Poraz košarkaša Požege od KK Osječki Sokol

Košarka 14. prosinca 2015.

OSIJEK – Košarkaši Požege poraženi su u subotu, 12. prosinca na gostovanju kod KK Osječki Sokol rezultatom 91:74 u 10. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige Istok.

Već u prvoj četvrtini domaći košarkaši su ostvarili veliku prednost od 16 poena razlike a do poluvremena su povećali na 21 koš. To je za Požežane bilo nedostižno u nastavku utakmice te su tek u posljednjoj četvrtini odigrali bolje od Osječana što je bilo dovoljno tek za smanjenje razlike na konačnih 17 poena prednosti za Osječki Sokol.

Kod Požege iskusni Krešimir Herceg je postigao 23 koša dok je Filip Kojanović ubacio 16 poena.

Požeški košarkaši su trenutno na devetom mjestu sa 12 osvojenih bodova.

KK Požega u 11. kolu na svom parketu Sportske dvorane Tomislav Pirc dočekuje košarkaše Županje koji su na posljednjem, jedanaestom mjestu sa 10 bodova. Utakmica se igra u subotu, 19. prosinca s početkom u 18,00 sati.

To je i posljednje kolo prvog dijela prvenstva A2 HKL Istok. Nastavak prvenstva predviđen je za 09. siječnja 2016. kada će se igrati utakmice 12 kola u kojem je Požega domaćin KK Rekord Timu (Oriovac).

KK OSJEČKI SOKOL – KK POŽEGA 91:74 (31:15, 24:19, 22:16, 14:24)

OSJEČKI SOKOL – Vedran Došen 26, Luka Šarić 21, Luka Jakić 17, Toni Kovač 10, Matko Fančović 8, Mislav Raić 5, Mislav Zrno 2, Filip Stojanović 2, Filip Zgonjanin 0, Sven Ostojić 0, Luka Lovretić 0, Toni Budalić 0.

POŽEGA – Krešimir Herceg 23, Filip Kojanović 16, Josip Ševkušić 8, Antun Štivičić 7, Dario Rich 6, Karlo Grgurić 3, Domagoj Jozić 3, Sven Abramović 3, Luka Grgurić 2.