Pionirke i kadetkinje ŽNK "Slavonija Požega" ostvarile domaće pobjede protiv ŽNK "Istra 1961" (Pula) u povijesnim prvim susretima u 1. HNLŽ PI - KA

Nogomet 16. rujna 2024.
MIHALJEVCI – Povijesni trenutak za požeški nogomet dogodio se u subotu 14. rujna 2024. godine u Mihaljevcima na stadionu Grabovac. Naime pionirke i kadetkinje Ženskog nogometnog kluba “Slavonija Požega” iz Požege od ove sezone natječu se u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi Pionirke / Kadetkinje te su odigrale prve povijesne utakmice u najelitnijem natjecanju ženskog nogometa u Republici Hrvatskoj.
1726485720366

U prvom povijesnom nastupu u 1. HNLŽ PI-KA igračice Slavonije Požege ugostile su igračice iz ŽNK “Istra 1961” Pula. Prvu utakmicu odigrale su pionirke koje su dominirale tokom cijelog susreta i uz mnoštvo neiskorištenih šansi upisale pobjedu rezultatom 2:0. Prvi povijesni pogodak postigla je igračica Karla Popović u 47. minuti susreta, a pobjedu je potvrdila Mihaela Bošnjak u 49. minuti susreta. Veliki broj prigoda stvorile su domaće igračice, ali izostala je bolja realizacija. Pobjeda od 2:0 veliki je rezultat za debitantski nastup požeških nogometašica u prvom rangu natjecanja te su ovo zasigurno velika tri boda.

1726485720370

Drugu utakmicu odigrale su kadetkinje ŽNK “Slavonija Požega” protiv istog protivnika ŽNK “Istra 1961” Pula te su također ostvarile pobjedu ali rezultatom 1:0. Utakmica kadetkinja ponudila je veću napetost i neizvjesnost od utakmice pionirki. Domaća ekipa povela je u prvom dijelu utakmice u 30. minuti pogotkom Helene Draguljić te se te taj rezultat do kraja utakmice nije mijenjao. Imale su gošće u drugom dijelu utakmice terensku inicijativu, ali bez konkretnih prilika tako da je svih šest bodova iz ova dva susreta ostalo u Požegi. Iako po kišnom i hladnom vremenu na stadionu Grabovac u Mihaljevcima okupilo se stotinjak ljudi koji su davali veliku podršku domaćim igračicama koja im zasigurno puno znači. Stručni stožer zasigurno može biti zadovoljan premijernom predstavom svojih ekipa u najelitnijem državnom rangu ženskog nogometa.