Odigrane četiri utakmice prvog kola veteranskog turnira 26. BMNT "Požega 2016"

Mali nogomet 27. prosinca 2016.

POŽEGA – U sklopu 4. natjecateljskog dana jučer su odigrane četiri utakmice 1. kola veteranskog dijela turnira na kojem nastupa 12 ekipa podijeljenih u 4 skupine po 3 ekipe.

Pilana Blatančić je rezultatom 3:2 svladala Blic Interijere Pleternicu. Poveli su “Blatančići” u 4. minuti pogotkom legendarnog požeškog nogometaša i malonogometaša Miše Hodaka koji je igrao na svim turnirima od 1992. godine i ovo je također i njegov 26. turnir.  Na 2:0 povisio je Mario Jurčak u 7. minuti. Blic Interijeri su se vratili u utakmicu pogotkom Branka Štimca u 18. minuti za 2:1. Rajko Mijatović je u 25. minuti povećao ponovno vodstvo Pilane Blatančić na 3:1 dok je u posljednjim sekundama utakmice Štimac svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:2.

U tvrdoj itakmici Disco bar Platinum je pogotkom Predraga Olšaka u 28. minuti pobijedio ekipu Trenkova s minimalnih 1:0. Za Platinum nastupaju igrači ekipe Euromodul Rijeka koja se natječe u Malonogometnoj ligi veterana Požega. Pilana Blatančić je također član požeške lige veterana te je vjerojatno i iskustvo stalnog igranja malog nogometa pomoglo ovim ekipama da dođu do tijesnih ali zasluženih pobjeda.

Branitelj naslova Kelvin je odigrao neodlučeno s Vallis Aureom koja je povela u 9. minuti pogotkom Tomislava Mandića. U 16. minuti Jurica Bešlić je izjednačio, a u 27. minuti Nevio Berdi je donio vodstvo Kelvinu od 2:1. Minutu poslije Eudard Pavičić je pogotkom iz kaznenog udarca s 10 metara postavio konačnih 2:2. U izvođenju penala upješniji su bili igrači Vallis Auree koji su stekli prednost konačnim rezultatom 4:5. Kelvin je svoju utakmicu 2. kola protiv Standarda odigrao još u četvrtak, 22. prosinca i pobijedio rezultatom 2:0 te je već osigurao nastup u četvrtfinalu sa 4 osvojena boda. O drugom putniku u četvrtfinale odlučit će Vallis Aurea i Standard u četvrtak, 29. prosinca s početkom u 17,00 sati. Standardu je za prolaz potrebna pobjeda dok je Vallis Aurei dovoljan i bod ali im za prvo mjesto u skupini treba pobjeda.

U posljednjem susretu 1. kola Vallis Aurea II je rezultatom 3:1 bila bolja od Alabame. Ivica Andričić doveo je drugu ekipu Vallis Auree u vodstvo u 5. minuti, a Ivo Papak povećao je rezultat na 2:0 u posljednjim sekundama prvog dijela. U 23. minuti Darko Pandžić je pogotkom za 2:1 dao malo nade svojim suigračima da se mogu vratiti u utakmicu, ali je Ivo Papak svojim drugim pogotkom u 28. minuti postavio konačnih 3:1 i potvrdio pobjedu svoje ekipe.