Pobjeda Croatie (M), poraz Parasana u 3. kolu 1. Županijske nogometne lige

Nogomet 12. rujna 2022.

POŽEGA – U subotnjem dijelu programa 1. Županijske nogometne lige Požeško slavonske Dinamo je u golijadi na svom terenu došao do pobjede nad Parasanom, dok je u nedjelju odigrano preostalih šest utakmica ovog trećeg kola. Croatia je na svom Grabovcu u Mihaljevcima došla do uvjerljive pobjede u susjedskom derbiju protiv Sloge iz Trenkova rezultatom 7:0.

DOBROVAC – SLAVEN 1:1

Odlična nogometna predstava u Dobrovcu, prekrasan teren, dvije momčadi željne nadigravanja i praktično idealni vremenski uvjeti za igru, okupljeni gledatelji imali su što vidjeti. Od onih konkretnih stvari, vidjeli su još jedan sjajan gol Dobrovca, za promjenu nije ga zabio Željko Popović koji je bio budno pažen od gostiju nego Tomislav Adžijević koji je s 20ak metara neobranjivo pogodio malu mrežicu.

Vidjeli su i vratnicu domaćina na samom otvaranju drugog dijela, pa veliku dominaciju gostiju koja im se isplatila u posljednjim trenucima kad je kapetan Robert Nović za svoj rođendan počastio ekipu gostujućim bodom nakon krasne asistencije Josipa Muškovića.

Jedna prava i dobra prvenstvena utakmica sa puno ritma i borbenosti. Mi smo trebali riješiti utakmicu u prvom poluvremenu nakon 2-3 stopostotne šanse uz vodstvo 1:0 ali nažalost to ne koristimo i protivnik u drugom poluvremenu diže ritam na koji se mi povlačimo i dobro branimo i tako sve do sudačke nadoknade kada primamo taj nesretni gol. Gostima čestitam na fer i dobro odigranoj utakmici u kojoj su pokazali da će mnogima pomrsiti račune. Mojim dečkima na vrijednom osvojenom bodu i žalu za sva tri – riječi su Tomislava Kužileka, trenera Dobrovca.

“Odlična utakmica u Dobrovcu, puna tempa i prava muška. Svi bodovi su definitivno mogli otići i na jednu i na drugu stranu jer je domaćin bio bolji u prvom a mi i drugim poluvremenu tako da je konačni rezultat vjerojatno i najpošteniji. Čestitam svojim dečkima na igri, želji i volji a isto tako i domaćinu i njihovom treneru” – komentar je Bernarda Raguža, trenera Slavena.

GRAŠEVINA – OMLADINAC 1:2

Pravu senzaciju priredili su nogometaši Omladinca, Graševina je u ovaj dvoboj ušla kao ogroman favorit, a uz to sam tijek utakmice i činjenica da je Jakov Galić već do 21. minute uspio skupiti dva žuta kartona pa je Omladinac preostalih 70 i nešto minuta igrao s desetoricom i uspio doći do pobjede, treće u sezoni te na taj način potvrđuje da je napravio pun pogodak u ljetnom prijelaznom roku.

Uz igrača više imala je Graševina od 46. minute i vodstvo, čim je krenulo drugo poluvrijeme prednost Vinarima donosi Deni Pavić i sve je mirisalo na rutinsku pobjedu domaćih, no gosti su se odbili predati, Miroslav Lujić bio je strijelac i u trećoj utakmici ove sezone, a potpuni preokret i velika tri boda prema Čaglinu je poslao iskusni Zlatko Hora koji je u 90. minuti naciljao vlastitu mrežu.

Šta reći danas, razočarali smo svoje promile, razočarali smo sami sebe. Čestitam ekipi Čaglina na pobjedi, vjerojatno su došli po bod a otišli sa tri. Iz dvije kontre su zabili dva gola, 60 minuta su igrali sa igračem manje, šutili i igrali bacali se na glavu. Pokazali mojim dečkima kako se brane boje kluba. Definitivno imamo problema i to ćemo ovaj tjedan riješiti kako god bilo – kazao nam je Dario Pažin, trener Graševine.

– Što reći nego da je borba i htjenje opet presudilo utakmicu. Poslje kartona u 21. minuti postavljamo duboku obranu i čekamo greške domaćina koje smo iskoristili. Utakmica puna opomena i upitnih sudačkih odluka. Ovim putem se još želim zahvaliti mojim suigračima i našim navijačima na podršci i zalaganju. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici i želim im sretan nastavak sezone. I još sretan put Topaloviću i Brkanoviću vratite nam se što kasnije – komentirao je Ivan Vidmar, kapetan Omladinca.

DINAMO – PARASAN 5:3

Sjajna utakmica u Rajsavcu, Parasan je unatoč porazu pokazao da nije zalutao u ovu ligu i da će sigurno i osvajati bodove. U prvom poluvremenu potpuna dominacija Dinama koji je s dva gola Jakova Jakića i jednim Zvonimira Metića imao velikih 3:0.

U 65. minuti po isključenje na svakoj strani, a onda 5 minuta nakon toga Filip Martinović zabija za nedostižnih 4:0. Ili dostižnih? Dva brza gola Parasana preko Marka Fore i Mateja Jaroša vraćaju goste u igru, u 87. su stigli na korak do senzacionalnog povratka, strijelac za 4:3 bio je još jednom Matej Jaroš koji se pokazao kao pravi joker s klupe. Jurili su gosti senzacionalno izjednačenje, no u sudačkom dodatku i drugi kazneni udarac za Dinamo, ponovno je Jakić bio siguran s bijele točke pa su na kraju bodovi ipak ostali u Rajsavcu.

