Croatia odigrala neodlučeno na gostovanju u Gradcu kod Slavena u 2. kolu 1. Županijske nogometne lige

Nogomet 28. kolovoza 2023.

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 2. kola 1. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske. U subotu je odigran jedan susret, a preostalih pet u nedjelju. Kuzmica i Dinamo Rajsavac po paklenom vremenu otvorili su drugo kolo 1. ŽNL PSŽ.

KUZMICA – DINAMO 2:0

Kuzmica je na domaćem terenu tražila pobjedu sa puno većom željom od protivnika Dinama što im je na kraju i uspjelo. Banožić i Novak bili su strijelci pred kraj prvog dijela što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Pozdrav, vrlo teško vrijeme za igru, no dečki su odigrali odlično, pokazali želju da prvu domaću utakmicu upišemo 3 boda i to se dogodilo. Mislim da pobjeda nije došla u pitanje u nijednom trenutku. Gostima sretno dalje u prvenstvu. – rekao je Zdravko Novak.

Čestitke domaćinu na pobjedi. Mi smo danas došli u Kuzmicu, ali nismo ništa odigrali. Tako smo i prošli. Okrećemo se utakmici u subotu i poručujem ovim putem mojim igračima da se probude i budu pravi jer ovo danas je bilo sramotno i da se tako ne nosi dres Dinama. Lijep pozdrav. – izjavio je Zlatko Botički.

Drugo kolo 1. ŽNL PSŽ kompletirano je u nedjelju gdje smo mogli gledati 5 vrlo zanimljivih susreta.

KAPTOL – BSK BUK 3:2

Premda je gost vrlo dobro ušao u susret i poveo rano domaćini su uspjeli okrenuti vodu na svoj mlin. U drugom dijelu domaćin postiže treći pogodak koji im donosi pobjedu i lijep rođendanski poklon gospodinu Paveliću.

Odlična utakmica koja je mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Gost u prvih 10 minuta ima dvije odlične šanse i zabija za vodstvo. Nakon toga mi igramo puno bolje zabijamo za izjednačenje i ubrzo i za vodstvo. Gost uspijeva izjednačiti do poluvremena nakon akcije iz prekida gdje smo mi zaspali. Drugo poluvrijeme ipak uspijevamo doći do pogotka i na kraju zaslužene pobijede. Čestitam svim akterima današnje utakmice. – komentar je Mile Pavelića

Prije svega čestitao bi velikom čovjeku i igraču Mili Paveliću rođendan. Mi ovaj tjedan nismo bili pravi na treninzima jer smo imali svatove u ekipi i jednostavno više smo feštali i to se danas vidjelo jer smo doslovno fulnili 6 “mrtvih” šansi gdje smo ili trebali povećati vodstvo ili ponovo otići u vodstvo. Kad dođeš u Kaptol protiv jedne takve odlične ekipe uz toliko promašenih šansi i ne možeš očekivati bodove. Mi ove sezone uživamo u nogometu i nemam nikakve zamjerke ekipi. Odradili su jednu dobru tekmu gdje nam je falilo par igrača za nekakvu promjenu ritma da možemo bolje konkurirati danas na utakmici. Moramo jednostavno uživati u nogometu, a onda šta nam to donese, uvijek su ljepše pobjede, ali ni poraz nekad nije loš. – dodao je Josip Jakovljević.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC  – GRAŠEVINA 3:2

Dragovoljci su poveli rano, ali Graševina se dva puta vraćala. Za treći povratak bilo je kasno budući da je domaćin zabio gol u 90. minuti za pobjedu i veselje domaće publike.

