Parasan teško poražen na gostovanju u Drenovcu kod Hrvatskog dragovoljca u 5. kolu 2. ŽNL

Nogomet 03. listopada 2018.

POŽEGA – Poprilična gužva na vrhu 2. Županijske nogometne lige Požeško slavonske je bila nakon 4. kola, a nakon prošlog vikenda i odigranog 5. kola se još više povećala. Na vrhu je i dalje momčad Graničara iz Bučja, dok su prvi pratitelji postali Sulkovci i Sloga (Trenkovo), dok u drugom redu čekaju Dobrovac i Graničar (Zagrađe).

Josip Brkić ponovno je bio najbolji igrač Graničara, ovoga puta na gostovanju u Donjoj Obriježi, on je u 12. minuti donio vodstvo gostima iz Bučja, da bi iz kaznenog udarca u 58. minuti poravnao Marko Giacometti, a od tada je Graničar igrao s igračem manje zbog prigovora, da bi posljednjih 5 minuta igrao i s dvojicom manjka zbog novog isključenja.

Sulkovci su propustili priliku domaćom pobjedom preskočiti Graničar, bod je otišao put Dobrovca. Gosti su poveli u prvom poluvremenu zahvaljujući Josipu Lujiću, dok je konačnih 1:1 postavio Ivan Vidmar u nastavku.

Sloga je odigrala možda i svoju najbolju utakmicu sezone i kod kuće bila bolja od Graničara iz Zagrađa. Nakon što su u prvom dijelu mreže mirovale, u nastavku je Marko Drežnjak donio prvu prednost Slogi, a poravnanje gostima donio je Josip Srdarević iz kaznenog udarca. Konačni rezultat u 84. minuti postavio je kapetan Sloge Mateo Jozić.

Ako je u vrhu sve veća gužva, na dnu se Slaven polako ali sigurno izdvaja kao glavni kandidat za ispadanje. U Gradcu je gostovao Dinamo (Rajsavac) koji se uspio vratiti iz minusa od dva pogotka i pobjedom doći u sredinu ljestvice. Marijan Brekalo i Kristijan Marović su na početku prvog i drugog poluvremena donijeli lijepu prednost Slavenu, činilo se da idu prema prvoj pobjedi, ali se kasnije ispostavilo da ništa od toga. Pad u posljednjih pola sata kao posljedica ne treniranja skupo ih je stajala, Andrišek i Adžić su poravnali, Jakić donio prednost iz kaznenog udarca, a do kraja se Milan Adžić s još dva pogotka pretvorio u junaka gostiju iz Rajsavca.

Hrvatski dragovoljac (Drenovac) se našao u neugodnoj situaciji, nakon 4 kola imali su samo 2 boda, upalili su se alarmi i protiv Parasana (Golobrdci) se jednostavno moralo slaviti. I na pravi način je momčad reagirala, sve je bilo odlučeno u prvom poluvremenu, dva puta je pogodio Nikolić a po jednom Skeledžija i Anđal, dok je u drugom dijelu PavoNikolić još tri puta matirao izrešetanog Domagoja Mandića i postavio velikih 7:0.

Utakmice 6. kola igraju se u nedjelju, 07. 10. s početkom u 16,00 sati, a sastaju se Graničar (B) – Sloga Dinamo – Parasan, Dobrovac – H. Dragovoljac, Graničar (Z) – Sulkovci, Slaven – Croatia

Rezultati 5 kola : Sloga – Graničar (Z) 2-1, Sulkovci – Dobrovac 1-1, Croatia – Graničar (B) 1-1, H. Dragovoljac – Parasan 7-0, Slaven – Dinamo 2-5.

Poredak nakon 5. kola : Graničar (B) 11, Sulkovci 10, Sloga 10, Dobrovac 9, Graničar (Z) 9, Dinamo 6, H. Dragovoljac 5, Croatia 4, Parasan 4, Slaven 0.