Slavonija pobijedila Bedem u 18. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

Nogomet 28. veljače 2022.

POŽEGA – Dugo je trajalo iščekivanje nastavka 3. HNL a onda je malobrojnoj i promrzloj požeškoj publici servirana uzbudljiva i na kraju sretna partija kada su domaći fanovi u pitanju.

Od prve minute Bedem se postavio čvrsto, zatvorili su prilaze svom golu, odgovorno čuvali prostor i onemogućili domaćina da im opasnije zaprijeti u otvaranju prvog poluvremena. U 16. minuti dogodila se teška ozljeda Martina Šubare nakon koje je utakmica postala još čvršća, no u prvom dijelu ne pretjerano zanimljiva. Slavonija je bezuspješno pokušavala dugim loptama nešto kreirati u napadu, no to su Borko, Lovrić i društvo bez problema otklanjali.

Ipak Plavi u 29. minuti dolaze do prednosti, nakon jednog propusta gostujuće obrane ubačaj s lijeve strane pronalazi Karla Antunovića koji fino pogađa za 1:0. Činilo se da je sve na strani Slavonije, vodstvo, igrač više i konstantan pritisak. Uskoro domaćin postiže i drugi pogodak, strijelac je isti, no ništa od povećanja prednosti jer je golu prethodio prekršaj na Borku. U 39. minuti prvi napadački ozbiljan pokušaj Bedema, udarac s 20-ak metara bio je neugodan, mladi Blažević brani, ali na odbijenu loptu prvi stiže mladi Marin Gazić i sa 5-6 metara sprema u domaću mrežu za 1:1.

U nastavku ista priča, Slavonija uporno pokušava dugim loptama što je kao naručeno za goste koji su se zadovoljili bodom, nisu previše razmišljali o kontrama sve do 71. minute kada su odradili sve kao po udžbeniku, doveli Davida Janovića u mat poziciju na 7-8 metara, a ovaj majstorski pogađa za veliki preokret Ivankovčana s igračem manje. I tek rezultatski minus natjerao je Slavoniju da krene koristiti igrača više, Marčetić je postao najaktivniji igrač na desnom boku, lopta je krenula brže i obrani Bedema je postajalo teže pratiti ritam domaćih, a onda se dogodi da iskoči klasa Ivana Antunovića, dobio je loptu od Solića na gol-aut liniji, krenuo prema Čučkoviću koji je do tada sjajno odradio svoj posao, no u toj situaciji za djelić sekunde je prerano krenuo zatvarati proigravanje što igrač Antunovićeva kalibra kažnjava i utakmica je ponovno u egalu.

Samo 3 minute kasnije ponovno duga lopta, ovaj put na Antunovića koji spušta Ivanu Pehardi koji ostavlja za Plešića čiji snažan udarac pogađa ruku gostujućeg braniča u kaznenom prostoru pa Dino Bognar dobiva i koristi priliku vratiti prednost na stranu Slavonije. To je naravno bio znak Bedemu da mora krenuti po pogodak, uspjeli su stvoriti nekoliko gužvi i prekida, no ne i konkretnu priliku pa su sva tri boda ostala u Požegi.

Jako teška utakmica, ali i slatka pobjeda. Nažalost krenulo je teškom ozljedom našeg Martina, siguran sam da nije bilo namjere ali je jako ružno izgledalo. Bio je to stres za nas, teško je dečkima igrati kada tako nešto vide ali smo na kraju izvukli maksimum. Poveli smo, po mom sudu nam je poništen čist gol, a onda odmah nakon toga iz prvog ozbiljnog prelaska gostiju na našu polovinu dolaze do poravnanja. U nastavak smo krenuli bolje nego u prvom poluvremenu, kada smo najjače pritisnuli goste oni drugi put dolaze na pravi način pred naš gol i nakon lijepe akcije dolaze do vodstva. Tu smo pokazali pravi karakter, zapeli maksimalno i na kraju preokrenuli i osvojili tri boda. Bedem se pokazao kao odlična ekipa, taktički izvrsno posložena, i s igračem manje su odlično stajali na terenu – komentirao je Dalibor Bognar, trener Slavonije.

Žao mi je zbog povrede mladog Šubare, dogodilo se pred našom klupom, bilo je nesmotreno ali sigurno nenamjerno, nadam se da će oporavak biti brz. Nakon toga je Slavonija došla do prednosti no mi se nismo predali, iskoristili smo malo lošiju reakciju njihovog vratara i poravnali, onda iz kontre u nastavku i preokrenuli. U završnici Antunović pokazuje da je klasa i zabija iz mrtvog kuta, pa na kraju iz kaznenog udarca domaćin dolazi i do pobjede. Stvarno nemam što zamjeriti svojim dečkima, žao mi je što nismo uzeli bod jer su ga i igrom i borbom zaslužili, ali vjerujem da će nam se negdje vratiti ovakav pristup igri – kazao nam je Mirko Godanj, trener Bedema.

U ostalim utakmica.a 18. kola postignuti su ovi rezultati : Slavonac – Čepin 0:3, Đakovo Croatia – Kutjevo 2:2, Belišće – NAŠK 3:0, Darda – Zrinski 0:1, Vukovar 1991 – Sloga 3:0, Oriolik – Marsonia 1:1, Omladinac – Graničar 0:2.

Slavija i Vuteks Sloga će svoj susret 18. kola odigrati u srijedu, 09. ožujka s početkom u 15,30 sati.

U 19. kolu, u subotu, 05. 03. 2022. s početkom u 15,00 sati sastaju se NAŠK – Slavonija, Oriolik – Slavonac, Marsonia – Vukovar 1991, Sloga – Darda, Zrinski – Omladinac, Graničar – Belišće i Vuteks Sloga – Čepin. U nedjelju, 06. 03. 2022. u 15,00 sati igrat će Bedem – Đakovo i Kutjevo – Slavija.