Croatia u 1. kolu 1. ŽNL na svom Grabovcu svladala Kuzmicu

Nogomet 21. kolovoza 2023.

POŽEGA – Utakmicama 1. kola proteklog vikenda je počelo novo prvenstvo 1. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske. Branitelj naslova, momčad Croatie iz Mihaljevaca je na svom stadionu Grabovac s minimalnih 1:0 bila bolja od Kuzmice. U subotu su odigrane dvije utakmice, a u nedjelju preostale četiri

Otvaranje nove sezone 1. ŽNL PSŽ bilo je dosta uzbudljivo. Dinamo Rajsavac je ugostio Mladost koja je odlično otvorila susret koji je na kraju završio podjelom bodova, dok je Dobrovac bio uvjerljiv domaćin protiv Hrvatskog Dragovoljca.

DINAMO – MLADOST  2:2

Za početak mogu reći da smo odigrali jednu dobru i čvrstu utakmicu iako nam je zbog kartona i ozljeda izostalo nekoliko prvotimaca. Igralo se borbeno s obje strane, a mi smo nažalost gotovo pola sata igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona. Uspjeli smo i povesti sa deset igrača, a domaćini su izjednačili pred sami kraj utakmice. Mogu reći da sam zadovoljan igrom svoje ekipe protiv dobre ekipe Dinama. – izjavio je Željko Lusch trener NK Mladosti.

DOBROVAC –  HRVATSKI DRAGOVOLJAC 5:1

Prije svega čestitke domaćinu na fer i korektnoj igri i naravno pobjedi. Mislim da je rezultat previsok s obzirom na igru i stanje na terenu. Nismo danas imali oba golmana tako da je morao braniti igrač i to se osjetilo na rezultatu. Moramo iz ovoga poraza izvući pouke i okrenuti se nedjeljnoj utakmici sa NK Graševinom i nadati se prvim bodovima! Lp – rekao je Ante Obućina Danas smo uzeli nama jako bitne bodove od neugodnih i dobrih gostiju. Igrali smo pametno, borbeno, odgovorno i zbog tog faktora uzeli danas vrijedna tri boda. Kao što i obično biva ova utakmica nam je puno značila za dobar ulazak u prvenstvo pa je normalno da je grč bio prisutan kod igrača početkom utakmice. Dokazali smo da se ako si hrabar i ako gineš za svaku loptu sve se vrati i nagradi te za to. Zabili smo golove u pravo vrijeme i nismo pokleknuli za nekakav dodatan kiks kod rezultata 2:1. Raduje me kako smo odgovorili drugo poluvrijeme i kako se gine za klub, grb i bodove. Čestitam od srca svojim dečkima na pobjedi, a gostima na fer i korektnoj igri. Moram reći da će oni biti tvrd orah mnogim ekipama ovom prvenstvu jer se radi o dobroj momčadi. Mi se sada okrećemo sljedećem kolu i treninzima – komentar je Tomislava Kužileka.

Nakon što su u subotu odigrane 2 utakmice 1. kola 1. ŽNL PSŽ, u nedjelju smo vidjeli rasplet preostalih susreta gdje zanimljivih poteza i trenutaka nije nedostajalo.

GRAŠEVINA – BSK BUK 2:5

Igrači BSK-a su odlično ušli u susret i poveli već u ranoj fazi utakmice, ali prava akcija događa se krajem prvog dijela kada padaju 3 pogotka, a rezultatsku i psihološku prednost na predahu odnosi BSK BUK. U nastavku gosti podižu prednosti i mirno utakmicu privode kraju.

Za nas je prvenstvo prerano počelo. Danas nas je dosta nedostajalo, ali nećemo u tome tražiti opravdanje. Čestitam igračima Buka na pobjedi. Igrali su pametno izkontrirali nas i kaznili svaku našu grešku te zasluženo pobijedili. Mi se moramo prvo skupit, resetirati, zaboraviti ovu utakmicu i krenuti dalje, ipak je ove sezone puno kola i puno bodova u igri. Čestitam svojim dečkima ,glava gore idemo dalje. – rekao je Dario Pažin.

