Odigrane utakmice 2. natjecateljskog dana 32. BMNT "Požega 2023"

Mali nogomet 26. prosinca 2023.

POŽEGA  – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas su odigrane utakmice 2. natjecateljskog dana 32. Božićnog malonogometnog turnira “Požega 2023” za kategorije veterana i seniora. Prvo su odigrane tri veteranske utakmice u kojima su pobjede ostvarili HVIDR-a, Vallis Aurea i Kelvin.  Nakon toga odigrano je osam utakmica seniorskog turnira.

Podnositelj skupine 4., ekipa Autoservisa Gile je opravdala ulogu favorita protiv NK Croatie 74 i slavio rezutatom 4:1. Nakon toga je DT Logistika poražena od ekipe MNK Legacy rezultatom 0:2. Do 20. minute mreže su mirovale, a tada je Legacy poveo pogotkom Luke Šupljaka da bi pobjedu dvije minute prije kraja potvrdio drugi Luka, Milosavljević pogotkom za konačnih 0:2.

Odličnu utakmicu odigrale su ekipe Play Fitnessa i Caffe bara Castrum Kaptol. Branko Sadilek je u 7. minuti doveo Castrum u vodstvo, a na 0:2 povisio je Anto Barić u 11. minuti. Mario Majstorović u 23. je smanjio na 1:2, a bod Playu donio je Ivan Peharda u posljednjoj minuti. Na kraju je Play došao do prednosti nakon izvođenja penala ukupnim rezultatom 6:5, ali svakako treba izdvojiti odličnog vratara Castruma Ivana Mikića koji je u 30 minuta igre skupio petnaestak odličnih obrana i zaradio više puta veliki pljesak nazočnih gledatelja na Grabriku.

Nositelj skupine 4, ekipa Prvče odigrala je neodlučeno, 1:1 protiv Horeca Caffe bara Zeus čija ekipa je nakon penala ostvarila prednost ukupnim rezultatom 4:5. Filip Lončar doveo je Prvču u vodstvo u 10. minuti, a u posljednjem napadu na susretu bod i penale Zeusu donio je Jurica Kljajić.

Ekipa MNK Autodijelovi Barišić je rezultatom 2:1 bila bolja od Vladorene Pizzerie Mama Mia. “Barišići” su imali vodstvo od 2:0 golovima Patricka Poka iz 15. i 20. minute. Vladorena je lako mogla do boda u samoj završnici susreta. Tomislav Čakalić je prvo glavom zabio za 2:1 u posljednjoj, 30. minuti, a nakon toga je imao i priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca s 10 metara 3 sekunde prije kraja jer su “Barišići” napravili peti akumulirani prekršaj, ali je njegov udarac obranio vratar David Dumančić.

Podnositelj skupine 3., novogradiški Caffe bar Avangard je na vlastiti zahtjev odigrao dvije utakmice koje su završile uvjerljivim pobjedama njihove ekipe. Avangard je prvo s visokih 11:1 svladao mladu ekipu Rafaney, a nakon toga s uvjerljivih 5:1 dobio Mladost.

Nositelj skupine 7., Caffe bar Vertigo uvjerljivo je poražen rezultatom 0:4 od podnositelja, ekipa AC Vuko SB.

Turnir se nastavlja sutra (srijeda, 27. prosinca) kada će se od 16,40 sati do 23,20 sati odigrati ukupno 10 utakmica (1 veteranska, 9 seniorskih).

Najzanimljivija utakmica 3. natjecateljskog dana sigurno će biti susret između nositelja i podnositelja skupine 3, odnosno novogradiški gradski derbi u Požegi, između ekipa Caffe bara La Gazzetta / AS Jurić i Caffe bara Avangard, a koja je na programu od 20,00 sati.

Na parket Grabrika sutra će po prvi put istrčati i rekorderi po broju naslova pobjednika požeškog turnira, igrači prošlogodišnjeg viceprvaka i četverostrukog pobjednika, ekipe Caffe bara Samson koja će od 20,40 sati igrati protiv mlade ekipe Mozzart beta.

32. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR “POŽEGA 2023” –

REZULTATI I RASPORED UTAKMICA – SENIORI I VETERANI

Utorak, 26. 12. 2023. – 2. Dan – 11 utakmica

VETERANI

HVIDRa – Viševice gradnja 3:2 (Mirko Bošnjak 2, Mario Jakovac / Mario Stojčević, Milivoj Machaček)  (3)

Vallis Aurea – MNK Tehničar 5:0  ( Željko Metlar 2, Branimir Štimac, Zdenko Šarić, Damir Lujić) (4)

Rampa COR – Kelvin 1:4 (Krunoslav Prpić / Drago Marković 2, Nevio Berdi, Davor Kaurić) (2)

SENIORI

Autoservis Gile – NK Croatia 74  4:1 (Mario Šipura, Dominik Soldo, Roko Anić, Hrvoje Ančurovski / Tomislav Smojvir) ( (4)

DT Logistika – MNK Legacy/Autoservis Rema 0:2 (Luka Šupljak, Luka Milosavljević) (6)

Play Fitness – Caffe bar Castrum Kaptol 2:2 (6:5 penali) (Mario Majstorović, Ivan Peharda / Branko Sadilek, Anto Barić) (5)

Prvča – Horeca Caffe bar Zeus 1:1 (4:5 penali) (Filip Lončar / Jurica Kljajić) (4)

MNK Autodijelovi Barišić I – Vladorena Pizzeria Mama mia 2:1 (Patrick Pok 2 / Tomislav Čakalić) (6)

Caffe bar Avangard – Rafaney 11:1 (Josip Gospočić 3, Jakov Medvedović 2, Zdravko Gospočić 2, Dorian Trčić 2, Vinko Medvedović, Goran Divković  / Dinko Križanović) ( 3)

Caffe bar Vertigo – AC Vuko 0:4 (Mateo Škorić 2, Bruno Mitrović, Bruno Velikanović) (7)

Caffe bar Avangard – Mladost 5:1 (Josip Gospočić, Zdravko Gospočić, Vinko Medvedović, Jakov Medvedović, Goran Divković / David Luković) (3)