Gostujuća pobjeda Croatie (M), domaći poraz Parasana u 2. kolu 1. Županijske nogometne lige

Nogomet 05. rujna 2022.

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 2. kola 1. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske nakon kojeg na vrhu imamo čak pet momčadi sa po šest bodova, među njima se gol razlikom izdvaja BSK Buk koji tako ima najljepši pogled na prvenstvenu ljestvicu.

Mihaljevčka Croatia je u ovom kolu uzela sva tri boda na gostovanju u Pavlovcima dok je Parasan ponovno teško poražen rezultatom 1:6, ovaj put na svom terenu od Graševine.

KUZMICA – DINAMO 2:0

Kuzmica je u jedinom susretu igranom u subotu upisala i drugu pobjedu u sezoni, nakon Graševine pao je i Dinamo i na Areni svjetlosti imaju puno razloga za veselje. Kuzmičani su svoju bolju igru okrunili vodstvom u 32. minuti koje im je donio Franko Marinović, da bi pobjedu osigurali golom Mateja Grbeša u otvaranju drugog poluvremena.

Utakmica u kojoj smo mi držali loptu a gosti stali u blok i čekali naše greške da probaju nešto napraviti iz kontre. Mi smo na vrijeme dali golove, a kako su gosti padali sa snagom do kraja utakmice nije bilo neizvjesnosti – izjavio je Josip Banožić, prvotimac Kuzmice.

SLAVEN – GRANIČAR 7:0

Teško je nešto suvislo reći o utakmici koja završi 7:0, sve što su promašili u Čaglinu, nogometaši Slavena su zabili Graničaru. Možemo samo evidentirati strijelce, redom su to bili Robert Nović, Marko Blašković, Dario Starčević i Jakov Šinko, a onda kad su svi posustali na scenu stupa Josip Mušković i s tri pogotka zaokružuje fantastičan dan za Slaven koji se nakon dvije godine na sjajan način vratio na svoj stadion.

S obzirom da se o utakmici ne može puno, jedna zanimljiva crtica iz daleke prošlosti koja u tom povratku na svoj teren i protivniku ima zanimljivu poveznicu, i ovo je utakmica o kojoj će se u Gradcu pričati u dalekoj budućnosti. Slaven je nakon 10ak godina prekida 1975. godine obnovio rad, tu godinu je igrao prijateljske a 1976. se vratio u ligaško natjecanje i baš protiv Graničara odigrao prvu službenu utakmicu i na veliko iznenađenje svih upisao pobjedu rezultatom – 8:0!

Zaslužena i uvjerljiva pobjeda moje ekipe i ostaje mi samo čestitati dečkima. Drago mi je da smo povratak na naš Megdan obilježili pobjedom za pamćenje – riječi su Bernarda Raguža, trenera Slavena.

– Što pametno reći nakon ovakvog rezultata? Mogu samo čestitati domaćinu na zasluženoj pobjedi – izjavio je Marko Krmpotić, trener Graničara.

CROATIA (DO) – BSK 0:5

Bučani nastavljaju gdje su stali, pet komada u prvom kolu na svom terenu, pa sada pet komada i na gostovanju u Obriježi. Kako rekosmo, lako je kad imaš Josipa Jakovljevića, ovaj put zabio je dva komada, po jedan su za uvjerljivu pobjedu dodali Domagoj Buturac, Marko Aračić kojem je to prvijenac u žutom dresu te Buturac broj dva – Ivan.

Čestitam svojoj ekipi na pobjedi i nova tri boda, izdržali smo ovaj ritam sad se vraćamo u normalu, radimo kao ekipa to je najbitnije. Hvala domaćinima na fer i korektnoj utakmici, želim im sreću u nastavku prvenstva – rekao nam je Josip Jakovljević, trener BSK-a.

MLADOST – CROATIA (M) 2:4

Pošteno je Mladost namučila favoriziranu Croatiju, tek su u završnim minutama potpisali kapitulaciju pred prvih favoritom 1. ŽNL. Krenulo je prema očekivanjima, poveo je gost golom Krunoslava Kahaneka s bijele točke, a iz iste pozicije na suprotnoj strani siguran je realizator Bruno Kićan pa su u 19. minuti stvari vraćene na početne postavke, da bi uskoro prednost na domaću stranu preselio Robert Kovačević.

Bilo je to u 44. minuti, ali se na odmor otišlo u egalu, novi strijelac Croatije je Mario Rudar. U nastavku bonaca sve do same završnice, u 89. ponovno vodstvo Mihaljevčanima je donio Nikola Vasić, da bi u sudačkom dodatku Matias Šulc zabio fantastičan gol za konačnih 2:4.

Imali smo dosta problema, Mladost se pokazala kao neugodan domaćin i siguran sam da ovdje nitko neće do lakih bodova. Iz naših grešaka su došli do golova, ali srećom u nastavku smo zaigrali odlučno, dominirali i imali periode i po pet minuta da je lopta bila u našem posjedu, preokrenuli i zasluženo slavili. Čestitke dečkima na pobjedi, a domaćinu hvala na korektnoj utakmici i lijepom prijemu – izjava je Kreše Poletija, trenera Croatije.

