Croatia (Mihaljevci) u 21. kolu 1. ŽNL poražena na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca u Drenovcu

Nogomet 30. travnja 2024.

POŽEGA – Protekog vikenda odigrane su sve utakmice 21. kola 1. Županijske nogometne lige Požeško-slavonske. U subotu su Kuzmica i Omladinac odigrali neodlučeno dok su ostale utakmice odigrane u nedjelju. Slaven sa bitnom pobjedom se odvojio malo od začelja na tablici i stabilizirao svoj položaj. Mladost sa bodom se odvojio od zadnjeg mjesta. Hrvatski dragovoljac je iznenadio Croatiu i osvojio 3 boda u čvrstoj i dinamičnoj utakmici. Josip Jakovljević sa svoja 4 gola i bitnom pobjedom lagano ide prema tituli prvaka. Graševina je sa visokih 3:0 iznenadila Dobrovac.

KUZMICA-OMLADINAC 2:2

Gostujuća ekipa je krenula utakmicu bez Antonia Arbanasa i Marka Tanjića koji imaju suspenziju zbog kartona. Bio je ovo derbi začelja gdje i jednoj i drugoj ekipi su potrebni bodovi. Gosti su u 20. minuti došli u vodstvo, strijelac je bio Mario Žegrec. Domaćoj ekipi nije trebalo dugo da se stabilizira i u 43. minuti izjednačavaju preko Franka Marinovića. Igrala se 73. minuta kada Miroslav Lujić zabija za Omladinac. Domaćini još jednom uspjevaju izjednačit preko Josipa Banožića u 80. minuti. I kada su svi mislili da je utakmica završena, trener Omladinca, Željko Vidmar u 94. minuti je isključen zbog prigovora sudcu.

“Rezultat realan,domaćin više od igre i prilika, mi smo dvaput vodili i nismo uspjeli sačuvati vodstvo,a kako smo dobili drugi gol to nije za komentirat!”-izjavio je trener Omladinca, Željko Vidmar

– “Što se tiče utakmice. Prvo poluvrijeme mislim da smo bili bolji, ali jednostavno nismo smireni, dosta smo nespretni u završnici i tesko postižemo golove. Drugo poluvrijeme mi je u magli pa ne mogu komentirati ništa. Gostima sretno u nastavku prvenstva.”-prokomentirao je Tomislav Banožić, trener Kuzmice.

SLAVEN-KAPTOL 3:2

Jako bitna utakmica i pobjeda za domaću ekipu da se odvoje malo od opasne zone na tablici. Gosti su poveli u 29. minuti preko Leonarda Svoboda. Domaća ekipa je otišla na pauzu spuštenih glava znajući da ovakav rezultat ne smije ostati. Marko Stanić u 50. minuti izjednačava rezultat. Kad su se domaćini stabilizirali, dogodila se pogreška domaćeg igrača, Matea Pavlovića, koji je postigao autogol. Odlični Marko Stanić još jednom se upisuje u listu strijelaca i izjednačava rezultat za svoju ekipu u 88. minuti. Samo jednu minutu kasnije domaćini rade preokret i vode golom Marka Blaškovića. Utakmica je završila u korist domaće ekipe koja je ovom pobjedom se malo stabilizirala na tablici.

“Prvo poluvrijeme smo trebali riješiti utakmicu, no uspjeli smo zabiti samo jedan gol. Drugo poluvrijeme se igralo dosta rastrgano gdje domaćin ima više sreće i uspijeva pobijediti u samoj završnici utakmice. Čestitam svim akterima na fer i korektnom ponašanju. Suđenje odlično”- izjavio je trener Kaptola, Mile Pavelić

MLADOST-GRANIČAR 1:1

Jako bitna utakmica i bod Mladosti, budući da su se odvojili od zadnjeg mjesta. Gostujuća ekipa je povela u 15. minuti, strijelac je bio Stjepan Matanić. Domaćini znajuči koliko im je bitna ova utakmica ako se žele i dalje natjecati u ovom rangu izjednačuju u 32. minuti, u listu strijelaca se upisao Luka Milosavljević. Utakmica je završena podjelom bodova. Mladost se trenutno nalazi na predzadnjem mjestu i ima samo jedan bod više od Omladinca.

