Ekipa "Pink panter" osvojila Ožujsko kup "Požega 2015"

Mali nogomet 17. svibnja 2015.

POŽEGA – Igrači ekipe “Pink panter” osvojili su jučer “Ožujsko kup Požega 2015”.

Nakon što su u četvrtfinalu bili bolji od Kronike Požeško – slavonske u polufinalu su pobijedili MNK Birtijcu.

U finalu su ih čekali igrači Pekarne Klas koji su do finala izbacili MNK Skenderovce i Caffe bar Vertigo.

U finalu su igrači Pekarne Klas prvi došli u vodstvo ali je utakmica na kraju završila 1:1.

Nakon prve tri serije penala nije bilo pobjednika pa su nekoliko serija raspucavali Dominik Soldo (Pekarna Klas) i Domagoj Kovačević (Pink panter).

Uspješniji je bio Kovačević koji je svojim suigračima donio prvo mjesto i nagradu od 4000 kuna te garnituru dresova.

Pink panter je osigurao i odlazak na državnu završnicu u Varaždin koja će se održati 06. i 07. lipnja u Varaždinu.

U subotu, 06. lipnja Pink panter će u konkurenciji 15 ostalih pobjednika sa kvalifikacijskih turnira odigrati 1. kolo (osminu finala) državne završnice.

U nedjelju, 07. lipnja turnir će trajati do 17,00 sati a nakon toga igrači svih ekipa će biti gosti Zagrebačke pivovare na prijateljskoj utakmici Hrvatske nogometne reprezentacije koja u 18,00 sati na Stadionu Varteksa igra protiv reprezentacije Gibraltara.

Pobjednička ekipa Pink panter sastavljena je većinom od igrača Nogometnog kluba Jakšić koji je ove godine osvojio naslov prvaka 2. Županijske nogometne lige i plasirao se u 1. Županijsku nogometnu ligu. Uz igrače Jakšića u ekipi se nalazi i nekoliko juniora požeške ŠNK Slavonije.

Nakon odličnih nastupa na požeškom Božićnom malonogometnom turniru tako su igrači Pink pantera došli do još jednog vrijednog rezultata.

Za Pink panter su prvo mjesto na Ožujsko kupu “Požega 2015” osvojili Alen Solina, Ivan Jakešević, Dario Subotić, Domagoj Kovačević, Krešimir Plešić, Marko Grbeš, Matej Sračić, Ivan Nikolaš, Vlatko Pelan i Mario Marijanović.

Pekarna Klas nagrađena je sa drugo mjesto sa 2000 kuna i gornjim dresovima za sve igrače.

Treće mjesto osvojila je MNK Birtijca koja je dobila 1000 kuna i garnituru gornjih dresova.

Organizator je priredio i brojne nagradne igre za natjecatelje i gledatelje.

U mjerenju brzine udarca pobijedio je Stjepan Vasić (Pekarna Klas) koji je udario loptu 113 km/h.  Vasić je nagrađen sa 60 litara Ožujskog piva.

Nakon što je prvog dana turnira u Požegi bio Mateo Beusan, poznato “Oko sokolovo” program završnog dana vodio je poznati glumac Darko Janeš.

Igrače i gledatelje po završetku turnira zabavljao je tamburaški sastav “Zlatni vez” iz Velike.

Četvrti turnir Ožujsko kupa u Požegi uspješno je organiziran, a nakon 32 odigrane utakmice naslov pobjednika zasluženo je pripao ekipi jakšićkog Pink pantera.