Croatia na svom terenu odigrala neodlučeno s Omladincem u 3. kolu 1. Županijske nogometne lige

Nogomet 04. rujna 2023.

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su utakmice 3. kola 1. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske. Kolo su u subotu otvorili u Dobrovcu istoimeni domaćin i Kuzmica, dok je Dinamo Rajsavac ugostio Slaven iz Gradca.

DOBROVAC – KUZMICA 1:0 (prekid u 4. minuti)

Svadba je presudila rezultatu u Dobrovcu. Malobrojni gost nakon svega četiri minute igre više nije mogao nastupati.

– ” Koliko dugo sam u nogometu ovo mi se još nije dogodilo. Što reći nakon ovog što smo danas doživjeli, samo znam da nije niti natjecateljski niti sportski doći sa 7 igrača. Čak nije ni to što ih je bilo 7 nego način na koji su napustili teren i to za 4 minute, stvarno žalosno. Prebacivati krivnju na nas zbog toga jer nismo bili u mogućnosti igrati drugi dan mi je samo kukavički jer je isti taj Dobrovac prošlu polusezonu odigrao sa 10-11-12 igrača i nikoga ili nikoga nismo molili jer nitko drugi nam nije bio kriv za našu situaciju osim nas samih, ali smo stisnuli zube i povrh svega sportski odradili i ostali smo u ligi. Samo želim reći da treba prvo gledati u svojoj kući probleme i ispravljati ih, a onda na ostalo. Svojim dečkima čestitam na 3 boda jer najbitniji su bodovi i to nas veseli. Sada se idemo proveseliti i sljedeći tjedan se pripremiti za gostovanje u Gradcu…Zig-Zag “ – rekao je Tomislav Lužilek.

– “Ne znam što da vam kažem, naši igraci su ošli u Dobrovac ispoštovati sudce, delegate i vodstvo lige. Ostatak ekipe je u svatovima kod našeg bivšeg igrača. Nažalost, poklopilo se da 29 Zig-Zagova ne može igrati ni petkom ni nedjeljom, ni subotom 2h ranije. Čestitam im na tome.” – izjavio je Zdravko Novak.

DINAMO – SLAVEN 2:1

– “Prava nogometna utakmica igrala se u Rajsavcu gdje je domaćin u sudačkoj nadoknadi došao do pobjede. Teška utakmica od prve do zadnje minute gdje smo bili uporni i dobili utakmicu što nam je bio cilj. Čestitke mojim igračima, posebno ljudima koji su odradili moj posao. Gostima sretno dalje, a mi se okrećemo gostovanju u Čaglinu”  – komentar je Zlatka Botičkog.

Treće kolo popularne 1. ŽNL PSŽ kompletirano je u nedjelju gdje smo mogli gledati 4 susreta u kojemu je samo BSK uspio pobijediti.

GRANIČAR  –  KAPTOL 0:0

Favorizirani Kaptol nije pronašao rješenje protiv organizirane obrane domaćina koji su zasigurno zadovoljni prikazanim na terenu.

Bod kao tri. Ono što smo svi znali, Kaptol je najkvalitetnija ekipa lige, ali i ono puno važnije i najspremnija. Mi smo se zatvorili, pokušali zakrpati rupe, ali imali smo i dosta sreće. Imali smo i mi nekih svojih šansi iz kontre, ali velika potrošnja u defanzivi je uzela danak. Čestitam kolegi Miletu, radi odličan posao. Suđenje odrađeno bez greške. Čestitam našem dugogodišnjem igraču Filipu Tomaševiću na ulasku u bračne vode: Filipe tvoja je zadnja ,da draga. Očekujemo te što prije u svlačionici. – rekao je Marko Krmpotić.

Utakmica u kojoj mi možemo žalit za izgubljena 2 boda. Bolji smo bili tokom cijele utakmice, ali nismo uspjeli realizirati svoje šanse. Čestitam svim akterima današnje utakmice na fer i korektnom ponašanju. – dodao je Mile Pavelić.

