Nogometašice ŽNK Slavonija Požega uvjerljivo poražene na gostovanju kod vodeće Koprivnice u 4. kolu 2. HNLŽ - skupina B

Nogomet 17. listopada 2023.

KOPRIVNICA – Igračice ŽNK Slavonija Požega uvjerljivo su u nedjelju, 15. listopada, poražene na gostovanju kod vodeće Koprivnice rezultatom 5:1 (3:0) u 4. kolu 2. Hrvatske nogometne lige žene – skupine B. Nakon prvih 45 minuta domaće nogometašice su imale vodstvo od 3:0. U 53. minuti Martina Grgić je smanjila na 3:1 ali su Koprivničanke ubrzo zabile još 2 gola za na kraju uvjerljivu pobjedu.

U narednom, 5. kolu požeški klub će ugostiti Graničar (Županju). Požeške nogometašice su trenutno na 3. mjestu sa 6 bodova (2 pobjede, 2 poraza).

Pionirke ŽNK Slavonija Požega su u subotu, 14. listopada u derbiju 5. kola HNLŽM pobijedile ŽNK Legen u Gornjoj Vrbi rezultatom 2:5 (0:3) i preuzele prvo mjesto na ljestvici sa maksimalnih 12 bodova. Igračice Legena su do ovog susreta imale 4 pobjede iz 4 utakmice. Pogotke za Slavoniju Požega postigle su Nikolina Ivić (2), Lucija Kesić, Petra Pilaš i Nicol Alavanić. U narednom, 6. kolu u Požegi gostuje Dilj Vinkovci.

Uspješne su bile i kadetkinje Slavonije Požega na gostovanju kod Legena ostvarivši pobjedu rezultatom 0:5 (0:4). Pogotke su postigli Nika Jurković (2) Dora Mihaljac, Nikolina Ilić i Lucija Kesić. Kadetkinje su prve sa maksimalnih 9 bodova, a u narednom kolu če ugostiti Dilj (Vinkovci).