ŽKK Plamen Požega poražen od Trešnjevke 2009 u 2. kolu Premijer košarkaške lige

Košarka 12. listopada 2020.

POŽEGA – Košarkašice Plamena doživjele su težak poraz na domaćem parketu protiv zagrebačke Trešnjevke i uz to ostale bez najbolje igračice Jelene Ivezić. U prvih 17 minuta obrana Plamena je dobro funkcionirala i nadomještala lošu napadačku igru, a kada se u završnici prvog dijela i obrana ugasila gošće iz Zagreba brzo su preokrenule vodstvo Plamenih i na odmor otišle s 5 poena prednosti. Otvaranje 3/4 bilo je zaista užasno, već nakon minutu igre Englman je zvao minutu odmora, ali nije pomoglo, prednost Trešnjevke je samo rasla, nevjerojatne greške domaćih se množile i vrlo brzo su gošće mogle krenuti s rotacijom, pitanje pobjednika bilo je odlučeno.

Nažalost poraz nije najgore što se dogodilo, u posljednjoj minuti treće dionice nespretnom reakcijom gostujuće igračice ozljedila se Jelena Ivezić kojoj je pukao nos i čini se da će duže biti van stroja. U ovakvim porazima teško je pronaći nešto pozitivno, ali ako se već traži onda je to igra tamnopute Amerikanke Chassity Carter koja je pokazala dosta toga dobroga u napadačkoj igri, vrlo je atletična, lijepog šuta i sklona suradnji pa se od nje u nastavku sezone mogu očekivati dobre igre kada se do kraja prilagodi novoj ekipi i novom načinu igre.

Dobro je napadačku rolu odradila i Laura Bašić, barem što se tiče šuta, u odnosu na prošlu sezonu očit je napredak. Potpuno je izostao doprinos kapetanice Lane Hrmić, a bez njega se definitivno ne može do ozbiljnijih rezultata. Puno je glavobolje pred Englmanom, to je i više nego očito, ionako kratak roster ozljedom Ivezić postaje vrlo diskutabilan i Plamen bi mogao biti pod jakim udarima vjetra, nadamo se da se neće “ugasiti”.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta izjednačeno, imali smo problema s organizacijom igre. U drugom poluvremenu smo se bolje dogovorili, odradili obrambene zadatke koje smo se dogovorili i napravili veliku prednost u 3/4 koja je presudila utakmicu. Ispričavamo se svima, prvenstveno Jeleni zbog ozljede, nije bilo namjerno ali eto, dogodilo se. Zahvaljujem Plamenu na fer i korektnoj utakmici i pohvaljujem svoje igračice na iznimnoj borbenosti i želji za pobjedom – rekao je trener Trešnjevke Dean Nemec.

– Utakmicu smo dobili dobrom obranom, pitanje pobjednika smo odlučile u trećoj četvrtini s puno ukradenih lopti. Više smo se potrudili nego u prvom kolu i to je nagrađeno te smo zasluženo dobili utakmicu – izjavila je igračica Trešnjevke Dorja Iva Žaja.

– Dobro prvo poluvrijeme u kojem smo malo pali u završnici. Nakon toga smo katastrofalno ušli u treću četvrtinu, gošće su pobjegle i bilo je samo pitanje s kojom će razlikom završiti. Odigrali smo izuzetno loše, pojedinci su potpuno zakazali, bili smo neodgovorni u igri. To možda možemo pripisati i još uvijek neuigranosti, nedostajalo je i borbenosti. Imat ćemo do kraja prvenstva izuzetno puno problema, posebno nakon ove ozljede Jelene koje neće biti možda i mjesec dana, sve najgore nam se dogodilo, visok poraz i ozljeda najbolje igračice onda je to katastrofa – rezigniran je Vladimir Englman, trener Plamena.

– Dobro smo otvorili utakmicu i držali smo dobar tempo, ali poslije poluvremena dogodila se crna rupa i jednostavno smo pali i nismo se držali dogovora – kratko je rekla igračica Plamena Laura Bašić.

U preostale dvije utakmice postignuti su sljedeći rezultati : Mursa VROS – FSV 95:68 (26:9, 30:24, 27:23, 12:12), Zagreb – Medvešcak 61:47 (18:14, 20:17, 8:8, 15:8).

PLAMEN – TREŠNJEVKA 2009 51:71 (12:11, 17:23, 11:29, 11:8)

Plamen : Ivezić 13, Bašić 9, Glomazić 8, Carter 15, Hrmić, Bošković, Berger, Maričević, Čolić, Iiavorine 2, Benić 2, Županić 2

Trešnjevka 2009 : Majstorović 8, Obratov, Muhl 8, P. Jurić 10, J. Jurič 8, Brtan, Laljek 3, Rodek 10, Banović, Galunić 6, Žaja 14, Stabile 4đ