Kad ti ode 9 igrača iz kluba to inače bude jedan veliki problem za opstanak, mi smo danas pokazali da se ne treba bojati i da ćemo mi nekako iznijeti ovu polusezonu. Boriti se, uz ovakav pristup ne treba se brinuti samo pojačati rad na treninzima, vjerujem da moji dečki to i hoće. Jako lijepo je kad počneš sezonu sa tri boda i to na teškom gostovanju kod jedne jako dobre ekipe kao sto je Graševina. Čestitam svojim dečkima na odličnoj utakmici i pobjedi, a i ekipi Graševine na fer i korektnoj utakmici. – izjavio je igrač BSK-a, Josip Jakovljević.

OMLADINAC– KAPTOL 1:1

U Čaglinu smo gledali dosta izjednačenu i korektnu utakmicu u kojoj obje ekipe žale za 2 boda, ali su svjesni da je tek početak prvenstva i da se imaju čemu nadati u nadolazećim susretima.

– Prvo kolo još se uigravamo. Gosti imaju posjed lopte, a mi bolje šanse za pogotke. Utakmica mogla otići na obje strane. Čestitam prijatelju Miletu i njegovim dečkima i želim im sreću dalje. Također čestitam i Čaglincima na borbi i htijenju. – riječi su domaćeg trenera Tomislava Topalovića.

Pozdrav! Nakon utakmice smo mi ti koji mogu žaliti za izgubljena 2 boda. Stvorili smo jako puno šansi koje nismo uspjeli realizirati. Domaćin se dobro branio i na kraju zasluženo osvojio bod. Čestitam svim akterima današnje utakmice na fer i korektnom ponašanju. – zaključio je Mile Pavelić, trener Kaptola.

GRANIČAR  – SLAVEN 3:1

Lokalni derbi pripao je domaćinu iz Zagrađa, a sva bitna događanja na utakmici dogodila su se u drugom poluvremenu u kojem su pala sva 4 gola. Drago Čačić je započeo golijadu, ali i završio čime je svojoj ekipi osigurao 3 boda u startu sezone.

Kao i prošle godine na otvaranju sezone lokalni derbi. Vrlo dobra ekipa NK Slavena iz Gradca ,tradicionalno nezgodan protivnik za nas. Sparno i teško vrijeme, osjetilo se to kod obje ekipe. Ono sto smo priželjkivali to smo ostvarili ,tri boda su ostala u Zagrađu. Okrećemo se gostovanju koje je vrlo zahtjevno i teško no idemo u Čaglin potvrditi ova tri boda. – komentar je Marka Krmpotića.

CROATIA  – KUZMICA 1:0

Prošlosezonski prvak NK Croatia došla je do 3 boda u dosta zanimljivoj utakmici u kojoj su 3 boda lako mogli završiti i kod gostiju. Čovjek odluke bio je krajem prvog poluvremena Matej Poljaković.

Čestitam jednoj i drugoj ekipi na fer i korektnoj utakmici, također sucima na dobrom suđenju. Jako teško izborena pobjeda. Gosti su imali nekoliko lijepih prilika i da su odnijeli bod ne bi bilo nezasluženo. Danas smo imali i malo sreće, ali to je tako u nogometu. Okrećemo se teškom gostovanju u Gradcu. Lp – rekao je Ninoslav Parmaković.

Prvo poluvrijeme smo mi u grču, Mihaljevci bolji, zasluženo vode, u drugo poluvrijeme ulazimo odlučno , ali dobivamo crveni karton. Tad smo napravili još veći pritisak i promašili na kraju 3,4 zicera. Mislim da je svakom pripalo po jedno poluvrijeme i da bi najrealniji ishod bilo neriješeno. Čestitke domaćinu, hvala na gostoprimstvu i sretno im dalje u prvenstvu. Pohvala mojim dečkima za trud, borbu i želju. – zaključio je Zdravko Novak.

U 2. kolu, u subotu, 26. 08. 2023. u 17,15 sati sastaju se Kuzmica – Dinamo dok će u nedjelju, 27. 08. 2023. u 17,15 sati igrati Kaptol – BSK Buk, Hrvatski dragovoljac – Graševina, Mladost – Dobrovac, Slaven – Croatia i Omladinac- Graničar.