Subota, 18 Travanj 2015 02:00

Poraz RK Požega u Novoj Gradišci

NOVA GRADIŠKA - Rukometaši Požege poraženi su večeras na gostovanju kod RK Nove Gradiške u sklopu 20. kola 2. Hrvatske rukometne lige Sjever.

Domaći rukometaši ostvarili su pobjedu rezultatom 36:30 (15:12).

Tijekom cijelog prvog dijela RK Požega je gubila dva do tri razlike uz čak 14 minuta isključenja.

U 39. minuti naši rukometaši izjednačili su rezultat na 19:19 ali su se domaći odmah odvojili na 22:19 u sljedeće dvije minute.

U 48. minuti Nova Gradiška imala je uvjerljivo vodstvo od 28:23.

Požežani su u 53. minuti bili na minus dva (29:27) ali to je bilo najbliže što su došli jer je domaćin u završnici povećavao svoju prednost da bi utaknica završila sa 6 pogodaka razlike.

RK Nova Gradiška je ovom pobjedom napravila veliki korak prema naslovu prvaka dok će se RK Požega u posljednja dva kola boriti za četvrto mjesto.

U sljedećem, 21. kolu, u subotu, 25. travnja u Grabriku će gostovati RK Slatina.

Ta utakmica bit će i oproštaj požeških rukometaša od svojih navijača u ovoj sezoni.