Ponedjeljak, 02 Ožujak 2020 01:00

RK Požega poražena od Moslavine (Kutina) u 18. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege poraženi su jučer u 18. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever od vodeće ekipe Moslavine (Kutina) rezultatom 23:29 u sjajnom ambijentu Sportske dvorane Tomislav Pirc čije je tribine ispunilo preko 500 ljubitelja rukometa i navijača požeških rukometaša.

Prije početka susreta održana je minuta šutnje za Željka Pavića koji je u petak, 28. 02. 2020. nakon duge i teške bolesti u 66. godini preminuo u požeškoj bolnici. Željko Pavić dugi niz godina bio je član Izvršnog odbora i tajnik Rukometnog kluba Požega. Sahrana je u ponedjeljak 2. ožujka u 15,00 sati na Gradskom groblju Krista Kralja u Požegi.

Gosti su se očekivano pokazali kao jača momčad koja je kontrolirala utakmicu od prve minute do kraja i nije dopuštala nikakvo iznenađenje. Moslavina je povela 0:3, a Požega je prvi pogodak postigla tek u 7. minuti. Gosti su išli na početku susreta na turbo pogon dvojca Purić – Kristić.

Admir Purić igrao je gotovo simultanku i do 10. minute postigao već 4 pogotka, dok je vratar Vedran Kristić imao već 7 obrana. Moslavina nastavlja dalje u istom ritmu i ubrzo vode 5:10, te 6:11 što su bila najveća vodstva gostiju u prvom dijelu. Požega je smanjila na 10:12, ali i primila gol u zadnjoj minuti te se na odmor otišlo sa zaostatkom od 3 gola (10:13).

U drugom dijelu Požežani su se držali do 15:18, ali Moslavina tada radi seriju od 0:3, i odlazi na 15:21 , zatim i 16:23, što će se pokazati kasnije posve dovoljno da smire utakmicu i bez puno problema privedu ju kraju.

Trener Dario Anić nije mogao u ovom susretu računati na Ivana Antunovića, dok je Marko Sertić igrao ozlijeđen. Krešo Tomas i Marko Antunović postigli su pet pogodaka, Oleg Polanec i Karlo Grgurić tri. Kod gostiju svoju kvalitetu pokazao je odlični Admir Purić postigavši 9 pogodaka. Gostujući vratar Vedran Kristić skupio je 16 obrana, s tim da nije ni branio cijelu utakmicu.

Požeški rukometaši ostali su  i dalje na 8. mjestu, a u sljedećem, 19. kolu putuju u Rude kod Rudara dok za dva tjedna u Požegu dolazi Vidovec (subota, 14. 03. 2020. u 18,00).

Druga ekipa RK Požega je u 17. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok pobijedila u gostima RK Tenju rezultatom 30:33 (15:17).  Najistaknutiji dvojac ove utakmice bili su Šimun Banović i treći najbolji strijelac lige Vilim Gotal, obojica s 10 pogodaka.

Dobro su odigrali i Marko Gelenčir koji je postigao 5 te Karlo Markanjević koji je dodao 4 pogotka. Kod domaćina uobičajeno najučinkovitiji je bio Dean Vuković sa 9 golova.

Ekipa trenera Filipa Bešlića trenutno je na četvrtom mjestu sa 23 boda, a u 18. kolu je domaćin Spačvi II (Vinkovci) koja je peta na ljestvici sa također 23 boda. Ta utakmica igrat će se u subotu, 07. 03. 2020. s početkom u 17,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

17. kolo 1. HRL - Sjever :

RK Požega – RK Moslavina 23:29 (10:13)

RK Požega: Ćosić 1 (6 obrana), Banović, Janjić 2, Jurković 1, Markanjević, Polanec 3, Glasnović, Tomas 5(1), Gotal, Grgurić 3, Gelenčir, Baričević 2, Grbeš, Rajič (1 obrana), M.Antunović 5, Sertić 1. Trener: Dario Anić.

RK Moslavina: Kligl 3, Vidoš, Masnec 3, Pleše, Horvat 6, Bunjevac, Lukes 2(1), Janeš 1 (3 obrane), Kovač, Kristić 2 (16 obrana), Zakić 1, Slukan, Crnojević 2, Barta, Purić 9, Šušnja. Trener: Goran Bobić.

Sedmerci: RK Požega 1/5 (Tomas 1/1, M.Antunović 0/2, Polanec 0/1, Banović 0/1), RK Moslavina 1/1 (Lukes 1/1)

Isključenja: RK Požega 6 minuta (Jurković, Grgurić, M.Antunović), RK Moslavina 10 minuta (Purić 2+2, Horvat, Slukan, Crnojević)

Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin) Nadzornik: Gordan Vukušić (Zagreb) Gledatelja: 550

(Izvor : Službena facebook stranica Rukometnog kluba Požega)

Pročitano 1497 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 04 Ožujak 2020 09:53