Lipa na svom terenu pobijedila Eminovce u 11. kolu 2. Županijske nogometne lige

Nogomet 08. svibnja 2023.

POŽEGA – S četiri nedjeljna susreta kompletirano je jedanaesto kolo 2. Županijske nogometne lige. U derbiju kola Graničar iz Bučja slavio je u Brodskom Drenovcu te tako srušio s trona domaći Hrvatski dragovoljac na kojem je od ovog kola Lipa koja je u domaćem susretu svladala Eminovce, dok su najuvjerljiviji trijumf kola obilježili Sulkovci koji su protivnike počastili s jedanaest pogodaka u mreži!

U derbiju kola dosadašnji lider prvenstvenog poretka Hrvatski dragovoljac s učinkom od sedam pobjeda, dva neriješena ishoda i jednim porazom ušao je u susret s Graničarom iz Bučja koji je u proteklom kolu stigao do šestog slavlja svladavši minimalno Eminovce s 1:0 te se uoči ovog susreta nalazio na trećem mjestu poretku s dva boda manje od lidera ljestvice, ukupno 21.

Matej Babić doveo je Hrvatski dragovoljac u vodstvo u 53. minuti susreta, no ta je prednost anulirana već nakon tri minute kad susret izjednačuje Ivan Jakovljević. Pogodak odluke stigao je u 73. minuti susreta kada je Ivan Jakovljević postavio uspostavit će se konačnih 1:2 i time gurnuo domaćine na treću poziciju ljestvice nakon ovog kola dok je Graničar ovim slavljem došao na drugu poziciju.

Drugoplasirana Lipa s bodom manje od uoči ovog kola prvoplasiranog Hrvatskog dragovoljca, s dvije uzastopne pobjede s identičnim rezultatom 4:1 (domaća s Dinamom iz Badljevine i gostujuća u Prekopakri) ušla je u ogled jedanaestog kola u kojem je dočekala uoči ovog kola petoplasirane Eminovce koji su uz susret manje uprihodili do ovog susreta jedanaest bodova.

Lipa je slavila pogocima Josipa Vukića (6′), Josipa Mijatovića (23′) i Zorana Stanića (77′), dok su za Eminovce precizni bili Bojan Crepulja (25′) i Patrik Poklavac (66′).

Četvrtoplasirana momčad prvenstva Sulkovci s dva uzastopna remija došla je na ukupno 17 bodova a pobjedama se namjeravala vratiti u susretu s posljednjeplasiranom Slavonijom iz Prekopakre koja se u ovoj prvenstvenoj sezoni još nije imala priliku radovati bodovima. Sulkovce je u visokoj 11:1 pobjedi predvodio s pet pogodaka Krešo Šutić (4′,9′,21′,37′ i 54′), dva pogotka nadodao je Slaven Gazilj (36′ i 40′), dok su se po jednom u strijelce za domaćine upisali Mijo Pavić (3′), Josip Majetić (50′), Kristijan Bralić (73′) i Luka Belobrajdić (81′), dok je jedini zgoditak za Slavoniju postigao Domagoj Ajman (78′).

Nedjeljni program kompletiran je u Biškupcima gdje je domaći BSK s deset bodova na kontu iz isto toliko susreta ugostio Dinamo iz Badljevine koji je uoči ovog kola držao sedmo mjesto sa susretom manje ali i tri boda manje od svoga nedjeljnog domaćina. U četvrtom slavlju BSK-a rezultatom 3:1 dva je pogotka za domaćine postigao Anto Vilus (32′ i 78′) te jedan Pero Vidović (72′), dok je jedini pogodak za Dinamo djelo Stipe Šugića u 49. minuti susreta.

U 12. kolu, u subotu, 13. 04. 2023. u 17,45 sati igrat će Slavonija – BSK, a u nedjelju, 14. 05. 2023. u 17,45 sati sastaju se Graničar – Lipa, Eminovci – Sulkovci i Dinamo – Hrvatski dragovoljac

(Tekst : sportalo.hr, Foto : Jakov Mandić)