Prije svega čestitke objema ekipama na odigranoj utakmici po preteškim uvjetima. Dva puta smo vodili da bi gosti dva puta stizali rezultat i kod 2:2 smo opasno živjeli da gosti i ne prelome rezultat u svoju korist. Zabijamo gol u samoj završnici za tri boda koja će nam puno značiti u daljnjem prvenstvu. Čestitke mojim momcima na dobroj utakmici i tri boda, a gostima sretno dalje! – poručio je trener Anto Obućina

Teška utakmica, uvjeti nehumani od vrućine do terena, ali kako nam tako i njima. Loše smo ušli u utakmicu i domaćin je poveo tek tada smo proigrali i dvije tri šanse pretvorili u izjednačenje. U drugo poluvrijeme ulazimo opet bolje i ne koristimo šanse i to domaćin kažnjava kontrom i opet gubimo, opet anuliramo prednost domaćina i stvarno pritišćemo ih u njihov gol, ali ne koristimo 3, 4 šanse i domaćin nas kažnjava kontrom u 91. minuti i uzima sva tri boda. Čestitam domaćinu na pobjedi. Moji dečki sada stvarno trebaju razmisliti što ću reći o svemu! – zaključio je Dario Pažin.

MLADOST –  DOBROVAC 1:4

HNK Dobrovac režirao je pravi preokret nakon što su gubili od osokoljenog domaćina. Nakon crvenog kartona u redovima Mladosti gost mudro koristi okolnosti i odvodi utakmicu na svoju stranu te na kraju pobjeđuje.

Nakon pola sata dobre igre s obje strane postigli smo pogodak. Već u sljedećem napadu gosti su izjednačili, a krajem prvog poluvremena nam je isključen igrač i primili smo dva pogotka do odmora. Drugo poluvrijeme smo igrali podjednako, gosti su postigli još jedan pogodak. Čestitam ekipi Dobrovca na pobjedi! – rekao je Željko Lusch.

SLAVEN  – CROATIA 2:2

Zanimljiva utakmica igrala se između Slavena i Croatie. Domaćin je došao do boda u posljednjim minutama susreta.

Čestitam jednoj i drugoj ekipi na današnjoj utakmici. Prošli tjedan malo sreće, danas malo nesreće, ali to je nogomet. Čestitam i sucima na dobrom suđenju. Okrećemo se sljedećoj domaćoj utakmici gdje nam dolazi neugodna ekipa Čaglina. – riječi su Ninoslava Parmakovića

OMLADINAC  – GRANIČAR 1:5

Graničar je deklasirao domaćina iz Čaglina. Od prve do posljednje minute gost je bio bolji te bodovi odlaze u Zagrađe.

Ma šta da kažem evo idem sa posla… nisam bio prisutan… čestitam Zagrađu na pobjedi i to je to. – izjavio je Tomislav Topalović

Kao prvo nije se trebalo niti igrati ,ali kad je već odlučeno da se igra, moglo se pomaknuti termin za sat vremena kasnije. Ovo nisu bili normalni i humani uvijeti za nogometne utakmice diljem županije, a pogotov što se tu radi o amaterima koji igraju za svoj gušt. Što se tiče utakmice, rani pogodak je usmjerio utakmicu na naš mlin. Vrlo brzo dolazi i drugi i sve poslije je bilo odrađivanje posla. Nažalost moja mladost nije znala ostati hladna na provokacije domaćina koji su bili frustrirani svojom nemoći i onda im je ostalo samo prvocirati. Moj plemeniti Dario je nasjeo na takvu jednu provokaciju i odreagirao i zasluženo dobio kaznu. Nažalost to je škola koju mora proći. Pohvalio bi sudačku trojku koja je odsudila pravo profesionalno. Okrećemo se sljedećem kolu, gdje nam u goste dolazi Mile sa svojim mladim lavovima iz Kaptola uz par senatora. – Potvrdio je Marko Krmpotić

U 3. kolu, u subotu, 02. 09. 2023. s početkom u 17,15 sati sastaju se Dinamo – Slaven i Dobrovac – Kuzmica dok će u nedjelju, 03. 09. 2023. u 17,15 sati igrati Graničar – Kaptol, Croatia – Omladinac, Graševina – Mladost i BSK Buk – Hrvatski dragovoljac.