Pobjeda Croatie, poraz Parasana u 19. kolu 1. Županijske nogometne lige

Nogomet 24. travnja 2023.

POŽEGA – Nakon što su nogometaši Graševine u subotu pobjedom u Rajsavcu otvorili 19. kolo požeške 1. ŽNL, u nedjelju je odigrano preostalih šest dvoboja, na terenu su bile ekipe koje se bore za naslov i naravno one kojima je želja osigurati ostanak u prvom razredu županijskog nogometa. Croatia je novom uvjerljivom pobjedom u Mihaljevcima protiv Omladinca došla korak bliže naslovu prvaka dok je Parasan uvjerljivo poražen na gostovanju kod BSK-a u Buku.

DINAMO – GRAŠEVINA 1:3

Graševina u čitavoj sezoni nije poražena na gostovanjima, na učinku je od sedam pobjeda i dva remija, a da to nije slučajno pokazali su i kod susjeda u Rajsavcu. Poveli su Vinari u završnici prvog poluvremena golom Marka Mirosava, a prednost povećali u otvaranju nastavka preko Mirka Solde. Uspio je Dinamo smanjiti golom Ivana Triske iz kazenenog udarca u 65. minuti, nedugo potom Petar Pažin je pocrvenio pa se Dinamu otvorila lijepa prilika da se s igračem više vrati i osvoji barem bod, no Ivan Karadža u 79. zabija za 1:3 pa je Graševina mirno privela utakmicu kraju.

Danas je pobijedila bolja ekipa, čestitke Graševini koja ne gubi u gostima mi danas nismo bili pravi, da bi se s takvima potukli treba više dolaziti na treninge i imati muda. Idemo dalje ovo je dobra škola – izjavio je Zlatko Botički, trener Dinama.

– Prava utakmica, fer i korektna, puna nadigravanja, domaćini odlični i čestitam im. Ovakvu utakmicu je šteta ne pogledati. Mi smo svoje prilike iskoristili i zasluzeno pobijedili. Moram čestitati svojim dečkima dali su sve od sebe igrali su ne 100 posto nego 200 posto. Ostali smo neporaženi u gostima. Promili će večeras popiti dosta vina , hvala im na podršci. A i moji dečki mogu večeras slaviti. Bravo!!! – riječi su Daria Pažina, trenera Graševine.

MLADOST – SLAVEN 4:1

Uvjerljivo slavlje Mladosti koja je preskočila Gračane na ljestvici i napravila veliki korak ka ostanku u 1. ŽNL dok Slavenu slijedi velika borba za ostanak do kraja sezone. Poveli su domaći nakon poklona gostujuće obrane golom Martina Blaževića, brzo su se gosti vratili iz najstrože kazne koju je u gol pretvorio Marko Blašković, no novi pokloni gostiju i u samo dvije minute Mladost dolazi do dva gola koji su odlučili pitanje pobjednika, za 2:1 pogodio je lijepim udarcem Bruno Kićan, a za 3:1 drugi put na utakmici Martin Blažević. U nastavku, u samoj završnici Tomislav Vinković je pogodio za konačnih 4:1.

– Ekipa NK Mladosti danas je pobijedila jednog od naših izravnih konkurenata i to visokim rezultatom što je zasluga predanog rada i truda cijele momčadi. Ovaj uspjeh je plod napornog treninga i taktičkog planiranja, a naši igrači su pokazali koliko su sposobni i koliko su predani igri. Uvijek sam vjerovao u svoje igrače i znao sam da mogu napraviti velike stvari ako ostanu fokusirani i igraju zajedno kao prava “klapa”. Ponosan sam na ovu momčad i ovu pobjedu, ali znam da još uvijek ima puno posla koji trebamo obaviti. Ovo je samo jedna utakmica, a mi se moramo okrenuti sljedećoj i nastaviti raditi još jače i bolje. Međutim, ovaj rezultat će nas sigurno motivirati da nastavimo raditi naporno i uspjeh nam daje vjetar u leđa. Hvala navijačima koji su bili uz nas večeras i hvala momčadi na sjajnom nastupu. Idemo dalje jer mi smo NK Mladost Pavlovci! – rekao je Željko Lush, trener Mladosti

Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi. Čestitke i nama jer iz kola u kolo uspijevamo nadmašiti greške iz onog prethodnog iako se čini da smo stigli do vrhunca s poklonima za naše protivnike – rekao je Lovro Aračić, predstavnik Slavena.

KAPTOL – DOBROVAC 3:0

Dobra utakmica u Kaptolu otišla je na stranu Pavelićevih boraca koji su najveći dio posla obavili u drugom poluvremenu. U prvom jedini strijelac za Kaptol je Pavle Pranjić, dok su u nastavku pobjedu potvrdili Denis Iličić i Branko Sadilek. Imali su i gosti svoje prilike, no Kaptol je većim dijelom utakmice gospodario terenom i na kraju zasluženo došao do novih bodova kojima je preuzeo četvrtu poziciju.

– Naša najbolja utakmica ove godine. Dominacija tokom cijele utakmice i na kraju potpuno zaslužena pobjeda koja je mogla biti i izraženija. Čestitke svim akterima ne fer i korektnom ponašanju. Hvala Kati što je došla podržati svoju rodbinu – izjavio je Mile Pavelić, trener Kaptola.

