Nedjelja, 26 Travanj 2015 02:00

Pobjeda rukometaša Požege

POŽEGA - Rukometaši Požege pobjedom su se oprostili od svojih navijača u ovoj sezoni.

U pretposljednjem, 21. kolu 2. Hrvatske rukometne lige Sjever RK Požega je jučer u Sportskoj dvorani "Tomislav Pirc" svladala RK Slatinu rezultatom 29:23 (12:9).

Prvih šest minuta rezultat je bio 0:0 što je zaista rijedak slučaj u rukometu.

Tada su domaći poveli pogotkom Karla Grgurića iz sedmerca.

Gosti su prvi gol postigli u devetoj minuti kad su smanjili rezultat na 3:1.

Požega je održavala prednost od dva, tri pogotka razlike te se na poluvrijeme otišlo tri pogotka prednosti (12:9) iako je minutu prije odlaska na odmor prednost bila i četiri pogotka (12:8).

Početkom nastavka gosti su došli i do izjednačenja (12:12).

Tada se iskazao vratar Bubalo koji je bio nesavladiv sedam, osam minuta.

U napadu je Šimić postigao nekoliko ključnih pogodaka te se Požega odvojila na šest pogodaka prednosti, a u jednom trenutku bilo je i sedam razlike.

Rukometaši Požege tu prednost su održavali do kraja utakmice.

S ovom pobjedom igrači trenera Daria Anića sezonu će vjerojatno završiti na četvrtom mjestu što je odličan rezultat.

U posljednjem, 22. kolu požeški rukometaši gostuju u Vukovaru kod RK Borova.