– “Borbena utakmica između dva podjednaka protivnika završila je neriješenim ishodom, tri boda su mogla otići na obadvije strane. Čestitam dečkima na borbi i zalaganju malo ih je, ali daju sve od sebe, zato vjerujem da ćemo osigurati ostanak u ligi, a gostima čestitam na fer i korektnoj igri. Od srca hvala svim navijačima, igračima i upravi oba kluba koji su sudjelovali u humanitarnoj akciji za malenog Roka, nadam se da će Roko biti pobjednik u najvažnijoj utakmici i želim mu što brži oporavak.”-prokomentirao je Bruno Kićan

“Neugodno gostovanje iz razloga što se domaćin bori za goli život. Dobro ulazimo u utakmicu postižemo gol u ranoj fazi. To prvo poluvrijeme borba na sredini terena dosta tvrdo. Nažalost primamo gol u najgore vrijeme pred kraj poluvremena i na kraju se to ispostavili kao krajnji rezultat. Drugi dio imamo kontrolu, domaćin je totalno energetski podbacio, ali mi nismo konkretni u završnici, na kraju utakmice domaćin je mogao uzeti sve ali lopta pogađa okvir gola. I sa ovim bodom smo napravili pomak na ljestvici. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo domaćoj utakmicu protiv NK Kuzmica. Suđenje fantasticno, stvarno u posljednjih par kola na našim utakmicama je suđenje i više nego odlično, sve pohvale.” -mišljenje je trenera Graničara, Marka Krmpotića.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC-CROATIA 1:0

Čvrsta utakmice Hrvatskog dragovoljca protiv odlične ekipe Croatie koja je visoko pozicionirana na tablici. Bila je to utakmica bez puno prilika i većina utakmice se provelo na sredini terena. Jedini strijelac na utakmici je bio Matej Babić u 59. minuti koji je donio velikih 3 boda domaćoj ekipi. Croatia je mogla ovom pobjedom biti samo 3 boda iza vodeće ekipe i poremetiti im planove u osvajanju lige.

“Zaslužena pobjeda Drenovčana. Nismo iskoristili svoje šanse, težak teren, motiviran domaćin, visoka temperatura i domaćin biva nagraden i to je to idemo dalje.”- komentar je Gorana Vrgoča, trener Croatie

– “Iako smo imali puno problema oko sastavljanje ekipe zbog raznih razloga ipak smo upisali tri boda za nas jako važna! Znali smo da su gosti jako kvalitetna ekipa i da moramo biti pravi da to dobijemo. Odigrali smo jako dobru obranu i čekali priliku u napadu što smo iskoristili jednim pogotkom i osvojili za nas jako, jako vrijedna tri boda! Sve čestitke mojim momcima za danas, a gostima sretno dalje! LP!”-poručio je Ante Obućina, trener Hrvatskog dragovoljca

BSK BUK-DINAMO 4:1

Apsolutna dominacija domaće ekipe protiv Dinama. Sva 4 gola za domaću ekipu je postigao igrač utakmice, Josip Jakovljević. Prvo u 8., pa 17. i 41 minuti. Luka Pavković smanjuje rezultat domaćina u 45. minuti i daje barem malo nade svojoj ekipi za preokret. Točku na i je postavio Josip Jakovljević u 54. minuti svojim četvrtim golom na utakmici. Domaćini su ovom utakmicom pokazali zašto se nalaze na vrhu tablice.

