veliko ništa. Čestitke domaćinu na pobjedi. Suđenje neću komentirati ali svakako nije na razini ranga natjecanja. Psihološki smo u sada dubljoj krizi i trebam se dobro zapitati tko koliko želi, može i daje za ekipu odnosno klub s obzirom na mogućnosti. Ja sam prvi koji će povući adekvatne poteze za dobrobit kluba. Sportski pozdrav”- komentirao je za Sportalo trener NK Sikirevci, Josip Bogdanović.

JAKŠIĆ – POŽEGA 5:1

U dvoboju jedanaestoplasirane i osmoplasirane momčadi uoči ovog kola, nogometaši Jakšića ugostili su ekipu Požege. Jakšić je u susret ušao nakon remija u Sibinju 2:2, dok su Požežani minimalno poraženi u Velikoj rezultatom 0:1. Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti dolaze u vodstvo putem Marina Mijatovića u 35. minuti susreta.

Već minutu kasnije najbolji pojedinac susreta Željko Parobek nagovijestio je svoju večer svojim prvim pogotkom na susretu za 1:1. Tik prije kraja prvog poluvremena isti igrač dovodi Jakšić u vodstvo te se na poluvrijeme odlazi s prednošću domaćina. U trećoj minuti drugog poluvrijeme prednost Jakšića udvostručuje Dominik Dorić, da bi u 67. minuti susreta Željko Parobek kompletirao svoj hat-trick i riješio pitanje pobjednika. Konačnih 5:1 u 70. minuti postavio je Marko Grbeš.

“Zaslužena pobjeda. Gost došao bez dva stopera i znam kako im je, i mi da to nismo iskoristili bilo bi katastrofa. Mogli smo popraviti gol razliku ali nije mi žao. Puno sreće i jednima i drugima u nastavku prvenstva.”– strateg Goran Vrgoč, NK Jakšić.

-“Zaslužena pobjeda domaćina. Mi smo im danas previše poklonili da bi zaslužili više od uvjerljivog poraza.”– trener Željko Mitrović, NK Požega.

Rezultati 11. kola : Slavonac (B) – Lipik 1925 1:1, Dinamo – Sikirevci 2:0, Papuk – Zadrugar 0:3, Jakšić – Požega 5:1, Hajduk – Mladost 2:0, Slobodnica – Slavonac (NK) 0:4, Psunj Sokol – Tomislav 3:1.

U 12. kolu, u subotu, 12. 11. 2022. u 14,00 sati sastaju se Požega – Hajduk, Tomislav – Papuk i Lipik 1925 – Dinamo, a u 18,00 sati igrat će Slavonac (NK) – Mladost. U nedjelju, 13. 11. 2022. u 14,00 sati igrat će Zadrugar – Jakšić, Sikirevci – Psunj Sokol i Slobodnica – Slavonac (B).