Pobjeda Požege, remiji Dinama i Croatie u 16. kolu 1. ŽNL

Nogomet 17. travnja 2016.

POŽEGA – Odigrane su sve utakmice 16. kola 1. Županijske nogometne lige. Požega je jučer na svom terenu rezultatom 1:0 svladala Tim osvježenje (Kuzmica). Pogodak odluke postigao je Nikola Miholić nakon dobre asistencije Miroslava Lujića. Kaptol je u Jakšiću rezultatom 0:2 svladao istoimenog domaćina. Kaptol je u 61. minuti u vodstvo doveo Denis Martinović, a u 92. minuti pobjedu je potvrdio Ivan Petraš. Te dvije utakmice odigrane su u subotu.

Danas su odigrane preostale četiri utakmice. Dinamo je na svom terenu odigrao neodlučeno, 1:1 sa Kutjevom. Poveli su domaći pogotkom napadača Franje Kolomaza, a izjednačio je Stjepan Adžić, bivši igrač Dinama. Vratar Kutjeva Antonio Romić obranio je Vidovčanima dva jedanaesterca.

Istim rezultatom završila je utakmica na igralištu Grabovac u Mihaljevcima u kojoj su se sastali domaća Croatia i Papuk iz Velike. Dražen Bradić bio je strijelac za Croatiu. Bod Veličanima donio je Jozo Jelić, a vratar domaćih Mislav Mitrović u zadnjim minutama susreta obranio je kazneni udarac i ostavio bod u Mihaljevcima. Veličani su ponovno propustili realizirati jedanaesterac kao i prije dva tjedna na gostovanju kod Mladosti u Pavlovcima.

Lider prvenstva Sloga (Trenkovo) slavila je i na gostovanju u Buku kod BSK -a. Rezultat je bio 0:2 za igrače trenera Bernard Raguža koji nezaustavljivo jure prema prvom naslovu prvaka 1. ŽNL u klupskoj povijesti.  Strijelci za Slogu su bili Davor Kaurić u 20. i Josip Zaler u 48. minuti.

Mladost (Pavlovci) je na svom igralištu “Pod bijelim brijegom” protiv Slavena (Gradac) došla do važne pobjede u borbi za ostanak u ligi. Rezultat je bio 1:0 za momčad trenera Krešimira Miškulina, a pogodak odluke postigao je Mateo Janjić sjajnim udarcem sa 25 metara

Poredak : Sloga 37, Tim osvježenje 31, Croatia 25, Kutjevo 23, Jakšić 23, Slaven 22, Dinamo 21, Kaptol 19, Mladost 17, Požega 16, Papuk 14, BSK Buk 12.

U sljedećem, 17. kolu, u nedjelju, 24. travnja s početkom u 17,00 sati sastaju se Slaven – Požega, Dinamo – Croatia, Kutjevo – Jakšić, Kaptol – BSK Buk i Sloga – Mladost.

U subotu, 23. travnja s početkom u 19,00 sati noćnu utakmicu u Kuzmici odigrat će domaće Tim osvježenje i Papuk.

(Foto : sportalo.hr)