“Jednostavno čestitke mojoj ekipi na današnjoj utakmici, smiješno je govoriti o izostancima više, ali danas vrh, na početku utakmice se dogovaramo tko će stati na gol jer nemamo golmana i stavimo igrača, onda taj isti igrač ima 5 6 intervencija kojima bi se postidio i Livaković, plus brani penal, ali svaka čast svima ostalima od prvog do zadnjeg teško izborena, ali zaslužena pobjeda. Idemo u Dobrovac zadnje kolo regularnog dijela to odraditi, a onda šta bude. Biti će derbi svaka utakmica svako svakog može dobiti, bit će zanimljivo prvenstvo.”-kazao je Josip Jakovljević, trener Buka

– “Dobar ulazak u utakmicu gdje na početku stvaramo nekoliko šansi i onda neobjašnjiv niz grešaka u obrani dovelo je do velikog golovnog zaostatka na poluvremenu. Drugo poluvrijeme je ipak presudilo iskustvo domaćina i mirno je utakmicu priveo kraju. Čestitke svim akterima utakmice.”  -mišljenje je trenera Dinama, Krešimira Miškulina

GRAŠEVINA-DOBROVAC 3:0

Gostujuća ekipa pobjedom se mogla izjednačiti u bodovima s vodećom ekipom lige, ali tu se nešto pita i Graševinu. Prvo poluvrijeme bez puno prilika, čvrsta i dinamična utakmica. Patrik Šaur u 61. minuti poentira za Graševinu. U listu strijelaca se upisao Marko Mirosav u 78. minuti i povećava vodstvo svoje ekipe. Ivan Karadža potvrđuje pobjedu Graševine u 86. minuti. Ništa nije izgubljeno u trci za titulom za ekipu Dobrovac, trenutno se nalaze na 2. mjestu na tablici i 3 boda ispod vodeće ekipe lige.

“Dobra, čvrsta utakmica protiv odlične ekipe Dobrovca. Prvo poluvrijeme se igralo dosta taktički i kako se kaže opipavali smo jedni druge. Zato je drugo poluvrijeme bilo žestoko. Mi smo se presložili i dogovorili da idemo na sve ili ništa i to nam se isplatilo i zasluženo smo došli do sva 3 boda koja su nam bila jako potrebna. Tri prekrasna gola iz akcija i na to sam ponosan. Čestitam mojim dečkima na zalaganju danas se vidjelo u 87. minuti da su dali ne 100% nego 300% od sebe, bravo dečki svaka čast. Čestitam I gostima na fer I korektnoj utakmici i sretno im dalje. Promilima se zahvaljujem u svoje ime i ime ekipe na današnjoj podršci, hvala.”– izjavio je Dario Pažin, trener Graševine

“Iako samo znali da će danas biti teška i čvrsta utakmica nismo bili pravi kao prošlo kolo i ušli smo previše opušteno. Dosta nepotrebnih tehnički pogrešaka koje inače ne radimo smo pomagali protivniku da se lakše obrani i da budemo manje opasni. Ovo je samo lekcija da svaku utakmicu ako nisi sto posto unutra i da uvijek loše završi i ode na krivu stranu. Nama se to danas dogodilo i na greškama se uči. Iz ovoga izlazimo još jači i motiviraniji jer svaka tekma, svaka lopta je za život i smrt i tome se moramo vratiti. Ne zamjeram ništa dečkima jer smo dali sve od sebe i ipak smo išli malo prepošteno, a to izgleda ne pije vodu. Domaćinu čestitam na 3 boda, a mi se idemo potući, boriti i dati sve od sebe da uzmemo sljedeće kolo sva tri boda…nestrpljivo očekujemo derbi. Sucima čestitam na dobroj odsuđenoj utakmici u kojoj ništa nije bilo sporno…to mi je drago za vidjeti…idemo samo jako , samo Zig-Zag”-mišljenje je Tomislava Kužileka, trenera Dobrovaca.

U 22. kolu, u subotu, 04. 05. 2024. u 17,45 sati sastaju se Dinamo – Hrvatski dragovoljac i Dobrovac – BSK Buk dok će u nedjelju, 05. 05. 2024. u 17,45 sati igrati Kaptol – Graševina, Croatia – Mladost, Graničar – Kuzmica i Omladinac – Slaven.