CROATIA  –  OMLADINAC  1:1 Šokantna završnica odigrala se u Mihaljevcu. Gosti su poveli desetak minuta prije kraja, au posljednjoj minuti domaćin izjednačava.

Čestitam jednoj i drugoj ekipi na fer i korektnoj igri kao i sucima na korektnom suđenju. Danas je gost vodio do pred kraj utakmice kada mi sretno i spretno izjednačavamo rezultat. Na kraju realno. Nismo zaslužili više od boda. Ekipi Čaglina sretno u nastavku prvenstva, a nama da se malo uozbiljimo u nekim stvarima u nastavku prvenstva. – poručio je trener Ninoslav Parmaković.

Kupili smo novi TV Grunding, uzeli snimku naše utakmice protiv Croatie, analizirali cjelu utakmicu do 90. minute i pripremali se cijeli tjedan sa 6 treninga. No staro njrmacko pravilo kaže igra se dok zadnji romantičar iz Požeske županije ne svira kraj…poklonio ružu Lidiji Bačić na Zlatnim žicama Slavonije, što smo mu zavidni i meni dao žuti karton zbog presinga publike. Greška trenera Omladinca jer smo ugasili snimku utakmice, a Croatia promjenila trenera i nadmudri nas dugom loptom u naših 16 m gdje dobismo gol u 94 minuti. Čestitam Omladincima i naravno domaćinu na čelu sa N.Parmaković te nam želim što više bodova i da još jednom pohvala sudačkoj trojci. – zaključio je Tomislav Topalović.

GRAŠEVINA – MLADOST  1:1

Jedna prava šahovska partija igrala se u Vetovu, a na kraju ishod je bio pat.

Dobra otvorena utakmica. Rezultat realan. Imali smo dosta utakmice presing na gostujući gol, ali nismo uspjeli zabiti dvije stative i zicer u 90. min. Nakon toga moram biti i zadovoljan sa bodom, jer su i gosti imali 2 dobre šanse. Čestitam dečkima na trudu i volji i nadam se da se polako nazire kraj našoj krizi. Čestitke i gostima na čvrstoj, ali fer i korektnoj utakmici. – Izjava je Daria Pažina.

Vrijeme i teren su bili idealni za igru, ali smo gledali lošu utakmicu i gledali smo dvije ekipe koje su igrale ispod svojih mogućnosti. Podjela bodova je realna, a sve ostalo je za zaborav uključujući i suđenje. – rekao je Željko Lusch.

BSK BUK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:2

Ljepotica kola igrala se između BSK-a i Hrvatskog Dragovoljca u kojem je domaćin bio spretniji i sretniji te odnio 3 boda.

Jedna teška utakmica gdje je najbitnije to što smo upisali tri boda, ostalo sve pada u zaborav. Moji dečki su upisali tri boda prije utakmice, a to nikad ne bude dobro. Ekipa Drenovca je pokazala jedan dobar nogomet i imali su neke svoje šanse. Mi smo djelovali uspavano i nezainteresirano, na kraju pišu se bodovi, ali jako teško izboreno. Drenovcu želim sreću u nastavku prvenstva. – riječi su Josipa Jakovljevića.

– Prvo poluvrijeme smo odigrali jako dobro gdje smo imali i vodstvo od jednog gola. U drugo poluvrijeme ulazimo loše što domaćin kažnjava sa tri pogotka u osam minuta i okreće utakmicu u svoju korist. Zabijamo pogodak za 3:2, koji je i konačan rezultat. Čestitke domaćinu na pobijedi, čestitke i mojim momcima na jako dobroj utakmici i ostaje žal što nismo osvojili makar bod koji smo danas po igri zaslužili. – potvrdio je Ante Obućina.

U 4. kolu, u subotu, 09. 09. 2023. u 16,45 sati sastaju se Kuzmica – Graševina dok će u nedjelju, 10. 09. 2023. u 16,45 sati igrati Graničar – Croatia, Kaptol – Hrvatski dragovoljac, Mladost – BSK Buk, Slaven – Dobrovac, i Omladinac – Dinamo.