Slavonija uvjerljivim porazom od Radnika u Križevcima nije prošla kvalifikacije za 2. Nogometnu ligu

Nogomet 18. lipnja 2023.

KRIŽEVCI – Nogometaši Radnika iz Križevaca priredili su pravo sportsko čudo i nadoknadili minus od tri pogotka iz prve utakmice kvalifikacija za Drugu Nogometnu ligu protiv požeške Slavonije, Krk je jednim golom u 180 minuta iz lige izbacio Zagorec, dok je Karlovac i u drugom susretu svladao Zadar i opravdao ulogu favorita.

Već u prvoj utakmici se vidjelo da razlika između Slavonije i Radnika ne odgovara konačnom 3:0 rezultatu, u tih 90 minuta se i ne sjećamo nekakve velike obrane gostujućeg vratara, Slavoniji je sve ulazilo. U odnosu na tu utakmicu Požežani su u Križevce stigli bez svog najvažnijeg igrača u defanzivi Ivana Peharde, dok je Radnik u uzvratu bio pojačan za kapetana Hrvoja Mladena i upravo ta dva detalja su se pokazala ključnima.

A i u Križevcima je krenulo po željama Požežana, u ranoj fazi utakmice Ivan Antunović zabio je s bijele točke za 0:1 odnosno čak četiri pogotka viška za Poletijevu momčad. Do poluvremena je Radnik poravnao golom Dos Anjosa, ali i dalje se činilo da će u Drugu NL Slavonija.

Početkom nastavka Mihael Mladen pogađa za vodstvo Radnika, a kada je u 53. Hrvoje Mladen zabio za 3:1 u gostujuće redove se uvukla panika, no još uvijek su imali dva gola prednosti jer prema pravilniku u kvalifikacijama prednost nosi i gol u gostima pa je Radnik trebao još dva gola, ali ostalo mu je sasvim dovoljno vremena da to i učini. I treći put gostujuću mrežu pogađa Mladen, po drugi put u listu strijelaca se upisao Mihael.

I taj 4:1 rezultat je odgovarao gostima, Radnik je navaljivao, Petković spašavao koliko je mogao, no u 89. minuti i on je bio nemoćan, Mihael Mačković zabio je za 5:1 i erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu u Križevcima na kojem će se sljedeće sezone igrati Druga NL!

Nakon utakmice bez golova u Krapini, na Kantridi su Krk i Zagorec odigrali vrlo sličnu utakmicu u kojoj je presudila spretnost Turkalja i fantastična utakmica Ivana Vargića. Turkalj je nakon kornera najprije tukao glavom u blok, nakon toga nogom posprema loptu u mrežu.

Gosti iz Krapine su imali bolje prilike, stvorili su sasvim dovoljno pravih šansi i za pobjedu, no ovaj put nisu mogli protiv raspoloženog bivšeg reprezentativca na golu Krka koji je u 4-5 navrata čudesnim reakcijama spašavao svoju mrežu i zapravo je najzaslužniji što ćemo u novoj sezoni na širem riječkom području imati tri trećeligaša, Krk se pridružio Grobničanu i Opatiji pa neće nedostajati susjedskih okršaja u tom dijelu Lijepe naše.

Odlasku u tu regiju radovat će se i trener Karlovca, Div iz Žminja, Igor Pamić koji je sa svojom momčadi bio uspješan i u drugom dvoboju protiv Zadra. S golom prednost Karlovac se vratio iz Dalmacije i u uzvratu potvrdio očekivani prolaz te povratak na nacionalnu razinu.

Nakon što su u prvom dijelu mreže mirovale u nastavak Zadar kreće golom Karla Torbarine koji je probudio nadu Blatnjakovoj momčadi da može do preokreta, no nije to dugo trajalo jer je Gabrijel Stepinac sredinom nastavka poravnao, a kada je Ivan Matiazh u 79. zabio za vodstvo Karlovca postalo je jasno da će grad na četiri rijeke sljedeće sezone imati trećeligaša!

SuperSport Druga NL u sezoni 2023/24: Hrvatski dragovoljac, Jadran Ploče, Marsonia, Dugo Selo, Hrvace, Trnje, Jadran Poreč, Mladost, Bjelovar, Opatija, Belišće, Grobničan, Karlovac, Krk, Radnik, Kustošija.