Nogometaši Parasana u posljednjem, 14. kolu pobijedili Lipu i osvojili naslov prvaka 2. Županijske nogometne lige

Nogomet 31. svibnja 2022.

POŽEGA – Uzbudljivo posljednje kolo 2. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske prošlo je bez iznenađenja, Parasan je iskoristio meč loptu i nakon duge 22 godine se vraća u 1. ŽNL. Parasan je protiv Lipe bio bolja momčad tokom čitave utakmice, ali mogli su gosti i zapapriti i zakomplicirati život Prvacima. Poveo je domaćin na vrijeme, u 19. minuti Andro Brkić pogađa za 1:0 što je bilo aktualno sve do 72. kada najbolji strijelac Parasana Matej Ivanković podiže na 2:0 i praktično osigurava naslov prvaka.

U međuvremenu, pri rezultatu 1:0 s dvije sjajne obrane istaknuo se domaći vratar Ivan Supan, da je Lipa izjednačila tko zna kako bi se sve to završilo, ovako su gosti uspjeli samo 5 minuta prije kraja smanjiti na 2:1 golom Josipa Vukića, ali ne i spriječiti pobjedu i veliku feštu u Golobrdcima koji osvajaju drugi naslov u posljednjih 5 godina, nakon 3. ŽNL, sada su pokorili i drugoligaško natjecanje.

U derbiju kola i Dragovoljac i Graničar su se nadali da uz pomoć Lipe mogu do naslova, no pobjeda domaćina u Golobrdcima je poništila sve nade, a uz to nitko od njih nije došao do slavlja pa i nemaju pretjerano za čime žaliti. Nakon što u prvom dijelu golova nije bilo, u nastavku najbolji strijelac lige Josip Šubara dovodi Graničar u vodstvo, no u 71. minuti Dragovoljac se vraća u egal, Goran Katić je pogodio iz slobodnog udarca i postavio konačni rezultat susjedskog derbija.

Eminovci su iako sa samo 11 igrača u drugom poluvremenu slomili BSK i sezonu zaključili gostujućom pobjedom. U ranoj fazi utakmice BSK je preko Marka Iličića došao do vodstva koje je čuvao do odmora, a onda kanonada Žute podmornice i veliki preokret. Započeo ga je i završio Bruno Crepulja, a između njegova dva pogotka jednog je dodao Robert Zaočević za konačnih 1:3.

U derbiju začelja Ovčare su poražene na svom terenu od Dinama (Badljevina) rezultatom 1:3. Andrej Munić zabio je hat – trick za goste (10., 63. i 77. minuta) dok je jedini strijelac za domaće bio Robert Kovačević u 34. minuti.

(Tekst : sportalo.hr, Foto : Tena Protić)