Pobjede vodećih ekipa u 12. kolu Malonogometne lige veterana Požega

Mali nogomet 08. veljače 2016.

POŽEGA- U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 12. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvoj utakmici Rampa Spin Valis je rezultatom 10:5 svladala Euromodul Rijeku. Četiri pogotka za Rampu postigao je Mijo Kostić, dva je dodao Jako Novak, a po jednom su zabili Dražen Fuček, Goran Stevanović, Nikola Zirdum i Zdenko Biondić. Za Euromodul dvostruki strijelac bio je Danislav Rašić, a po jednom su se u strijelce upisali Predrag Olšak, Ivo Žilić i Velimir Mežnarić.

Kelvin je s uvjerljivih 6:2 bio bolji od Bećara iako je prvi dio utakmice završio bez pogodaka. Pogotke za Kelvin postigli su Nevio Berdi (2), Jurica Bešlić (2), Mario Engelmann i Milivoj Mahaček. Kod Bećara strijelci su bili Davor Karan i Draženko Kljajić.

Vallis Aurea je bila još uvjerljivija protiv Prvog hrvatskog redarstvenika i slavila s visokih 7:1. Pogotke su postigli Eduard Pavičić (3), Gojko Soldo (2) Zdenko Šarić i Ivica Malnar. Počasni pogodak za „Redarstvenike“ postigao je Zoran Jušić.

U derbiju donjeg dijela ljestvice Hvidra je rezultatom 8:4 bila bolja od posljednje plasiranog Standarda. Čak pet pogodaka za Hvidru postigao je Mario Jakovac, a po jedan su dodali Tomislav Radanović, Vjeko Juranović i Radoslav Antunović. Pogotke za Standard postigli su Tomislav Matić, Stipo Koutni, Zvonko Jakobović i Kristijan Kovačević.

U posljednjoj utakmici kola lider Alabama je ostvarila minimalnu ali važnu pobjedu protiv Pilane Blatančić. Poveli su igrači Alabame pogotkom Zorana Bošnjakovića u 3. minuti. Izjednačio je Sebastijan Kalnak u 20. minuti. Sva tri boda Alabami je svojim drugim pogotkom donio Bošnjaković u 24. minuti.

Do ovog kola sedam ekipa je bilo unutar pet bodova razlike dok nakon ovog kola neke ekipe već polako posustaju. Već nakon sljedećeg kola u kojem su na rasporedu dva derbija bit će puno toga jasnije na samom vrhu ljestvice. Sastaju se prvoplasirana Alabama i trećeplasirani Kelvin te drugoplasirana Vallis Aurea i četvrtoplasirana Rampa Spin Valis.

Sljedeće, 13. kolo igra se u nedjelju, 14. veljače od 8,00 do 12,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Zapisničara treba osigurati ekipa Standarda.