Uvjerljiva pobjeda Požege u 4. kolu 1. Županijske malonogometne lige

Mali nogomet 11. siječnja 2016.

POŽEGA – Dvije vodeće ekipe, Alabama i Pleternica teško su došle do bodova u ovom kolu ali su ostvarile pobjede i zadržale maksimalni učinak. Novi prvak će vjerojatno biti poznat u sljedećem kolu kada će se međusobno sastati upravo Alabama i Pleternica.

U 4. kolu Alabama je svladala Elektro dom rezultatom 5:4. Pogotke za Alabamu postigli su Vjekoslav Čerti (2), Matej Peharda (2) i Tomislav Ognjenčić. Za Elektro dom strijelci su bili Luka Rotim (3) i Mario Vidović. Elektro dom je na poluvremenu imao vodstvo od 4:2 ali su u drugom dijelu primili tri pogotka i izgubili utakmicu. Dva igrača Elektro doma, Ivica Vidović i Ivan Lončar su u 34. minuti dobili crvene kartone. Igrači Alabame pogodak za pobjedu postigli su u posljednjoj, 40. minuti utakmice preko Ognjenčića.

U izuzetno zanimljivoj utamici Pleternica je pobijedila Coloremajl rezultatom 3:2 iako su igrači Colora na poluvremenu imali vodstvo od 1:2. Pogotke za Pleternicu postigli su Petar Čuljak (2) i Slaven Gazilj, a za Coloremajl dvostruki strijelac bio je Domagoj Kovačević. Posebno je inspiriran bio iskusni Petar Čuljak koji je odigrao odličnu utakmicu u obrani Pleternice, a uspio je postići i dva pogotka, s tim da je njegov drugi pogodak bio pobjedonosni, a postigao ga je nakon odlične solo akcije kad se lijepom varkom oslobodio svog čuvara i sa desetak metara zakucao loptu u gornji lijevi kut gola nemoćnog vratara Colora Ivana Nikolaša.

Igrači Pleternice u ovom susretu dobili su čak tri kartona (Slaven Gazilj, Valentin Gazilj, Vinko Ančurovski) pa će biti oslabljeni u derbiju prvenstva protiv Alabame u sljedećem kolu.

Požega se konačno kompletirala što je rezultiralo uvjerljivom pobjedom rezultatom 6:1 nad kutjevačkim Internacionalom. Pogotke za Požegu postigli su Marko Zelenika, Jan Neruda, Zoran Stanić, Nikola Miholić, Franjo Kolomaz i Stjepan Vasić. Počasni pogodak za Jeronim postigao je mladi Marko Šubara.

Grabarje je svladalo Vladorenu rezultatom 3:2. Pogotke za Grabarje postigli su Albert Hel (2) i Tomislav Tvrdy dok su strijelci za Vladorenu bili Josip Jurišić i Marko Grbeš.

Rezultati 4. kola 1. ŽMNL – nedjelja, 10. 01. 2016. (Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc) :

Požega – Jeronim 6:1

Pleternica – Coloremajl 3:2

Grabarje – Vladorena 3:2

Elektro dom – Alabama 4:5