SLOGA – KAPTOL 2:6

Fantastična utakmica u Trenkovu, Sloga je pokazala zube, dugo se borila ali je na žalost domaćih navijača ipak teren napustila pognute glave. Poveli su Kaptolčani u ranoj fazi preko Patrika Šaura, domaćin preokrenuo golovima Nikole Joguna i Marka Markanjevića, da bi se Šaur pobrinuo za egal na odmoru upotpunivši fantastičan dan za Šaure u 1. ŽNL. Držali su se domaći još 15ak minuta u egalu, a onda naslovnu ulogu uzima sjajni Branko Sadilek, upisuje hattrick i odvodi Kaptol do druge pobjede uz dodatak da je još jedan pogodak zabio i Kristijan Vidović.

– Stvarno odličnih sat vremena moje momčadi, nakon toga smo nažalost pali što je Kaptol kaznio i zasluženo slavio na čemu mu čestitam. Ništa, idemo dalje, nema predaje – izjavio je Tomislav Pavković, trener Sloge.

Prvo poluvrijeme smo bili neprepoznatljivi. Domaćin čvršći i brži na lopti u svakom duelu. Drugo poluvrijeme se dižemo i naša fizička snaga dolazi do izražaja. Na kraju zaslužena pobjeda. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici i želim im sreću u nastavku prvenstva – poruka je Mile Pavelića, trenera Kaptola.

PARASAN – GRAŠEVINA 1:6

Na kraju vrlo uvjerljiva pobjeda Graševine iako se Parasan dugo držao. Ostali su bez boda, no izašli su kao veliki pobjednici, osim što su nakon 20 godina vratili 1. ŽNL “Pod selo”, igrači Parasana, odnosno njihov kapetan Damjan Zdravković je u 84. minuti namjerno promašio kazneni udarac priznavši tako da ga i nije trebalo biti, poslao je loptu visoko preko gola i zaslužio pravo priznanje od svih! Bravo!

Što se utakmice tiče, briljirao je Branko Šaur koji je postigao četiri komada, osim njega po jedan za goste iz Vetova postigli su Petar Pažin i Vinko Kljajić, dok je počasni domaćina djelo Marka Kelemena, doduše, u toj 61. minuti nije baš bio počasni nego za smanjenje na 1:2 i povratak u igru. Ipak, od povratka nije bilo ništa, Graševina je na kraju odjurila do uvjerljivog slavlja.

Odigrali smo 60-70 minuta vrlo dobru utakmicu imali nekoliko zicera koje nismo iskoristili i nakon dvije greške u obrani gosti su iskoristili i poentirali, nastavili smo dobro igrati a gol teško zabijamo. Nakon nekoliko izmjena nismo se digli. Čestitke vinarima na pobjedi rezultat je prevelik po prikazanoj igri. Baš smo dobro stajali na terenu a zbog loše reakcije u završnici ispalio je kako je ispalio. Suđenje korektno – komentirao je Jozo Zovko, trener Parasana.

– Danas smo išli na gostovanje koje je za nas bilo jako teško. Uspjeli smo pobijediti iako je domaćin imao dosta šansi u prvom poluvremenu koje nisu na našu sreću iskoristili. Drugo poluvrijeme smo se malo drugačije posložili i rezultat nije došao u pitanje. Idemo dalje trenirati, trenirati i trenirati. Domaćinima želim puno sreće u nastavku prvenstva. Sudci su danas bili odlični – kazao nam je Dario Pažin, trener Graševine.

OMLADINAC – DOBROVAC 3:0

Omladinac je najugodnije iznenađenje starta sezone, doduše oba su susreta igrali na svom terenu, ali je za respekt maksimalan učinak uz čistu mrežu svih 180 minuta. Sjajan su prijelazni rok odradili u Čaglinu, danas su oba zvučna pojačanja bila među strijelcima, Miro Lujić i Alen Jelčić polako isplaćuju svoje transfere, uključio se tu i neuništivi Topa koji je pokazao da i dalje nije za staro željezo.

– Čestitke Omladincima na borbenosti i nova 3 boda. Malo konsolidiramo redove i slažemo se, pogodili smo sa pojačanjima a još se očekuje dolazak Brkanovića koji sa svojom trkom, i borbenošću daje novi nivo – izjava je Tomislava Topalovića, trenera Omladinca.

Nisam htio ništa pisati ali ovom očito nema kraja jer ovo sve ide iz šupljeg u prazno i tako u krug. Ovo je lakrdija…. Ne znam kako drugačije opisati ovu utakmicu. Naš problem je što još uvijek vjerujemo u nogomet, tu lijepu i poštenu igru, ali očito slijepo vjerujemo. Svojim dečkima skidam kapu na svemu što su danas prošli. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva – kazao je za Sportalo Tomislav Kužilek, trener Dobrovca.

U subotu, 10. 09. 2022. u 17,15 sati sastaju se Dinamo – Parasan dok će u nedjelju, 11. 09. 2022. u 17,15 sati igrati Dobrovac – Slaven, Graševina – Omladinac, Kaptol – Kuzmica, Croatia (M) – Sloga, BSK Buk – Mladost i Graničar – Croatia (DO).