Nakon godina borbe za prvo mjesto u 2. ŽNL teško nam se navići na poraze. Teško je reći da smo zadnja 2 kola te poraze i zaslužili iako visoki rezultat govori suprotno. Sve čestitke Dinamu, želim ima svu sreću u nastavku prvenstva. Suigračima nemam šta zamjeriti, svi su dali maksimum. Lopta jednostavno neće u gol, radimo previše grešaka pa je teško očekivati bolji rezultat. Ponosno idemo dalje u prvenstvo, bit će bodova za nas. Pohvale sudačkoj trojci, na suđenje nemamo zamjerke – rekao je prvotimac Dinama Damjan Zdravković.

KAPTOL – KUZMICA 2:1

Klasiko je ovaj put na stadion privukao rekordno mali broj gledatelja, no oni koji su bili uz teren mogli su vidjeti zanimljivu utakmicu, oni koji su drukali za domaće i pobjedu svojih ljubimaca. Miroslav Juranović je sredinom prvog poluvremena donio prednost Kaptolu, u samom otvaranju drugog poluvremena za izjednačenje zabija Matej Grbeš, a onda slijedi i ključni detalj utakmice.

U 59. minuti kazneni udarac za domaće, Klasić to brani, ali pomoćni sudac Denny Martinović signalizira da se to mora ponoviti pa iz drugog pokušaja Patrik Šaur zabija za konačnih 2:1.

U jednoj izjednačenoj utakmici smo uspjeli doći do bodova. Danas nam je nedostajalo nekoliko bitnih igrača što se osjetilo na našoj igri. Čestitam dečkima koji su danas dali sve od sebe. Oslonili smo se na našu mladost koji su danas pokazali da nismo pogriješili. Čestitam gostima na fer i korektnoj utakmici – rekao nam je trener Kaptola Mile Pavelić.

Utakmica u Kaptolu kao i zadnjih par sezona. Bili smo kažnjavani za svaki dodir i svaku riječ. Kap koja je prelila čašu je nepostojeći penal koji nije realiziran, pa je onda ponovljen. Nije bilo ni sakupljača lopti. Aktivne igre nije bilo više od jednog poluvremena, odugovlačilo se gdje se stiglo. Opet u tome cijelom masakru smo imali svojih dobrih šansi za gol koje nismo realizirali – komentirao je prvotimac Kuzmice Josip Banožić.

CROATIA (M) – SLOGA 7:0

Šetnja Croatije do novih bodova na svom Grabovcu protiv nedorasle Sloge. Razlika u kvaliteti je jednostavno prevelika, na kraju je uz peterostrukog strijelca Krunoslava Kahaneka prvo ime susreta bio Ivan Supan, vratar Sloge koji je najzaslužniji da pobjeda Croatije nije bila i dvostruko veća. Osim raspucanog Kahaneka za Slogu je dva pogotka dodao Matias Šulc.

Razlika u kvaliteti u ovom trenutku je debelo na našoj strani u odnosu na Slogu, dečki su to ozbiljno shvatili i na kraju uvjerljivo pobijedili na čemu im čestitam. Gostima sretno u nastavku sezone, a mi se okrećemo gostovanju u Kuzmici – izjava je Kreše Poletija, trenera Croatije.

Zaslužena pobjeda domaćina, još smo dobro i prošli, nadam se da ćemo se u idućim kolima kompletirat i bit bolji – rekao je Tomislav Pavković, trener Sloge.

BSK – MLADOST 3:0

I Bučani su svoj posao odradili na najbolji mogući način, nekako je dojam s “pola gasa” je riješena i Mladost te se nastavlja berba bodova za momčad Josipa Jakovljevića koja je eto pokazala da može i bez njegovih golova. Nešto više od pola sata trebalo je BSK-u da riješi pitanje pobjednika, za sigurnih 2:0 strijelci su bili Roberto Marčinović i Marko Aračić, da bi pobjedu u nastavku zaokružio Ivan Buturac.

Čestitam svojoj ekipi na pobjedi, nekad i pobjedis kad ne igraš najbolje, nismo bili pravi danas ali najbitniji su bodovi, ekipa Pavlovaca je danas pokazala jedan dobar nogomet gdje su pokušavali igrati i suprotstaviti se nama i jednim dijelom im je to uspjeli, ali mi pišemo tri boda i okrećemo se dalje gdje ćemo probati osvojiti u novom kolu novu pobjedu – riječi su Josipa Jakovljevića, trenera BSK-a.

GRANIČAR – CROATIA (DO) 0:1

Nastavlja se hod po trnju za Graničar koji je i treći put poražen. I dok su prva dva poraza negdje bila i očekivana, ovaj treći je pravi šok za graničarsku lokomotivu. Kristijan Marošević donio je prednost Croatiji u 26. minuti što su gosti uspješno sačuvali do kraja, čak niti igrač više nakon isključenja Tonćija Savija desetak minuta prije kraja nije pomogao domaćoj momčadi da osvoji barem svoj prvi bod u sezoni. Croatia može biti i više nego zadovoljna ovim gostovanjem, tri velika boda su tu, sada stvari izgledaju puno bolje za njih

Nemam ništa pametno i suvislo za reći. Čestitke gostima na pobjedi i osvojenim bodovima – izjavio je Marko Krmpotić, trener Graničara.

Prvu utakmicu 4. kola odigrat će u subotu, 17. 09. 2022. s početkom u 18,45 sati Kuzmica i Croatia (M). U nedjelju, 18. 09. 2022. u 16,45 sati sastaju se Parasan – Kaptol, Slaven – Croatia (DO), Mladost – Graničar, Sloga – BSK Buk, Omladinac – Dinamo i Dobrovac – Graševina.