Pioniri Slavonije uvjerljivo svladali Slaviju (Pleternica) u četvrtfinalu Županijskog nogometnog kupa

Nogomet 07. rujna 2023.

POŽEGA – Na igralištu s umjetnom travom u Požegi jučer je odigrana četvrtfinalna utakmica Županijskog nogometnog kupa za kategoriju starijih pionira između domaće Slavonije i pleterničke Slavije.

Momčad trenera Nevia Berdija uvjerljivo je slavila rezultatom 5:0 (2:0). Požežani su poveli već u 2. minuti kada je kapetan Drago Marković sigurno izveo kazneni udarac kojeg je izborio napadač Mihael Kapraljević.  U 25. minuti na 2:0 povisio je veznjak Josip Jakovac preciznim i jakim udarcem sa dvadesetak metara.

Iako se igralo većinom na polovici gostiju pogodaka nije bilo sve sve do 52. minute kada je nakon dobre Markovićeve asistencije Kapraljević postigao svoj drugi pogodak za povećanje vodstva na 3:0. Dvije minute poslije rezultat je 4:0, a strijelac je Marković koji je sam izašao pred vratara gostiju i mirno plasirao loptu pokraj njega.

Konačni rezultat postavio je minutu prije kraja susreta Rafael Bešlić preciznim šutem za dvadesetak metara.

Odigran je jučer još jedan četvrtfinalni susret i to u Velikoj gdje je domaći Papuk uvjerljivo poražen od Hajduka (Pakrac) rezultatom 0:3 (0:2). Pogotke su postigli David Tutić u 19., Luka Tepurić u 25. i Leon Rendić u 62. minuti.

Slobodni su bili pioniri Dinama (Vidovci) i Kutjeva. Polufinalni parovi su Dinamo – Slavonija i Hajduk – Kutjevo.

U srijedu, 13. rujna u 17,00 sati u Kutjevu će se u polufinalu Županijskog nogometnog kupa juniora sastati istoimeni domaćin i Slavija. Slobodna je Slavonija. Finale kupa igrat će se u utorak, 19. rujna s početkom u 17,00 sati u Požegi.