Slavonija uvjerljivo pobijedila Radnik (Križevci) u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za ulazak u 2. Nogometnu ligu

Nogomet 12. lipnja 2023.

VELIKA – Pred oko 1000 gledatelja na Stadionu u Velikoj nogometaši Slavonije došli su do uvjerljive pobjede protiv Radnika (Križevci) u prvoj utakmici kvalifikacija za ulazak u 2. Nogometnu ligu. Već u otvaranju utakmice Požežani su u prvih 10 minuta stvorili nekoliko opasnih situacija pred vratima gostiju preko svojih napadača Mateja Martinovića i Mateja Peharde ali pogodaka nije bilo.

Slavoniju je u vodstvo doveo Matej Peharda u 33. minuti. Vratar gostiju Koprić nije dobro intervenirao na jednu loptu kada je napustio svoj šesnaesterac, to je iskoristio Matej Martinović koji se sjurio prema golu, a iako je i sam mogao postići pogodak asistirao je Pehardi koji je bio u boljoj poziciji.

Na početku drugog dijela Slavonija je s dva brza gola riješila pitanje pobjednika ovog susreta. U 50. minuti Matej Peharda je pobjegao obrani gostiju po desnoj strani i lijevom nogom prizemnim udarcem pogodio vratnicu, akciju je dobro pratio Matej Martinović koji je odbijenu loptu desnom nogom spremio u mrežu.

U 57. minuti veznjak Slavonije Alen Jagodić osvojio je dosta prostora na sredini terena, povukao loptu dvadesetak metara i na lijevoj strani poslužio Martinovića koji se namjestio na desnu nogu i pogodio same rašlje gola gostiju.

Požežani su se zadovoljili ovim rezultatom i do kraja susreta čuvali vodstvo dok su gosti imali dvije dobre prilike koje nisu iskoristili za smanjenje vodstva i bolji rezultat pred uzvrat u Križevcima koji je na rasporedu u subotu, 17. lipnja u 17,30 sati na tamošnjem Gradskom stadionu.

Jučer su odigrane i preostale dvije kvalifikacijske utakmice za popunu SuperSport 2. Nogometne lige. Zadar je poražen na svom stadionu “Stanovi” od Karlovca rezultatom 1:2 dok su u Krapini domaći Zagorec i Krk odigrali 0:0. Uzvratni susreti na rasporedu su također u subotu,17. lipnja.

Za plasman Slavonije u 2. NL osobito su zainteresirani i u Nogometnim klubovima Dardi i Olimpiji koji će u tom slučaju ostati članovi 3. Nogometne lige – Istok i Međužupanijske nogometne lige Osijek/Vinkovci.

Prije Križevaca, požeški klub u srijedu, 14. lipnja s početkom u 18,00 sati u Slavonskom Brodu (Stadion Stanko Vlainić – Dida) očekuje kvalifikacijska utakmica za ulazak u 1. Hrvatsku nogometnu ligu juniora između juniora Slavonije HNK Cibalia (Vinkovci).

(Foto : rva.hr)