Odigrane utakmice 1. kola nove sezone Malonogometne lige veterana Požega

Mali nogomet 10. listopada 2024.

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc, u nedjelju, 06. listopada 2024. odigrane su utakmice 1. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvoj utakmici Kelvin je svladao Rampu COR rezultatom 2:0 (1:0). Prvi pogodak u novoj sezoni postigao je Petar Čuljak koji je u 13. minuti doveo Kelvin u vodstvo, a konačni rezultat postavio je Drago Marković u posljednjim trenucima susreta.

Dvostruki strijelci za Alabamu Caffe bar Zen u pobjedi rezultatom 4:2 (2:1) nad MNK Birtijcom bili su Dalibor Žafaranić i Jurica Bešlić dok su pogotke za Birtijcu postigli Ivan Krištofek i Dubravko Soldo.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarila je ekipa Standarda koja je rezultatom 7:3 (3:1) bila bolja od Viševice gradnje. Četverostruki strijelac Marko Drežnjak predvodio je Standard do prvih bodova, Josip Pavković u strijelce se upisao dva puta, a jedan pogodak dodao je Robert Zaočević. Za Viševice hat – trick postigao je Goran Bošnjak.

U posljednjem susretu 1. kola Autodijelovi Barišić i Vallis Aurea odigrali su neodlučeno, 1:1 (1:1). Danijel Štimac doveo je Aureu u vodstvo već u 3. minuti, a izjednačio je Miroslav Papak u 10. minuti. U posljednjih pola sata utakmice nije bilo pogodaka.

Na otvaranju natjecateljske sezone 2024./2025. slobodna je bila ekipa HVIDR-e.

462552140_1047917547031126_5294089804440486647_n

Između prve i druge utakmice 1. kola voditelj lige Željko Mitrović je ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručio trofeje najboljim strijelcima u prošloj sezoni, Dragi Markoviću (Kelvin) i Jurici Bešliću (Alabama). Oba igrača postigla su 27 pogodaka u natjecateljskoj sezoni 2023./2024.

U posljednje dvije sezone Bešlić je u dva naslova prvaka svoje Alabame ugradio čak 77 pogodaka.

U 2. kolu, u nedjelju, 13. 10. 2024. sastaju se Rampa COR – Viševice gradnja (8,30), MNK Birtijca – Kelvin (9,20) i HVIDRa – Alabama Caffe bar Zen (10,10). Utakmica Standard – Vallis Aurea je odgođena, a slobodni su Autodijelovi Barišić.

Rezultati utakmica 1. kola (06. 10. 2024.) :

Kelvin – Rampa COR 2:0 (Drago Marković, Petar Čuljak)

Alabama Caffe bar Zen – MNK Birtijca 4:2 (Dalibor Žafaranić 2, Jurica Bešlić 2 / Ivan Krištofek, Dubravko Soldo)

Viševice gradnja – Standard 3:7 (Goran Bošnjak 3 / Marko Drežnjak 4, Josip Pavković 2, Robert Zaočević)

Vallis Aurea – Autodijelovi Barišić 1:1 (Danijel Štimac / Miroslav Papak)