Kadetkinje i pionirke ŽNK Slavonija Požega poražene od HNK Gorica u kvalifikacijama za 1. HNLŽM

Nogomet 17. lipnja 2024.

KUTINAKadetkinje i pionirke ŽNK Slavonija Požega jučer su u Kutini odigrale utakmice kvalifikacija za popunu 1. Hrvatske nogometne lige kadetkinja/pionirki. Nakon što su u srijedu u prvim susretima kvalifikacija požeške nogometašice bile bolje od Varteksa (Varaždin) novi protivnik im je bila HNK Gorica.

Prve su igrale kadetkinje, a bolja je bila Gorica koja je slavila rezultatom 4:2 (1:0). Nakon što je Gorica imala vodstvo od 3:0, Helena Draguljić je u 56. minuti smanjila na 3:1, a ista igračica je postigla pogodak i za konačnih 4:2 u 73. minuti iz kaznenog udarca.

Nakon toga su igrale pionirke oba kluba. Nikolina Ilić je u 10. minuti dovela Slavoniju Požega u vodstvo od 0:1, a izjednačila je Emma Kopecki u 36. minuti. Ista igračica je u posljednjoj, 70. minuti dovela Goricu do pobjede postigavši pogodak za konačnih 2:1.

Gorica će tako i naredne sezone igrati u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi žene / mladež dok će Slavonija Požega igrati u regionalnoj ligi koja je drugi državni rang. Iza požeškog kluba je odlična sezona u kojoj su pionirke i kadetkinje osvojile naslove prvaka u svojim ligama i došli na korak do plasmana u najviši državni rang.