Gostujuća pobjeda Lipe, domaći poraz Parasana u 8. kolu 2. Županijske nogometne lige

Nogomet 16. listopada 2023.

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 8. kola 2. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske. U jedinom subotnjem susretu Eminovci su slavili u Prekopakri, a u nedjelju do najuvjerljivijeg trijumfa kola stigla je Lipa, a uspješni su bili i lider Graničar, Sloga te Croatia!

U jedinom subotnjem susretu, Slavonija iz Prekopakre s omjerom od dvije pobjede i pet poraza sučelila se s Eminovcima koji su u šest susreta, odnosno susretom manje od domaćina uprihodili jednak broj bodova. Iako je Vlado Grgić u 13. minuti doveo Slavoniju u prednost, gosti su se vratili već u 15. minuti preko Danijela Stanića, a u pobjedi Eminovaca 1:4 dva je pogotka do kraja susreta postigao Marin Žutić (37′ i 39′) a jedan Dejan Baretić (76′).

Graničar iz Bučja kao lider ljestvice ušao je u deveto kolo, a u sklopu osmog kola stigli su im Sulkovci, koji su uoči ovog kola držali šesto mjesto ljestvice s osam bodova koliko je imala i Sloga iz Trenkova. U slavlju Graničara 3:1 pogotke za domaćina postigli su Zvonimir Prša (12′), Marko Dukić (80′) i Ivan Jakovljević (90′), dok je jedini pogodak za Sulkovce djelo Josipa Majetića (38′).

S jedanaest osvojenih bodova iz sedam susreta što mu je uoči ovog kola bilo dovoljno za četvrto mjesto poretka, Parasan je ugostio Croatiu iz Donje Obriježi koja je trijumfom u prethodnom kolu nad Slavonijom stigla na 15 bodova. U slavlju Croatije 0:1 pobjedonosni pogodak djelo je Marka Giacomettija u 55. minuti dvoboja.

BSK iz Biškupaca kao posljednja momčad ljestvice s tri je boda ušao u ovo kolo, u kojem je odmjerio snage s Lipom koja je u sedam prethodnih kola ostvarila učinak od četiri pobjede, dva neriješena ishoda i jednog poraza. U ovom susretu Lipa je došla do 0:6 slavlja s dva pogotka Valerija Klanfara (20′ i 27′) i Tonija Baričića (71′ i 81′) te po jednim Josipa Mijatovića (22′) i Dine Lončarevića (46′).

Dinamo je nakon što su u prethodnom kolu obilježili treće slavlje, u Badljevini dočekao Slogu iz Trenkova koja je u svojih šest odigranih susreta ostvarila po dvije pobjede te dva neriješena ishoda i poraza. Do trećeg prvenstvenog slavlja stigla je Sloga rezultatom 1:3. Pogotke za goste iz Trenkova postigli su Matej Protić (5′), Nikola Jogun (63′) i autogol Kešćeca (79′), dok je za Dinamo precizan bio Leonardo Mlinarić (19′).

U 9. kolu koje je i posljednje kolo prvog dijela sezone, u nedjelju, 22. 10. 2023. u 15,15 sati sastaju se Lipa – Graničar, Croatia – Dinamo, Eminovci – Parasan, Sulkovci – Slavonija i Sloga – BSK.