Nogometni klub Croatia Mihaljevci prvak 1. Županijske nogometne lige Požeško - slavonske 2022./2023.

Nogomet 12. lipnja 2023.

POŽEGA – Iako su si sami malo zakomplicirali život nogometaši Croatie iz Mihaljevaca ipak su potpuno zasluženo i sa stilom osigurali titulu prvaka 1. ŽNL Požeško slavonske! Od početka su krenuli kao favorit i sve do 24. kola bili iznimno dominantni, onda su se malo opustili, ali na kraju još jednom dokazali da su najbolji i “petardom” protiv Graničara osigurali si titulu prvaka!

CROATIA (M)– GRANIČAR 5:0

Nabrusili su se gosti iz Zagrađa, pokušali zakomplicirati posao Mihaljevčanima no bezuspješno, Šulc i društvo su maksimalno ozbiljno ušli u utakmicu i već u devetoj minuti golovima Krunoslava Kahaneka i Mateja Poljakovića usmjerili utakmicu u željenom i očekivanom smjeru. Nakon toga je Graničar uspio uspostaviti ravnotežu, početkom nastavka i dobro zaprijetiti domaćinu, a onda u 56. minuti Božidar Banović s bijele točke pogađa za 3:0 i početak slavlja na tribinama Grabovca. Do kraja su pobjedu uvjerljivom učinili Nikola Miholić i Mario Rudar. Po završetku utakmice predsjednik NS PSŽ Drago Lucić je Mihaljevčanima uručio medalje i pehar prvaka!

Kao prvo čestitam ekipi Zagrađa na fer i korektnoj utakmici. Sucima na odlično odsuđenoj utakmici, a mojoj ekipi kapa do poda na zasluženoj pobjedi i osvojenom prvenstvu. Hvala i mom prijatelju Kreši Poletiju na dobroj selekciji i ovim mu putem čestitam na još jednom naslovu. Po meni najveće zasluge idu našem predsjedniku Draženu Franjiću koji nas je trpio i podržavao na našem putu kao i svim ljudima u upravi sa našim navijačima. Svim ekipama želim da se odmore i da spremni dočekamo naredne izazove. I Vama u Sportalu kao i čitateljima sve najbolje i pozdrav svima – izjavio je trener Croatie Ninoslav Parmaković.

Nažalost završili smo sezonu onako kako smo je i počeli sa tri vezana poraza. Domaćinu ju je ovo bilo sve. Pedeset godina kluba stalo im je u ovih posljednjih devedeset minuta ove sezone. No ruku na srce bili bi totalno nezahvalno i nepravedno da su izgubili prvenstvo, bili su tijekom cijele sezone najbolji, najkonstantniji i zasluženo su osvojili ligu. Čestitam Mihaljevčanima. Mojim dečkima kapa do poda izvukli smo sezonu, obzirom na katastrofalni početak. Igračima slijedi odmor ali upravi tek sad slijedi pravi posao i ako mislimo biti konkurentni u sljedećoj sezoni moraju stvoriti uvjete da ekipa ostane na okupu i sa jedno dva kvalitetna pojačanja imat ćemo što reći sljedeće sezone. No prioritet je ostanak svih na okupu, samo tako možemo opstati. Zahvala svima u klubu, ali prvenstveno mojoj desnoj ruci Borisu Midlihu i mojoj lijevoj ruci Bruni Horvatu. Sportski pozdrav – komentar je Marka Krmpotića, trenera Graničara.

SLAVEN – BSK BUK 1:9

Bučani su se nadali čudu u Mihaljevcima, no nisu ga dočekali. To ih nije omelo da uvjerljivo slave u susjedskom “derbiju” protiv Slavena. O samoj utakmici sve govori rezultat, valja tek spomenuti epski potop zbog kojeg je utakmica prekinuta u 78. minuti jer više nije bilo moguće igrati zbog količine vode na terenu. Naravno, valja istaknuti i strijelce i njihovog kralja Josipa Jakovljevića koji je pospremio čak pet komada i još jednom sezonu završio kao najbolji strijelac lige, ovoga puta zaustavio se na 38 komada. Osim Jakovljevića za Bučane su zabijali Gabrijel Marčinović, Tomislav Tvrdy te Domagoj i Ivan Buturac, dok je počasni gol Slavena djelo Petra Jozića.

Čestitke Bučanima na pobjedi, a Croatiji na naslovu prvaka. Čestitke i ovoj našoj jedanaestorici i još nekolicini koji su izvukli sezonu do kraja tako da ni u jednoj utakmici nismo bili bez 11 igrača – poručili su iz Slavena.

– Mi smo ozbiljno shvatili utakmicu, nadajući se pozitivnom rezultatu iz Mihaljevaca, nažalost nismo ga dočekali. Mi smo svoje odradili opet po kiši. Čestitam ekipi Mihaljevaca na naslovu prvaka, a svojim dečkima čestitam na odlično odrađenoj sezoni i u kupu i u prvenstvu. Hvala našim navijačima što su nas svugdje pratili i hvala vama iz Sportala što pratite našu ligu i izvješćujete na vrijeme o svemu. Sportski pozdrav svima – izjavio je Josip Jakovljević, trener BSK-a.

KAPTOL – CROATIA (DO) 3:0

Izvrsno prvo poluvrijeme bilo je dovoljno Kaptolu za pobjednički kraj sezone. Valentin Pranjić je načeo goste iz Obriježi u 4. minuti, Dražen Bradić je u 33. digao na 2:0, da bi posljednji gol Pavelićeve momčadi u sezoni potpisao Pavle Pranjić u samoj završnici prvog poluvremena.

