Plamene pobijedile KAŽL (Split) u osmini finala Kupa Ružice Meglaj Rimac

Košarka 28. studenoga 2022.

POŽEGAKošarkašice Plamen Požege u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc su u osmini finala Kupa Ružice Meglaj Rimac svladale Košarkašku akademiju Žana Lelas (Split) rezultatom 78:60 (22:5, 20:24, 24:14, 12:17). Prva i treća četvrtina pripale su domaćim igračicama dok su u drugoj i četvrtoj bile bolje gošće.

Plamene su odlično ušle u susret i nakon prvih 10 minuta imale vodstvo od 17 poena prednosti (22:5). Do poluvremena KAŽL je uspio malo smanjiti razliku te se na odmor otišlo rezultatom 42:29. Treću dionicu opet su požeške košarkašice odigrale odlično te su u zadnju četvrtinu ušle se prednosti od 23 koša. Splićanke su do kraja uspjele samo smanjiti razliku na konačnih 18 poena presnosti za požeški klub.

Jelena Ivezić bila je najbolja kod Plamen Požege postigavši 23 poena,. Dobro su odigrale i Emilija Podrug (16), Sabreen Muslim (15) i Martina Kujundžić (12). Poena za ekipu trenera Vladimira Englmana još su postigle i Lana Hrmić (6), Kristina Maričević (4) te Lea Hrmić (2).

Kod KAŽL-a najbolje su bile Tatyana Davis sa 14 te Marta Rimac sa 12 poena.

Plamene će u četvrtfinalu igrati protiv Trešnjevke 2009 (Zagreb) koja je uvjerljivo slavila kod Vindija u Varaždinu rezultatom 33:112. U 9. kolu Premijer lige ŽKK Plamen Požega u subotu, 03. prosinca gostuje kod Pule Moviter, a nakon toga u Požegu u 10. kolu dolazi Split (10. prosinca).