Nogometaši Lipe na svom terenu pobijedili Hrvatski dragovoljac (Drenovac) u 1. kolu 2. Županijske nogometne lige

Nogomet 05. rujna 2022.

STARA LIPA – Nogometaši Lipe jučer su na svom igralištu Ritki gaj u Staroj Lipi pobijedili Hrvatski dragovoljac (Drenovac) u susretu 1. kola 2. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske. Gosti iz Drenovca su prošlogodišnji viceprvaci lige pa su bili favoriti u ovom susretu ali su domaći igrači odigrali odlično i došli do zaslužene pobjede osvojivši sva 3 boda na otvaranju sezone.

Lipu je u vodstvo doveo stoper David Šarić koji je u 34. minuti bio najviši u skoku nakon jednog kornera i zabio glavom za 1:0. Najbolju šansu za povećanje vodstva domaći nogometaši imali su na početku drugog poluvremena kada je brzonogi napadač Ivan Škoda probio desnu stranu i vratio idealnu povratnu loptu za Karla Rabića koji je neometan sa 5 metara šutirao preko gola.

Pobjedu je potvrdio lijepim pogotkom u 76. minuti centarfor domaćih Ivan Mendeš. U 80. minuti sudac je dosudio kazneni udarac za goste vidjevši ruku koju nitko drugi nije vidio jer jedanaesterac nije tražio nitko od gostujućih igrača i navijača. Vratar Lipe Mihael Čokrlić obranio je penal desetki gostiju Mateju Babiću te tako nije dopustio da u posljednjih desetak minuta dođe u pitanje pobjeda domaćeg sastava.

Lipa je imala 18 igrača, a gosti 14 u zapisniku pa je trener domaćih Emil Hamžik mogao više rotirati i koristiti “leteće zamjene” od gostujućeg trenera Ante Obućine.

Stoperi David Šarić i Josip Vukić te libero” Hrvoje Mijatović  činili su zadnju liniju Lipe koja je goste praktički ostavila bez prave prilike, a dobro im je pomagao zadnji vezni, iskusni Mario Vidović dok je sigurni vratar Čokrlić bez problema pohvatao sve duge lopte.

U ostalim susretima postignuti su ovi rezultati : Slavonija (Prekopakra) – Graničar (Bučje) 0:3, Eminovci – Dinamo (Badljevina)  4:0, Sulkovci – BSK Biškupci 5:3.

U 2. kolu Lipa u nedjelju, 11. 09. 2022. u 17,15 sati igra u Badljevini kod Dinama. U isto vrijeme igrat će i Graničar – BSK, Hrvatski dragovoljac – Sulkovci i Slavonija – Eminovci.