CROATIA (DO) – SLOGA 1:2

Sloga se definitivno probudila i počela igrati, hoće li biti dovoljno za osigurati ostanak ostaje nam vidjeti, a ovisit će dobrim dijelom i o rezultatima ekipa iz požeštine u višem rangu. Kako bilo, trenkovački ljubitelji nogometa ovog proljeća imaju puno više razloga za zadovoljstvo nego jesenas. Slavljem u Obriježi Sloga je preskočila i Croatiju i Parasan i ima dvije vezane pobjede! Niko Jurilj donio je prednost Slogi koja nije bila dugog vijeka, brzo je Croatiju u egal vratio Antonio Josipović. I u nastavku domaći tresu mrežu, no ovoga puta za njih krivu, Ivan Lenće je prevario Zlatka Špelića i poslao tri boda u Trenkovo.

Nova pobjeda i jako bitna 3 boda. Čvrsta i neizvjesna utakmica u kojoj smo ostali do kraja čvrsti te zasluženo pobjedili. Neki bi rekli da smo dva puta opucali i dva puta zabili. Sada se okrećemo dvjema domaćim utakmicama. Domaćinima sretno dalje a mi ovu pobjedu posvećujemo treneru Pišti kojem je danas mama umrla – poručio je iskusni prvotimac Sloge Stipo Senj.

GRANIČAR – KUZMICA 3:0

Odlična forma Graničara prekinuta je u Trenkovu, no brzo se Krmpotićeva momčad vratila na pobjedničke staze, u drugom su dijelu Graničari slomili otpor malobrojnih Kuzmičana i golovima Stjepana Vasića, Adama Srdarevića i Dine Adžića došli do uvjerljive pobjede kojom su preskočili Kuzmicu kojoj je to treći uzastopni poraz.

Prvo poluvrijeme dosta letargično, monotono s obje strane. Mi smo bili bliže golu no njihov je vratar Klasić puno toga obranio. Drugo poluvreme kreće u istom ritmu i tempu do prvog pogotka našeg Vasića koji probušio Klasića, gol koji se viđa u ligama petice. Poslije toga je sve bilo lakše, življe, opuštenije i realizirali smo sve što smo pripremili. Mora se naglasiti da su gosti došli u dosta izmijenjenom sastavu sa puno izostanka. No to ne umanjuje dobru igru u drugom poluvremenu moje ekipe. Tek sad postajemo svjesni koliko su nam bila vrijedna tri boda koje smo izgubili prošli vikend – riječi su Marka Krmpotića, trenera Graničara.

BSK – PARASAN 6:1

Očekivano uvjerljivo slavlje BSK-a protiv Parasana koji je u Buk stigao uveličati Đurđevo i primiti što manje s obzirom na izostanke koji su morili momčad iz Golobrdaca. Tri komada spremio je Josip Jakovljević, jednog Marko Hruškar, da bi u samoj završnici na scenu stupio i Gabrijel Marčinović koji je zabio dva gola u posljednje tri minute. Počasni za goste u ranoj fazi utakmice postigao je Dominik Grošić.

Jedno lijepo sunčano popodne gdje smo ujedno slavili i našeg zaštitnika sela. Utakmica je odlično krenula za nas gdje smo kroz dva brza pogotka stvorili prednost, a kasnije samo igrali i stvarali šanse, bilo je opet trenutaka gdje smo se opuštali ali dobro sve je oprošteno danas. Utakmica je mogla i završiti većim rezultatom no najbitnija su tri boda. Ekipi Parasana želim sreću u nastavku prvenstva. Svojim župljanima i seljanima čestitam našeg zaštitnika svetog Jurja – komentirao je trener BSK-a Josip Jakovljević.

– Čestitke Buku na pobjedi. Fer i korektna, rekao bih i više prijateljska utakmica bez tenzija i grubih startova. Za mene su najjača ekipa u ligi. Mi se skupljamo iz utakmice u utakmicu kao što rezultati govore. Nadam se da će se to promijeniti i ds ćemo početi skupljati bodove – riječi su Marka Petrovića, trenera Parasana.

CROATIA (M) – OMLADINAC 7:0

Od derbija ni d. Budući prvaci uvjerljivo odrađuju sve zadatke i sigurnim korakom idu ka toliko željenoj tituli. Omladinac nije imao nikakve šanse kraj raspucanog Krunoslava Kahaneka koji je isporučio četiri komada! Po jedan su dodali Matej Poljaković, Matias Šulc te Mario Rudar za najteži poraz Omladinca ove sezone.

Čestitam svojoj ekipi na pobjedi, a gostima na fer i korektnoj igri. Kvaliteta je na našoj strani. Suci su dobro odradili svoj posao. Dečko je danas sudio prvu utakmicu u seniorskom nogometu i treba mu dati podršku. Naša pobjeda je veća što već nekoliko utakmica moji dečki ne dobivaju kartone bez veze. Javno ih pohvaljujem jer to je ponašanje prvaka. Naravno zahvale i našim navijačima i svim ljudima u klubu. Još smo jedan korak bliže našem cilju. Okrećemo se Dobrovcu koji je uvijek neugodan protivnik – kazao nam je Ninoslav Parmaković, trener Croatije.

Kaže stara poslovica Alan Forda – bolje dobiti jednom 7 komada, nego 7 puta po 1. Čestitam prijatelju Nini i želim im uspjeh u daljnjem djelu prvenstva, a ne mogu ne primijetiti da su sve velike ekipe u krizi, Chelsea, Bayern i Čaglin – komentar je Tomislava Topalovića, trenera Omladinca.

U 20. kolu, u subotu, 29. 04. 2023. u 17,15 sati sastaju se Kuzmica – Croatia (DO) dok će u nedjelju, 30. 04. 2023. u 17,15 sati igrati Slaven – Dinamo, Dobrovac – Croatia (M), Omladinac – BSK Buk, Parasan – Graničar i Sloga – Mladost. U ponedjeljak, 01. 05. 2023. u 17,15 sati sastaju se Graševina – Kaptol.