Slavonija uvjerljivo svladala Kutjevo i plasirala se u finale Županijskog kupa gdje će igrati protiv Jakšića (Mihaljevci, srijeda, 05. lipnja u 18,00 sati)

Nogomet 16. svibnja 2024.

POŽEGA / GRADAC – U Požegi i Gradcu jučer su odigrane polufinalne utakmice Kupa Nogometnog saveza Požeško slavonske županije, a veliko finale izborili su Slavonija i Jakšić koji će se za trofej boriti u srijedu, 05. lipnja u Mihaljevcima.

Slavonija se lakoćom obračunala s Kutjevom i u sjajnoj formi putuje u Pleternicu na prvenstveni derbi protiv Slavije kao veliki favorit. Prošlu šampionsku sezonu mogu debelo nadmašiti osvajanjem duple krune, a onda eventualno i promocijom u Drugu Nogometnu ligu. Već u prvom poluvremenu sve je bilo riješeno, dva put je kutjevačku mrežu naciljao Tvrtko Janković, a jednom Jakov Janček i već je bilo potpuno jasno da se Kutjevo oprašta od obrane naslova. Ako u subotu ostane praznih ruku u Vukovaru, oprostit će se i od trećeligaškog društva. U drugom poluvremenu Mato Marčetić diže na 4:0, nakon toga počasni pogodak za goste upisao je Matej Iličić, dok je mladi Ante Novak u 81. minuti postavio konačnih 5:1.

Puno uzbudljivije bilo je u Gradcu gdje je domaći Slaven pružio odličan otpor favoriziranim gostima iz Jakšića koji su tek preko penala izborili svoje treće finale Kupa. Poveo je Jakšić već u devetoj minuti preko Matiasa Šulca, ali to nije pokolebalo domaće koji su u završnici prvog dijela golom Ivice Poljakovića dolaze do poravnanja. Posljednjih dvadesetak minuta Gračani su igrali s igračem manje, no uspjeli su doći do kraja netaknute mreže pa je o pobjedniku i putniku u finale odlučivala lutrija jedanaesteraca. Jakšićani su pokazali da to i nije nekakva lutrija, zabili su svih pet svojih udaraca, Ivan Bošnjak je zaustavio udarac Roberta Novića pa će nakon sezona 2014/2015. i 2021/2022. po treći put pokušat osvojit trofej koji još nemaju u svojim vitrinama.

Bit će to po drugi put da su u finalu Slavonija i Jakšić, u sezoni 2014/2015 Slavonija je u dvije utakmice ukupno slavila 10:2 pobjedu, a sada kada se igra jedna utakmica šanse Jakšića ipak rastu iako je Slavonija veliki favorit. S obzirom da Croatia slavi svoj pedeseti rođendan, domaćinstvo su dobili Mihaljevci, vidjet ćemo za koga će Grabovac biti sretan.

Tekst : sportalo.hr