Slavonija poražena od Uljanika na gostovanju u Puli u uzvratnom kvalifikacijskom susretu za ulazak u 2. Nogometnu ligu

Nogomet 17. lipnja 2024.

PULA – Na stadionu Veruda u Puli jučer je odigrana uzvratna utakmica kvalifikacija za popunu Druge nogometne lige između Uljanika i požeške Slavonije. Prvi dvoboj u Velikoj završen je bez pobjednika i bez golova, a u drugom susretu Uljanik je slavio rezultatom 3:1 i plasirao se u jedinstveni treći državni rang koji Hrvatski nogometni savez službeno naziva 2. Nogometnom ligom.

df7a3f75-b65b-4eeb-9d18-e2db838e07a8_0001_1bb6aae6-065e-4ad7-88fa-979a57df6a12-768x457

Slavonija je odlično otvorila utakmicu i u 22. minuti došla do vodstva. Veznjak Mato Marčetić je odigrao dugu loptu za Ivana Antunovića koji vraća povratnu za Mateja Martinovića, a napadač Slavonije prolazi kroz dvojicu obrambenih igrača i preciznim udarcem pogađa u drugi kut gola.

Požežani su vodstvo držali samo dvije minute, a tada je Benjamin Pajković izjednačio nakon udarca iz kuta.

Domaći su tada počeli stvarati još više prilika tražeći pogodak za vodstvo.U 32. minuti Milivoj Simeunović odlično šutira, ali lopta odlazi malo preko gola.

U 35. minuti napadač domaćih Robert Perić Komšić odlično šutira, ali vratar Slavonije Ivan Petković još bolje brani. Lopta se odbija, a mladi stoper Slavonije Žarko Dominik Jakovljević čisti s gol linije.

Već minutu kasnije Dominik Žgomba šutira, ali lopta odlazi pokraj gola.

Uljanik je poveo u 44. minuti, a do pogotka su ponovno došli nakon kornera. Noel Žiković je najviši na petercu i glavom šalje loptu u drugi kut.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Benjamin Pajković odlično puca, ali vratar Slavonije Ivan Petković vrhunski brani i vadi loptu iz gornjeg kuta gola i na odmor se odlazi rezultatom 2:1 za Uljanik.

df7a3f75-b65b-4eeb-9d18-e2db838e07a8_0002_Background-768x457

Slavonija je u 51. minuti bila blizu izjednačenja. Nakon jednog auta na polovici domaćih Ivan Antunović je prenio loptu za Tvrtka Jankovića koji s četiri metra glavom prebacuje loptu preko gola.

Novu veliku priliku Slavonija je imala u 58. minuti. Tvrtko Janković ubacuje s desne strane. Lopta je preletjela domaćeg vratara i dolazi do napadača Ivana Antunovića, ali on nije uspio dobro zahvatiti loptu, koja odlazi daleko od gola.

U 60. minuti zbog ozljede igru je napustio Ivan Peharda, a ušao je mladi Filip Prološčić.

U 68. minuti Uljanik je povećao svoju prednost na 3:1. Nakon akcije domaćih igrača, vratar Slavonije Ivan Petković odlično brani udarac, ali odbijena lopta dolazi na nogu Robertu Rakoviću, koji povećava vodstvo domaćih.

Tri minute poslije Slavonija je imala veliku priliku za povratak u utakmicu. Jakov Janček ubacuje vanjskom stranom stopala, ali Ivan Antunović i Matej Martinović za sekundu kasne na loptu.

U 84. minuti Požežani su imali kazneni udarac. Matej Martinović je dobro šutirao ali domaći vratar Carlo Jurak pogađa stranu i odlično brani.

Minutu poslije je Slavonija imala veliku šansu nakon kornera. Žarko-Dominik Jakovljević je visoko skočio, ali nije bio precizan.

df7a3f75-b65b-4eeb-9d18-e2db838e07a8_0000_f0ea222f-e670-4dd4-9747-8a21fcc5e691-768x457

Uljanik će tako od naredne sezone igrati u 2. NL, a Slavonija ostaje u 3. HNL – Istok. Zbog toga što požeški klub nije prošao kvalifikacije iz 3. Hrvatske nogometne lige – Istok će uz Kutjevo i Slogu (Nova Gradiška) ispasti i četrnaestoplasirani klub Oriolik (Oriovac). Sva tri kluba ispali su u Međužupanijsku nogometnu ligu Slavonski Brod / Požega (5. državni rang).

U isto vrijeme kad su igrali Uljanik i Slavonija u Zadru su igrali istoimeni domaćin i Segesta (Sisak). Tamo je utakmica završila pobjedom Zadra rezultatom 2:1 (1:0), a kako je u prvom susretu Segesta dobila utakmicu istim rezultatom izvodili su se jedanaesterci. Uspješniji su bili igrači HNK Segesta koji su slavili ukupnim rezultatom 4:5 i osigurali plasman u viši rang. Igrači Zadra tako drugu godinu zaredom nisu uspjeli u kvalifikacijama za 2. NL, a prošle godine je bolji od njih bio Karlovac.

df7a3f75-b65b-4eeb-9d18-e2db838e07a8_0000_5517fcd7-71e4-4873-8d37-85d82736e1ab-768x457

ULJANIK – SLAVONIJA 3:1 (2:1)

PULA – Stadion Veruda, sudac : Renato Lacić (Split), gledatelja 2000.

STRIJELCI : 0:1 Martinović (22), 1:1 Pajković (24), 2:1 Žiković (44), 3:1  Raković (68)

ULJANIK : Jurak, Žgomba, Pajković (od 90. Radonić), Mašović, Perić-Komšić (od 76. Gjurchinoski), Simeunović, Kovačević (od 60. Batelić), Živković, Jereb, Giljanović, Raković (od 90. Jokić). Trener : Saša Kolić.

SLAVONIJA : Petković, Jakovljević, Jagodić, Marčetić (od 68. Janček), Antunović, Martinović, M. Peharda, I. Peharda (od 60. Prološčić), Janković (od 89. Novak), Božić, Šubara. Trener : Krešo Poleti.