Utorak, 19 Studeni 2019 01:00

Rukometaši Požege pobijedili RK Dugo Selo u utakmici 10. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege ostvarili su pobjedu rezultatom 34:32 na svom parketu protiv Dugog Sela u susretu 10. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever.

Iako se nakon prvih 30 minuta utakmice činilo da je pobjeda osigurana jer je ekipa trenera Daria Anića imala 6 pogodaka prednosti (17:11), tristotinjak gledatelja u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc moglo je svjedočiti zanimljivom nastavku susreta.

Gosti su u desetak minuta stigli zaostatati i četiri puta bili u vodstvu ali su domaći rukometaši uz pomoć svojih navijača uspjeli pronaći put do nove pobjede. Najefikasniji kod Požege bili su Krešo Tomas i Luka Jurković koji su zabili po 7 pogodaka.

Požega je trenutno na 7. mjestu sa 11 bodova, a u sljedećem, 11. kolu požeški rukometaši gostuju u Zagrebu (nedjelja, 24. 11. u 14,30 sati) kod Metalca koji je šesti sa 12 bodova. Nakon toga slijedi gostovanje kod Ivanića u 12. kolu (30.11.), a u posljednjem kolu prvog dijela sezone u Požegu dolazi Prelog (07. 12.)

Druga ekipa Požege poražena je na gostovanju kod drugoplasiranih Petrijevaca rezultatom 39:35 (19:13) u 9. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok. Kako se utakmica igrala u istom danu kad je igrala i prva ekipa neki igrači su morali ostati u Požegi pa je trener Filip Bešlić ovaj susret odigrao bez i jedne zamjene što su domaći igrači znali iskoristiti.

RK Požega II je trenutno na 5. mjestu od 14 ekipa sa 12 bodova (6 pobjeda, 3 poraza). U sljedećem kolu u Požegi gostuje posljednjeplasirani Davor, a utakmica se igra u petak, 22. 11. 2019. s početkom u 17,30 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

POŽEGA - DUGO SELO 34:32 (17:11)

POŽEGA, SD Tomislav Pirc, gledatelja 300. Suci : Duspara i Rogić (Velika Gorica)

POŽEGA - Ćosić, Banović 1, Jurković 7, Polanec 2, K. Tomas 7, Grgurić 5, Baričević, S. Tomas, Rajič, I. Antunović 4, M. Antunović 2, Sertić 6, Tukonić. Trener : Dario Anić.

DUGO SELO - Raič 1, Šuker, Deronja, Pustak 1, Hršak 1, Agatić 5, Grubišić 8, Kuzmanović 1, Crnojević, Goluža, Vranić 6, Magić 1, D. Mišković 8. Trener : Matej Mišković

SEDMERCI : Požega 3 (1), Dugo selo 5 (5)

ISKLJUČENJA : Požega - 6 minuta, Dugo selo - 4 minute.