ŽKK Plamen Požega poražen na gostovanju kod Trešnjevke u 5. kolu Prve hrvatske košarkaške lige

Košarka 30. listopada 2017.

ZAGREB Plamene su očekivano poražene od Trešnjevke, a sve je praktično odlučeno u prvoj četvrtini kada su domaće napravile ogromnu prednost pa je ostatak utakmice bio samo pitanje formalnosti. U posljednje 3 minute prve dionice Trešnjevka je napravila seriju 13:0 i pobjegla na +18.

Start druge četvrtine je donio ogromnih -29 za Požežanke, a onda su se ipak uspjele pribrati i dobiti tu četvrtinu. Treća je ponovno bio pravi horor, gotovo 40 poena zaostatka pred posljednjih 10 minuta je izgledalo zaista poražavajuće, ali na kraju su u posljednjoj četvrtini Plamena ipak uspjele upristojiti novi težak poraz.

Pojedinačno je ponovno najbolja u redovima Plamena bila Kristina Soldo koja je ubacila 5 trica, uz četiri djevojke koje su ubacile sestre Lovrić, Laura Bašić i Ivona Pejkovska, te jednu Lane Hrmić.

Požežanke su tricaški bile odlično raspoložene, ukupno su ih pogodile 14 uz 44% uspješnosti. Nakon što ih šut nije služio protiv Medveščaka, ovoga puta je to bilo na vrlo dobroj razini, no ovoga puta su Plamene potpuno zakazale u skoku gdje su skupile samo 24 ulovljene lopte u odnosu na 39 Trešnjevkinih.

U 6. kolu Plamene dočekuju KK Podravac Gigant (Virje). Utakmica se igra u subotu, 04. studenog 2017. s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

TREŠNJEVKA – PLAMEN 100 – 80 (30-12, 26-27, 27-10, 17-31)

Trešnjevka: Katavić 18, Erjavec 23, Sorić 8, Bilić, Vujadinović, Pavić 10, Muhl 6, Kostić 17, Zadro 6, Savić 2, Ujević

Plamen: Martina Lovrić 10, Petra Lovrić 16, Barbara Soldo, Bašić 6, Pejkovska 10, Kristina Soldo 21, Hrmić 7, Pandža Brnić 8, Halimić 2, Berger, Devčić