Kelvin bolji od Alabame u derbiju 13. kola MNLV Požega

Mali nogomet 14. veljače 2016.

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas su odigrane sve utakmice 13. kola Malonogometne lige veterana Požega. U prvoj utakmici Bećari i Hvidra odigrali su neodlučeno, 1:1. Povela je Hvidra pogotkom Maria Jakovca u 15. minuti, a bod Bećarima donio je njihov najbolji strijelac Draženko Kljajić pogotkom u 32. minuti.

Pilana Blatančić je s uvjerljivih 6:2 bila bolja od Prvog hrvatskog redarstvenika. Čak 5 pogodaka za „Blatančiće“ postigao je Rajko Mijatović, a jedan je još dodao Miroslav Mandić. Oba pogotka za „Redarstvenike“ postigao je Štefo Odobašić.

U derbiju kola Kelvin je rezultatom 3:1 bio bolji od vodeće Alabame. Kelvin je u vodstvo već u 3. minuti doveo Milivoj Mahaček lijepim pogotkom iz voleja nakon odlične asistencije vratara Marinka Brkića koji je odigrao odličnu dugu loptu. Željko Mitrović povisio je u 14. minuti nakon dobre asistencije Nevia Berdija. Alabama se vratila u utakmicu kada je Krešo Poleti sigurno realizirao penal u 23. minuti. Petar Čuljak je lijepim volejom zabio za 3:1 i donio Kelvinu važna tri boda s kojim su se s trećeg probili na drugo mjesto jer je ekipa Vallis Aurea poražena od Rampe. Igrači Kelvina su se približili lideru Alabami na samo jedan bod pet kola prije kraja prvenstva. Alabama je u ovoj sezoni samo dva puta poražena i to oba puta od Kelvina koji je u prvom dijelu prvenstva slavio rezultatom 3:2.

Euromodul Rijeka je očekivano bio bolji od Standarda i pobijedio rezultatom 5:1. Pogotke za Euromodul postigli su Predrag Olšak, Danislav Rašić, Velimir Mežnarić, Marijan Bakula i Antun Mandić. Počasni pogodak za Standard postigao je Danijel Rađenović.

U drugom derbiju kola Valis Aurea je poražena od Rampe Spin Valis rezultatom 1:2. Nikola Zirdum doveo je Rampu u vodstvo pogotkom u 20. minuti. Prednost je povisio Jako Novak u 31. minuti. Ivica Malnar postavio je konačan rezultat u 34. minuti.

Pet kola prije kraja prvenstva čak pet ekipa je unutar dva boda razlike i sama završnica sezone će biti uzbudljiva i neizvjesna te je moguće da će se novi prvak dobiti tek u posljednjem, 18. kolu.

Sljedeće, 14. kolo igra se u nedjelju, 21. veljače. Zapisničara treba osigurati ekipa Bećara.

Rezultati 13. kola – nedjelja (14. 02. 2016.)

Bećari – Hvidra 1:1

Pilana Blatančić – Prvi hrvatski redarstvenik 6:2

Alabama – Kelvin 1:3

Standard – Euromodul Rijeka 1:5

Rampa Spin Valis – Vallis Aurea 2:1