Za Kaptolom je odlična sezone s obzirom na promjene na njenom početku, dok u Obriježi ne mogu biti zadovoljni s obzirom da ispadaju, ali i u 2. ŽNL se igra nogomet, imaju za razliku od mnogih juniorsku ekipu koja je zalog za budućnost kluba.

Imali smo dominaciju tokom cijele utakmice i pobjeda je mogla biti puno uvjerljivija. Čestitam svojim dečkima na jako dobro odigranom proljetnom dijelu prvenstva. Uspjeli smo afirmirati i dosta mladih igrača što je bio i cilj ove sezone. Na kraju mislim da je tablica realna i da smo zaslužili to treće mjesto. Čestitam NK Croatiji i mom kumu Nini na zasluženo osvojenom naslovu prvaka – poručio je Mile Pavelić, trener Kaptola.

DINAMO – MLADOST 4:3

Golijadu smo najavili, golijada se i dogodila. Dinamo i Mladost su odigrali uzbudljivih 90 minuta za kraj i za jedne i za druge uspješne sezone. Bruno Kićan je donio gostima rano vodstvo s bijele točke, no Dinamo ekspresno odgovara golom Jure Obradovića, da bi na odmor domaćin otišao u vodstvu koje im je donio Josip Glavaš.

U nastavku “kreč” za domaćina u 3:1 pretvara Ivan Triska. Nisu se Pavlovčani predali, na 3:2 je smanjio svojim drugim golom kapetan Bruno Kićan, a onda i treći kazneni udarac na utakmici, drugi za Dinamo kojeg u gol pretvara Jakov Jakić. Vrlo uzbudljiva je bila 82. minuta, u njoj je igrač sa brojem 82 Antonio Šarić zabio za goste i neizvjesnost u završnici, a u istoj minuti je isključenje zbog drugog žutog kartona zaradio njegov suigrač Tomislav Vinković.

Zadnje kolo završili kako smo počeli sezonu – pobjedom. Ljudima koji vode klub i mojim igračima zahvala i čestitke na odrađenom, možda smo mogli bolje, plivali smo od 4. do 9. i završili na osmom mjestu što i nije tako loše s obzirom na sve probleme i nedaće koje su nas pratile. Čestitke prvaku koji je zasluženo prvi, ekipi iz Mihaljevaca. Sucima i delegatima na sportskoj korektnosti, a također i vama u sportalu na objektivnom pisanju, a mome Kutjevu i kolegi Petru iskrene čestitke na osvojenom županijskom kupu. Toliko od mene za ovu sezonu – riječi su Zlatka Botičkog, trenera Dinama.

GRAŠEVINA – SLOGA 0:0

Za kraj na Grotu 90 minuta bez golova, Sloga se od 1. ŽNL oprostila na dostojanstven način, iz Vetova su kući otišli s bodom u džepu, a da su bili malo koncentriraniji u završnici mogli su i sa sva tri. Sljedeće sezone će igrati 2. ŽNL, ali ako budu u proljetnom izdanju mogli bi brzo nazad među prvoligaše.

Dobro da je završilo. Današnja utakmica onako bez volje s naše strane. Gosti su imali više šansi da odu kući sa 3 boda i čestitam im na motivu, želji i volji i sretno u sljedećem prvenstvu. Mi idemo na odmor za stvarno, jer nama je prvenstvo završilo prije 5 kola, tako smo se ponašali. Čestitam svima ipak smo ostali u gornjem dijelu tablice, upravi, igračima i naravno Promilima koji su nas trpili. Čestitam kolegi Parmakoviću i igračima Mihaljevaca na osvojenom prvenstvu – kazao je Dario Pažin, trener Graševine.

Utakmica fer i korektna prava prijateljska. Imali smo mi svoje prilike, imali su i domaćini tako da je ovaj realan rezultat. Zahvaljujemo se domaćinu na večeri. Nažalost predsjednika Denija Pavića je uhvatio Giht tako smo malo bili kratki sa konkretnim pićem ali za sve ostalo samo pohvale – riječi su Stipe Senja, igrača Sloge.

DOBROVAC – KUZMICA 5:3

Golijada i u Dobrovcu u utakmici koja je odigrana u subotu. Benjamin Banožić je donio rano vodstvo Kuzmici, a Dobrovac je do odmora uspio poravnati golom Željka Popovića. U nastavku rani gol domaćina, strijelac je bio Matej Merkaš u 47. minuti.

Krenula je utakmica od tada po željama Tomislava Kužileka, Matija Šimunović i još jednom Željko Popović odvode Dobrovac do uvjerljivog vodstva od 4:1. Do kraja je dva puta Mislav Brnčić tresao domaću mrežu, Vjekoslav Benković jednom gostujuću, ali slavlje domaće momčadi nije dolazilo u pitanje.

OMLADINAC – PARASAN 4:1

Za kraj odlične sezone odlična partija i sigurna pobjeda Omladinca nad novim drugoligašem iz Golobrdaca. 15ak minuta inspiracije u prvom poluvremenu bilo je dovoljno za Topalovićevu momčad da osvoji nova tri boda. U 29. minuti Ivan Blagojević pogađa s bijele točke, nedugo potom Miroslav Lujić zabija za 2:0, a prije odmora se u strijelce upisao i Franjo Kolomaz. U nastavku po gol na svakoj strani, Nikola Franikić je smanjio zaostatak za goste, a konačni rezultat je postavio Karlo Brkanović.

Palite se svjetla velegrada, stižemo jači nego ikada! Hvala Bogu konačno je gotovo – poručio je Tomislav Topalović, trener Omladinca.